Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-12-08, 13:03
Το avatar του χρήστη ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ο χρήστης ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Μηνύματα: 215
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ is on a distinguished road
Λαδι M.A.I. στο μοτερ στο κιβωτιο και στο σασμαν

Καλησπερα παιδια υπαρχει καποιος που να εχει βαλει λάδι M.A.I. στο μοτερ του ή στο σασμαν ή και στο διαφορικο και να εχει δει αποτελεσματα ?Ειναι αλήθεια οσα λενε οτι αξιζει ή μαπα το καρπουζι. Και κατι άλλο υπάρχει επίσημη ιστοσελίδα που να παρουσιάζει το προιον που να μπορείς και να το αγοράσεις ή παιζει κατι σε ebay. ?
Eυχαριστω

__________________
WENN ICH WACHSE, KAUFE ICH BMW M3
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-12-08, 13:20
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ωραια ιστορια το ΜΑΙ. απο αυτες που σου θυμιζουν τα νιατα σου και τις αναζητησεις για το κρυφο μυστικο που ηξεραν λιγοι και μολις το εβαζες θα εσκιζε το μοτερ...
που το θυμηθηκες ρε φιλε...?
πριν 15 χρονια περιπου ειχε γινει και τεστ σε μηχανη (ενα cbr400 αν θυμαμαι). ειχαν βγει τα λαδια και πηγε το μηχανακι καμια 20αρια χιλιομετρα χωρις να σπασει...
βεβαια στα δικα μας μηχανακια δεν το βαλαμε...
αξεχαστες εποχες. λεγαμε τοτε: βαλε ΜΑΙ να γκαΜΑΙ....
οι συγχρονοι κινητηρες της bmw με τα διπλα βανος και τα αλλα πολυπλοκα συστηματα δεν ειναι για πειραματα. εχω δει σπασμενα ωστηρια σε v10 που προκληθηκαν απο χρηση προσθετου.
νομος λοιπον απαραβατος: ακολουθηστε ακριβως τις οδηγιες του κατασκευαστη.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-12-08, 13:28
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Τι είναι αυτό κάτι σαν το slick 50 που βάζαμε παλιά για να μην καίνε λάδια (δήθεν) οι αλφα ρομεο και τελικά έκανε φιλμ στις διόδους του λαδιού και αντί να καίνε λάδια καίγανε τον κινητήρα?

Δεν έχω άποψη για το ΜΑΙ αλλά όσα τέτοια έχω ακούσει στο τέλος βγήκαν μαπα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-12-08, 14:15
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια ιστορια το ΜΑΙ. απο αυτες που σου θυμιζουν τα νιατα σου και τις αναζητησεις για το κρυφο μυστικο που ηξεραν λιγοι και μολις το εβαζες θα εσκιζε το μοτερ...
που το θυμηθηκες ρε φιλε...?
πριν 15 χρονια περιπου ειχε γινει και τεστ σε μηχανη (ενα cbr400 αν θυμαμαι). ειχαν βγει τα λαδια και πηγε το μηχανακι καμια 20αρια χιλιομετρα χωρις να σπασει...
βεβαια στα δικα μας μηχανακια δεν το βαλαμε...
αξεχαστες εποχες. λεγαμε τοτε: βαλε ΜΑΙ να γκαΜΑΙ....
οι συγχρονοι κινητηρες της bmw με τα διπλα βανος και τα αλλα πολυπλοκα συστηματα δεν ειναι για πειραματα. εχω δει σπασμενα ωστηρια σε v10 που προκληθηκαν απο χρηση προσθετου.
νομος λοιπον απαραβατος: ακολουθηστε ακριβως τις οδηγιες του κατασκευαστη.
Μυρίζομαι flame του στυλ : μα καλό είναι να τα αλλάζεις κάθε 5.000 γιατί αν τα αλλάξεις στις 25.000 που λέει ο κατασκευαστής you will shit bricks! (από αγγλικό λογοπαίγνιο), μετά θα βγει ο άλλος θα πει ότι η BMW ξέρει καλύτερα και ότι πετάμε τα λεφτά μας (εγώ είμαι αυτός), μετά ο άλλος θα βάλει και τον αστάθμητο (ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕΕΕΕΕ) παράγοντα ότι οι θερμοκρασίες στην Ελλάδα είναι υψηλές και έχουμε και πολύ κίνηση (Σαουδική αραβία που έχουν τα ΙΔΙΑ λάδια πχ έχουν ήπιο δροσερό κλίμα χωρίς κυκλοφοριακό πρόβλημα).

Μετά ο άλλος θα βγει και θα σου πει να τα αλλάζεις εσύ (εγώ) στα 25.000 και ότι ΑΝ τα άλλαζε κάθε 25.000 θα το ένα και το άλλο, και γενικά ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΗ συζήτηση (με γνώσεις από το συνεργείο του μάστρο μήτσου, ο οποίος παίρνει τα λάδια 5 και τα πουλάει 10 BTW).

Μια φάση αϊ γ@μ@σ και εσύ και ο γρύλος σου το έκανα ε;

Λοιπόν από παλαιότερες συζητήσεις περί προσθέτων ΕΓΩ κατέληξα (*αν και παλιότερα χρησιμοποιούσα πρόσθετα) ότι είναι περιττά ΑΝ δε βάζεις ελαιόλαδο (έξτρα παρθένο) αλλά το λάδι που προβλέπει ο κατασκευαστής και προέρχεται από αξιόπιστη εταιρεία. (δες ποστ επί του θέματος του μέλους panagos_77)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-12-08, 14:22
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
χρονια πολλα λευτερη, να χαιρεσαι τη γιορτη σου.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-12-08, 14:24
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
χρονια πολλα λευτερη, να χαιρεσαι τη γιορτη σου.
Ευχαριστώ πάρα πολύ Στάθη!!

και εσύ την οικογένειά σου και ότι και όποιον επιθυμείς φίλε!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-12-08, 14:26
Το avatar του χρήστη NIKOS Z3
NIKOS Z3 Ο χρήστης NIKOS Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 942
NIKOS Z3 will become famous soon enough
εγω θα διαφωνησω γιατι αν σου ελεγε πριν 10 χρονια οτι θα βαζεις λαδια που βγαζουν 25 χιλ χιλιομετρα θα τον κοροίδευες κι ομως να που βγηκαν λαδια με συνθεσεις περιεργες που αποδεδειγμενα ειναι long life τετοια προσθετα σαν κι αυτα που αναφεροντε βαζουν κι αυτοι για να μεινει σταθερη η συνθεση ωστε να μην σπασει το λαδι εγω χρησημοποιω motorcoat και πιστεψε με ειμαι σιγουρος οτι κανει μεγαλη δουλεια ειδικα στο δικο μου που το χρειαζετε οσο κανενα αλλο.
__________________
www.myspace.com/pontikospaint
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-12-08, 14:27
Το avatar του χρήστη NIKOS Z3
NIKOS Z3 Ο χρήστης NIKOS Z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 942
NIKOS Z3 will become famous soon enough
του Αγιου ελευθεριου ε?χρονια πολλα οτι επυθυμεις!!!!
__________________
www.myspace.com/pontikospaint
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-12-08, 14:32
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
βαζεις motorkote 100 ?καπως ετσι?με κιτρινη ταμπελιτσα?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-12-08, 14:34
Το avatar του χρήστη 5555
5555 Ο χρήστης 5555 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-10-2004
Μηνύματα: 407
5555 is on a distinguished road
[QUOTE=oldcarskickass;239948]Ευχαριστώ πάρα πολύ Στάθη!!

Χρονια πολλα με ΥΓΕΙΑ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.