Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-08-09, 21:18
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Sprint Booster....!

Εκανα μια αναζητηση στο φορουμ πριν αναρτησω το θεμα για το χιλιοσυζητημενο (και με θετικα αλλα και με αρνητικα σχολια) γκατζετακι..!Θελοντας λοιπον να επισημανω και την δικη μου αποψη μετα την τοποθετηση του εν λογω μαραφετιου (μετα απο την ευγενικη χορηγια του συμφορουμιτη VANVIC-thanks Βαγγελη),ανοιγω αυτο το θρεντ...για να λυθουν τυχον αποριες που μπορει να εχουν αλλοι χρηστες.....οπως ετυχε να χω και γω πριν την αποκτηση του.....

Τοποθετηση σε 5 λεπτα....αν τοποθετηθει με button on-off.....κανα τεταρτο με εικοσαλεπτο (αναλογως τον μαστορα).Το button το κρινω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ....(μιλαω παντα για το δικο μου αυτοκινητο που ειναι στα κυβικα που ειναι.....γνωρισα και παιδια που με λιγοτερα κυβικα το χουν χωρις μπουτον....δλδ μονιμα ενεργοποιημενο και ειναι ευχαριστημενοι.
Ας ξεκινησω λοιπον απο την υπαρξη του μπουτον........
Μεσ την πολη...το αυτοκινητο δεν οδηγηται ευχαριστα με την αποκριση που χει το γκαζι πλεον.......μιλαμε για...κλικ και ξεκινημα.....καποια στιγμη....μετα τον ενθουσιασμο....κουραζει...!Η BMW ειναι BMW και πανω απο ολα πρεπει να ναι ευχαριστη και απολαυστικη (για τα δικα μου κριτηρια παντα).Εξω απο την πολη .....δεν ξαναπαω ταξιδι χωρις να το χω ενεργοποιημενο........!Αμμεση ανταπροκριση.....ξετρελενεσαι σε προσπερασεις και σε ρεμπριζ....σε βαθμο που νομιζεις οτι εχεις παρει κ αλογα.....ΔΕΝ εχεις παρει ...το επισημαινω....!Εχω διαβασει κατα καιρους...οτι μετα απο μετρησεις και ελεγχους...χανεις λιγο σε τελικη...δεν ξερω αν ισχυει....Ωστοσο...στο ταξιδι ειναι τοσο ευχαριστο να χεις αυτο το κλικ ΑΜΕΣΩΣ.....που σε ξετρελαινει!Καποτε ο συμφορουμιτης DEEPBLUE....ειχε πει...αυτο ελειπε απο το αμαξι μου....τον θυμηθηκα ...ειχε απολυτο δικιο ...ετσι ενοιωσα κ γω...!
Προβληματα που δημιουργει.....απο φιλους που το χαν ... δεν εχω ακουσει το παραμικρο...θα δειξει..!
Το μεγαλο του μειον.......ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ....ειδικα μες την πολη....!Και ειναι φυσικο επομενο....αφου εν κινησει οταν το ενεργοποιεις...αυξανεται με σταθερο γκαζι η ταχυτητα..οι στροφες του κινητηρα κατα 500+ ,ο δεικτης του οικονομομετρου...τσιμπαει....αλλα η αμμεσοτητα του αυτοκινητου ειναι το κατι αλλο...!
Το αλλο του μειον το οποιο διορθωνεται με το μπουτον ....ειναι οτι κουραζει στο σταματα ξεκινα......γι αυτο και συνιστω την τοποθετηση του σ οποιον εχει αποφασισει να το τοποθετησει....
Τελειωνοντας......μεσ την πολη OFF......βγαινοντας σ ανοιχτους δρομους απαραιτητα ON....!
Για διαφορες σε 100αρια-400αρια ή χλμ....επειδη μετρο συγκρισης μου ειναι ο συμφορουμιτης GEO......οταν με το καλο βρεθουμε καπου ...θα ανοιξουμε και με ON και με OFF και θα ποσταρουμε εντυπωσεις......

Special THANKS to Vanvic για την ευγενικη χρηγια-χειρονομια του......!

Οτι απορια μπορω να λυσω.....εδω ειμαι.....

Καλη συνεχεια..!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-08-09, 21:37
Το avatar του χρήστη panose30
panose30 Ο χρήστης panose30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Μηνύματα: 437
panose30 is on a distinguished road
ωραιος βαγγελη!!!εξηγησε μας που τοποθετειται το εν λογω εξαρτημα και ποια η λειτουργια του ακριβως
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-08-09, 21:42
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panose30 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιος βαγγελη!!!εξηγησε μας που τοποθετειται το εν λογω εξαρτημα και ποια η λειτουργια του ακριβως
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...55&postcount=7
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-08-09, 21:46
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
+1 στο φιλο Στεφανο!!



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos_cool Εμφάνιση μηνυμάτων
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-08-09, 21:47
Το avatar του χρήστη fanisk
fanisk Ο χρήστης fanisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 650
fanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura about
Εγω το εχω χωρις on-off και δεν κουραζει τοσο λογω λιγων κυβικων.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-08-09, 21:48
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panose30 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιος βαγγελη!!!εξηγησε μας που τοποθετειται το εν λογω εξαρτημα και ποια η λειτουργια του ακριβως

βασιλη θες να πεις...αλλα νο προμπλεμ....!

οσον αφορα την τοποθετηση ...γινεται στο πεταλι του γκαζιου....ξεκουμπωνει...παρεμβαλλεται το μπουστερ...και ξανακουμπωνει το καπακι του γκαζιου......δεν φαινεται τιποτα και καμμια ζημια δεν μπορει να δημιουργηθει....(οπτικη μιλαω παντα)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-08-09, 00:07
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
για πειτε και σε τι τιμες μπορουμε να το βρουμε αυτο βρε παιδια....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-08-09, 00:11
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Βασιλη με τους valvetronic κινητηρες συνεργαζεται?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-08-09, 00:34
Το avatar του χρήστη fanisk
fanisk Ο χρήστης fanisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 650
fanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασιλη με τους valvetronic κινητηρες συνεργαζεται?
Ναι δεν υπαρχει προβλημα(βλ. δικο μου).
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-08-09, 00:40
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sLip Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι δεν υπαρχει προβλημα(βλ. δικο μου).
Ευχαριστω slip ειναι κατι που καιρο θελω να το μπαξω... εχω ομως την επιφυλαξη μη και τυχον επηρεασει την εργοστασιακη εγγυηση?
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.