Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 14-05-09, 19:58
Το avatar του χρήστη kostasz4
kostasz4 Ο χρήστης kostasz4 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Μηνύματα: 169
kostasz4 is on a distinguished road
δηλαδη εσυ energy ποσο λες για να καταλαβω πι πολυ εαν δεν κανω θεωρεις σωστα σημερα παντως που πηγα κιφισια και ειρθα εκει στο ΟΑΚΑ κατευθυνομενος πρς Γαλατσι το πλακωσα σε μια στροφη και καλη ασφαλτο ετσι και μου εδινε την εντυπωση οτι παει να γλιστρησει οπως λες και ειναι η ασφαλτος γυαλι παιζει ρολο παρα πολυ μεγαλο και το γεγονος οτι τα λαστιχα εχοθν κανει μονο 60 κμ οποτε αυτη η κολα στο λαστιχο τα χαλαει ολα αντε να τελειωσει αυτο το στρωσιμο μηπως και δουμε αλλαγη θελει παιδια οπωςδηποτε ζυγοσταθμιση και φαινεται απο το γεγονος οτι οταν το αμξι ειναι σταματημενο το τιμονι γυρναει χωρις κομπιασμα στο δρομο με 80 κμ κανει ενα μικρο εως ελαχιστο γαντζωμα το τιμονι λες και εχει σκαλες δεν ξερω εαν με καταλαβεναιτε πρε πει να παω κανα ταξιδακι γιατι εδω μεσ δεν παιζει να τα μαζεψω 600 κμ το λιγοτερο για να πατησουν τα λαστιχα η εστω οτι τι κανω την αλλη μερα θατο πουλησω μιας και θα εχω σιχαθει την εννοια αμαξι μεσαν στην Αθηνα με τοση κινηση
__________________
Τo Μωρο μου ειρθε APRILIA V4 IS FINALLY HERE 180 HP 179 KG
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 14-05-09, 20:35
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη εσυ energy ποσο λες για να καταλαβω πι πολυ εαν δεν κανω θεωρεις σωστα σημερα παντως που πηγα κιφισια και ειρθα εκει στο ΟΑΚΑ κατευθυνομενος πρς Γαλατσι το πλακωσα σε μια στροφη και καλη ασφαλτο ετσι και μου εδινε την εντυπωση οτι παει να γλιστρησει οπως λες και ειναι η ασφαλτος γυαλι παιζει ρολο παρα πολυ μεγαλο και το γεγονος οτι τα λαστιχα εχοθν κανει μονο 60 κμ οποτε αυτη η κολα στο λαστιχο τα χαλαει ολα αντε να τελειωσει αυτο το στρωσιμο μηπως και δουμε αλλαγη θελει παιδια οπωςδηποτε ζυγοσταθμιση και φαινεται απο το γεγονος οτι οταν το αμξι ειναι σταματημενο το τιμονι γυρναει χωρις κομπιασμα στο δρομο με 80 κμ κανει ενα μικρο εως ελαχιστο γαντζωμα το τιμονι λες και εχει σκαλες δεν ξερω εαν με καταλαβεναιτε πρε πει να παω κανα ταξιδακι γιατι εδω μεσ δεν παιζει να τα μαζεψω 600 κμ το λιγοτερο για να πατησουν τα λαστιχα η εστω οτι τι κανω την αλλη μερα θατο πουλησω μιας και θα εχω σιχαθει την εννοια αμαξι μεσαν στην Αθηνα με τοση κινηση
off topic: Εχει χαλασει η τελεια στο πληκτρολογιο σου;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-05-09, 03:50
Το avatar του χρήστη kostasz4
kostasz4 Ο χρήστης kostasz4 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Μηνύματα: 169
kostasz4 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
off topic: Εχει χαλασει η τελεια στο πληκτρολογιο σου;
ναι και το , να σε καλα εχαριστω μπαμπινιωτη
__________________
Τo Μωρο μου ειρθε APRILIA V4 IS FINALLY HERE 180 HP 179 KG
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 15-05-09, 13:09
eNeRGy Ο χρήστης eNeRGy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Μηνύματα: 279
eNeRGy will become famous soon enougheNeRGy will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδη εσυ energy ποσο λες για να καταλαβω πι πολυ εαν δεν κανω θεωρεις σωστα σημερα παντως που πηγα κιφισια και ειρθα εκει στο ΟΑΚΑ κατευθυνομενος πρς Γαλατσι το πλακωσα σε μια στροφη και καλη ασφαλτο ετσι και μου εδινε την εντυπωση οτι παει να γλιστρησει οπως λες και ειναι η ασφαλτος γυαλι παιζει ρολο παρα πολυ μεγαλο και το γεγονος οτι τα λαστιχα εχοθν κανει μονο 60 κμ οποτε αυτη η κολα στο λαστιχο τα χαλαει ολα αντε να τελειωσει αυτο το στρωσιμο μηπως και δουμε αλλαγη θελει παιδια οπωςδηποτε ζυγοσταθμιση και φαινεται απο το γεγονος οτι οταν το αμξι ειναι σταματημενο το τιμονι γυρναει χωρις κομπιασμα στο δρομο με 80 κμ κανει ενα μικρο εως ελαχιστο γαντζωμα το τιμονι λες και εχει σκαλες δεν ξερω εαν με καταλαβεναιτε πρε πει να παω κανα ταξιδακι γιατι εδω μεσ δεν παιζει να τα μαζεψω 600 κμ το λιγοτερο για να πατησουν τα λαστιχα η εστω οτι τι κανω την αλλη μερα θατο πουλησω μιας και θα εχω σιχαθει την εννοια αμαξι μεσαν στην Αθηνα με τοση κινηση
Δεν μπορω να προτεινω κατι που δεν οδηγω... δηλαδη το αυτοκινητο σου με τα ζαντολαστιχα σου...
Τι θα πει εντυπωση γλιστριματος...?
Πηγαινε το στο οριο του να δεις που τελικα γλιστραει... μηπως ειναι η ιδεα σου... ή τα νεα ελαστικα εχουν αλλη συμπεριφορα απο τα προην σου και πρεπει να την μαθεις...
Με εντυπωσεις ποτε δεν βγαζω συμπερασματα... τα πισωκινητα κιολας μπορεις να τα γλιστρισεις με ασφαλεια ωστε να καταλαβεις τα ορια των νεων ελαστικων στον εκαστοτε δρομο...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 16-05-09, 14:06
Το avatar του χρήστη kostasz4
kostasz4 Ο χρήστης kostasz4 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Μηνύματα: 169
kostasz4 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eNeRGy Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορω να προτεινω κατι που δεν οδηγω... δηλαδη το αυτοκινητο σου με τα ζαντολαστιχα σου...
Τι θα πει εντυπωση γλιστριματος...?
Πηγαινε το στο οριο του να δεις που τελικα γλιστραει... μηπως ειναι η ιδεα σου... ή τα νεα ελαστικα εχουν αλλη συμπεριφορα απο τα προην σου και πρεπει να την μαθεις...
Με εντυπωσεις ποτε δεν βγαζω συμπερασματα... τα πισωκινητα κιολας μπορεις να τα γλιστρισεις με ασφαλεια ωστε να καταλαβεις τα ορια των νεων ελαστικων στον εκαστοτε δρομο...
ελα να στο δωσω μωρε να το οδηγησεις να μου πεις την γνωμη σου
__________________
Τo Μωρο μου ειρθε APRILIA V4 IS FINALLY HERE 180 HP 179 KG
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 19-05-09, 14:08
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
Κωστα εβαλα πριν λιγο καινουργια POTENZA 18ρια και εβγαλα τα P Zero που ειχα.
Φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με τα δικα σου τα conti!

Τελικα το Ζ4 δουλευει σωστα μονο με τα POTENZA!
Δεν λεω τιποτα αλλο για να μην γινομαι κουραστικος...
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 19-05-09, 20:52
Το avatar του χρήστη kostasz4
kostasz4 Ο χρήστης kostasz4 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Μηνύματα: 169
kostasz4 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα εβαλα πριν λιγο καινουργια POTENZA 18ρια και εβγαλα τα P Zero που ειχα.
Φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα με τα δικα σου τα conti!

Τελικα το Ζ4 δουλευει σωστα μονο με τα POTENZA!
Δεν λεω τιποτα αλλο για να μην γινομαι κουραστικος...
Ελα ρε συ, και τωρα το λες παει τωρα στα επομενα εαν ειμαι με το ιδιο αμαξι.
Θελω να βαλω αυτα τα εατηρια που περιμενω εδω και 2 μηνες πληρωμενα ηδη και να κανω και την ζυγο, ευθυγραμμιση και μετα να πω εαν βελτιοθηκε καθολου, παντως απο μερα σε μερα που το κανω βολτες μιας και θελω να πατησουν τα λαστιχα με 34 πιεση αρχιζζω και καταλαβαινω οτι το αμαξι παταει καλυτερα.
τωρα 2 ειναι τα τινα ενα να εχω συνηθισει και 2ο να εχει αρχισει να φευγει η κολα απο τα λαστιχα κια να κρατανε καλυτερα τι να πω, θα ενημερωσω αμμεσα μολις μπουν και τα ελατηρια ..

Ποτενζα πια εβαλες???????????
__________________
Τo Μωρο μου ειρθε APRILIA V4 IS FINALLY HERE 180 HP 179 KG
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 20-05-09, 09:39
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
Κωστα με την ευθυγραμμμιση και τα ελατηρια δεν θα αλλαξουν και πολλα , γιατι ολη η ιστορια οπως σου ειπα και πριν ειναι στα (τυπου αγωνιστικα σκληρα πλαινα των POTENZA).

ενα πραγμα εχεις να κανεις.
coolare γιατι τα CONTI ειναι κορυφαια λαστιχα βαλε πιεση 32-33 και ασε να φαγωθει η κολα.
Με τον καιρο θα σκληρηνει και λιγο το λαστιχο δεν γινεται αλλιως.

Σκεψου και το αλλο. Ναι μεν με 19ρια POTENZA θα ηταν καρτ το αμαξι σου αλλα θα κοπαναγε πολυ! Τωρα εχεις βαλει μια μεση κατασταση οπου εχεις και πολυ καλο κρατημα και λιγοτερο κοπανημα οποτε μην σκας , ολα ειναι μια χαρα

Ασε εχω σκασει! Εχω πανω στο αμαξι μου πραγμα το οποιο λεει MADE IN JAPAN! και εννοω τα POTENZA!

Εβαλα αυτα που βαζει η BMW πρωτη εγκατασταση BRIDGESTONE POTENZA RE050A RFT(W)



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasz4 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα ρε συ, και τωρα το λες παει τωρα στα επομενα εαν ειμαι με το ιδιο αμαξι.
Θελω να βαλω αυτα τα εατηρια που περιμενω εδω και 2 μηνες πληρωμενα ηδη και να κανω και την ζυγο, ευθυγραμμιση και μετα να πω εαν βελτιοθηκε καθολου, παντως απο μερα σε μερα που το κανω βολτες μιας και θελω να πατησουν τα λαστιχα με 34 πιεση αρχιζζω και καταλαβαινω οτι το αμαξι παταει καλυτερα.
τωρα 2 ειναι τα τινα ενα να εχω συνηθισει και 2ο να εχει αρχισει να φευγει η κολα απο τα λαστιχα κια να κρατανε καλυτερα τι να πω, θα ενημερωσω αμμεσα μολις μπουν και τα ελατηρια ..

Ποτενζα πια εβαλες???????????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.