Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-03-11, 18:15
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
συμφωνω οτι πρεπει να οργανωθουμε αλλα να ξερετε οτι τους πηγαμε και με το καλο, πριν τους τα σερνουμε με το κακο
δεν ειμαστε οι κανιβαλοι που κατεβηκαν απο το βουνο και αρχησαν να τους βριζουν
θελω ομως να μου πειτε πως διασφαλιζω οτι η βενζινη που κανει ενα σεντ περισσοτερο ειναι και καλυτερη απο την φθηνοτερη...πειτε μου να το ξερω
εγω βεβαια δεν το κανω αυτο ισα ισα κοιταω να ειναι και μαρκα το βενζιναδικο
τωρα αν νομιζετε οτι εμεις τα εχουμε αφησει στην τυχη τους τα αμαξια και οτι εσεις που δεν εχετε προβλημα ειστε οι προσεκτικοι και προφεσορες της σωστης οδηγησης και οτι εμεις τα ριμαζουμε ολα να σας δωσω τον αριθμο πλαισιου μου και αν βρειτε κατι που εγινε εκτος αντιπροσωπειας(μεχρι και μακτρα υαλοκαθαριστηρα,υγρα φρενων) η καποιο φαουλ που ειπα ααα αστο δεν μαμιεται ,σας το χαριζω το μπεμβεδακι
πριν το μπε εμ βε ειχαμε και ααααλλα αμαξια πολυ φθηνοτερα αλλα και ακριβοτερα και δεν ειχαμε το παραμικρο, δεν μας την καρφωσε μια ωραια μερα να παραπονιομαστε.
ααα για σκεφτητε εσεις που λετε οτι μπορει να φταιει ο ιδιοκτητης μηπως δεν περνετε χαμπαρι τι οδηγατε και δεν καταλαβαινετε το κομπιασμα(επειδη μας την λετε πρεπει να περιμενετε και την απαντηση)
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-03-11, 20:59
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά με όλη την κατανόηση στο πρόβλημα που έχουν τα αυτοκίνητα σας, πρέπει να κάνω τον "κακό" και να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα.
Δεν έχουν όλα τα ΒΜW τα θέματα που περιγράφετε, δεν τα έχουν καν όλοι οι κινητήρες με Εfficiency Dynamics, δεν τα έχουν ΚΑΝ όλοι όσοι έχουν τέτοια αυτοκίνητα στο forum μας.
Τα περισσότερα απο τα προβλήματα που είχαν ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ κινητήρες σε 4κύλινδρα με Εfficiency Dynamics είναι προβλήματα ΚΟΙΝΑ σε όσες αυτοκινητοβιομηχανίες χρησιμοποίησαν αυτούς τους προμηθευτές (π.χ. οι πολλαπλασιαστές της bremi δημιούργησαν τα ίδια θέματα σε όλα τα αυτοκίνητα που μπήκαν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ της μάρκας).

Αν και άτυχοι λοιπόν σχετικά με την αγορά του αυτοκινήτου σας πιστεύω (και σας το έχω ξαναγράψει) ότι αντιμετωπίζετε το θέμα με εντελώς λάθος τρόπο.
Είστε μέλη σε ένα forum που δεν κρύβει τα προβλήματα κάτω από το χαλάκι,
-μπορείτε λοιπόν να βρείτε αντίστοιχες περιπτώσεις με τις δικές σας (αν και όπου υπάρχουν μιας και δεν είμαι πια σίγουρος ότι το πρόβλημα είναι ένα και το ίδιο) και να αλληλοβοηθηθείτε,
-μπορείτε να ανταλλάσετε εμπειρίες σχετικά με το ποιο συνεργείο σας έλυσε ποιο πρόβλημα,
-μπορείτε να ενώσετε τη φωνή σας και να κάνετε φασαρία που θα φέρει αποτέλεσμα (δηλ. που θα λύσει τα προβλήματα) μέσω της αλληλογραφίας παραπόνων στoν εκάστοτε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή της ΒΜW Hellas, μετά στην ίδια την BMW Hellas, μετά στην ίδια την BMW AG. Βομβαρδίστε τους, είναι ο μόνος ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος να αναγκαστούν να ασχοληθούν μαζί σας και να λύσουν τα θέματα που περιγράφετε.

Δεν έχετε συνειδητοποιήσει πόσο τυχεροί είστε που η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα είναι η BMW Hellas και όχι το προηγούμενο καθεστώς (προφανώς επειδή δεν το ζήσατε ως ιδιοκτήτες BMW πριν το 2003) και μακάρι να μην ξαναγυρίσουμε (σε τέτοιες εποχές που ζούμε) σε άλλα σχήματα αντιπροσώπευσης από το παρελθόν και μετά κλαίμε για όσα είχαμε πριν (δηλ. τώρα).

Και εσείς τι βλέπω να κάνετε; Παίρνετε τα φόρα στη σειρά και φωνάζεται για "μπουρδ@@@ αυτοκίνητα και χαιβάνια ιδιοκτήτες".
Πείτε μου σοβαρά, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα σας έτσι;
C U out there
δεν σε παρεξηγώ που δεν καταλαβαίνεις....
όλα αυτά που λες ως σωστή αντίδραση έχουν γίνει λίγο΄ή πολύ από όλους μας(επιστολές σού πα μου πες, ελλάδα γερμανία κτλ) τα ίδια αντιμετωπίζουν και οι άλλοι σε όλο το κόσμο και αν θές πάρε το λινκ να καταλάβεις
http://www.e90post.com/forums/showth...04#post6542804
η αντίδραση της ξεπεσμένης πλέον εταιρείας μας είναι φταίει η βενζίνη...!!!?????
αν σε όλες τις επιστολές έχεις ακούσει κάποια άλλη ερμηνεία πες μου...
αρχίζουμε τα μπινελίκια τώρα που καταλάβαμε ότι δεν υπάρχει λύση. τα φορτωθήκαμε τα ρημάδια και τώρα άντε να τα ξεφορτωθείς.
σου υπόσχομαι όμως, ότι όταν και αν βρει λύση κάποιος μόνος του θα σου πω ότι τελικά έφταιγε το τάδε ή το δείνα. έχω πάψει πλεόν να πιστεύω ότι μπορεί η bmw να μας δώσει λύση...
καλά δεν υπάρχει κανένας δικηγόρος να στέιλουμε ένα ομαδικό εξώδικο αρχικά και να γίνει το σώσε????
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-03-11, 22:09
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Μαρεσει που μερικοι πατε να δικαιολογησετε τα αδικαολογητα.Παψτε μερικοι να συμπεριφερεστε λες και η BMW ειναι ομαδα ποδοσφαιρου οποτε ζητω η BMW και τα μυαλα στα καγγελα.Σημερα θαχουμε BMW αυριο audi μεθαυριο και οπως ειναι τα πραματα ελλαδα yugo.Βαση της προσφατης εμπηριασμου και απο διαβασμα στο φορουμ ειδα οτι υπαρχουν απειραααα προβληματα οπου σε αλλες μαρκες δεν τα συναντας ευκολα.Μπεκ,κολονες τιμονιου,πλεξουδες κτλπ τι ειναι αυτα??Κινεζικο αμαξι πηραμε???
Και γιατι αυτη η μαρκα δεν δεινει παραπανω εγγυηση?Γιατι δεν κανει επεκταση εγγυησης??Γιατι απλα τα αμαξια ξερει οτι ειναι ζημιαρικα οποτε κανει το παγωνι και λλει θα τα πληρωσει ο μακακας δηλαδη εμεις.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-03-11, 09:44
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε bimmer, μπορεί απλά να ήσουν τυχερός ή τα παιδιά που παρουσιάστηκε το πρόβλημα να ήταν άτυχα.
Όπως και να'χει όμως, το ότι υπάρχει πρόβλημα με τους πολλαπλασιαστές είναι γεγονός και αυτό δεν οφείλεται ούτε στη μη αλλαγή λαδιών, ούτε στο 1 σεντς φτηνότερης βενζίνης.
Υπάρχει ξεκάθαρη αστοχία υλικού.
.
συμφωνώ με αυτά που λες. Απλά είπα μια κουβέντα που μου έλεγε ένας μηχανικός και μου την πέσατε σαν να την είπα εγώ βρε παιδιά...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-03-11, 09:48
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαρεσει που μερικοι πατε να δικαιολογησετε τα αδικαολογητα.Παψτε μερικοι να συμπεριφερεστε λες και η BMW ειναι ομαδα ποδοσφαιρου οποτε ζητω η BMW και τα μυαλα στα καγγελα.Σημερα θαχουμε BMW αυριο audi μεθαυριο και οπως ειναι τα πραματα ελλαδα yugo.Βαση της προσφατης εμπηριασμου και απο διαβασμα στο φορουμ ειδα οτι υπαρχουν απειραααα προβληματα οπου σε αλλες μαρκες δεν τα συναντας ευκολα.Μπεκ,κολονες τιμονιου,πλεξουδες κτλπ τι ειναι αυτα??Κινεζικο αμαξι πηραμε???
Και γιατι αυτη η μαρκα δεν δεινει παραπανω εγγυηση?Γιατι δεν κανει επεκταση εγγυησης??Γιατι απλα τα αμαξια ξερει οτι ειναι ζημιαρικα οποτε κανει το παγωνι και λλει θα τα πληρωσει ο μακακας δηλαδη εμεις.
Γιάννη βλέπεις ότι σε αυτό το φόρουμ υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά που κατσαδιάζουν την μπε εμ βε παρόλο που είναι μπεμβεδάκιδες. Δεν νομίζω ότι ισχύει το ομάδα ποδοσφαίρου.
Τώρα όσον αφορά τη δική μου περίπτωση απλά λέω ότι μου έχει συμβεί. Σήμερα και μετά απο ένα κάρο μπε εμ βε που είχα είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος. Αύριο μπορεί να μην είμαι. Αμέσως θα το πω εδώ και θα ρωτήσω τους άλλους χρήστες για λύση.
Φυσικά και υπάρχουν πάρα πολλά προβλήματα όπως όμως σε όλες τις premium μάρκες κατά τη γνώμη μου.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-03-11, 10:25
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαρεσει που μερικοι πατε να δικαιολογησετε τα αδικαολογητα.Παψτε μερικοι να συμπεριφερεστε λες και η BMW ειναι ομαδα ποδοσφαιρου οποτε ζητω η BMW και τα μυαλα στα καγγελα.Σημερα θαχουμε BMW αυριο audi μεθαυριο και οπως ειναι τα πραματα ελλαδα yugo.Βαση της προσφατης εμπηριασμου και απο διαβασμα στο φορουμ ειδα οτι υπαρχουν απειραααα προβληματα οπου σε αλλες μαρκες δεν τα συναντας ευκολα.Μπεκ,κολονες τιμονιου,πλεξουδες κτλπ τι ειναι αυτα??Κινεζικο αμαξι πηραμε???
Και γιατι αυτη η μαρκα δεν δεινει παραπανω εγγυηση?Γιατι δεν κανει επεκταση εγγυησης??Γιατι απλα τα αμαξια ξερει οτι ειναι ζημιαρικα οποτε κανει το παγωνι και λλει θα τα πληρωσει ο μακακας δηλαδη εμεις.
Το μόνο που θα συμβεί αύριο ΤΤ τζον είναι ότι ΚΑΙ εσύ θα έχεις ΒΜW (εκτός από της γυναίκα σου).
Καλά τα υπόλοιπα αγγίζουν τα όρια του γραφικού πια...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-03-11, 12:18
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
fairy.....μπορει και εγω να το βριζω , μπορει να λεω οτι μου εχει βγαλει το πλανταμι, μπορει να μην πω σε φιλο να παρει αλλα να παρει αλλη μαρκα, πιστευω ομως οτι αν αξιωθω και παρω αλλο αμαξι............................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..............................................ναι παλι BMW θα ειναι.
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-03-11, 13:20
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η εταιρεία ενδιαφερόταν για τα παιδιά με τους πολλαπλασιαστές θα τους έδινε και θα τους άλλαζε τσάμπα όταν χάλαγαν.. Αρκετοί έχουν πληρώσει 2-3 πολλαπλασιαστές κτλ και το αμάξι ουσιαστικά έχασε την αξιοπιστία του..

Το ίδιο και εμείς με τους άσσους πρίν το FL που καίγονταν ο λ με το παραμικρό και επειδή ήμουν από τους πρώτους πλήρωσα 400...

Πάλι καλά που υπάρχει το φόρουμ και μαθαίνουμε τίποτα, γιατί αλλιώς θα μας άλλαζαν όλο το αμάξι και πάλι πρόβλημα δεν θα έβρισκαν...
μα καλά ακόμα υπάρχει κόσμος ο οποίος πιστεύει ότι πράγματι φταίνε οι πολλαπλαστές???
απορώ? υπάρχει κόσμος που έλυσε το πρόβλημα με αλλαγή πολλαπλασιαστή?
εδώ κάποιος φίλος που την πάτησε στην Ουκρανία, πήγε στην τοπική bmw, άλλαξε θέσεις στους πολλαπλασιαστές και δούλεψαν όλα ρολόι....
είναι δυνατόν.
Αρκετά πια με αυτόν τον παπά...(καραμέλα).
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-03-11, 14:43
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
αν δεν έχεις διαβάσεις τα πάντα απο την αρχή...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-03-11, 16:43
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μόνο που θα συμβεί αύριο ΤΤ τζον είναι ότι ΚΑΙ εσύ θα έχεις ΒΜW (εκτός από της γυναίκα σου).
Καλά τα υπόλοιπα αγγίζουν τα όρια του γραφικού πια...
C U out there
Μπααααα δεν το νομιζω γιατι μαρεσουν τα γρηγορα αυτοκινητα και οχι τα ψοφημια.Οταν η BMW αρχισει να κατασκευαζει 1800 και 2000 κυβικα 200-300 υππους και βαλει και επεκταση εγγυησης τοτε βλεπουμε.
bimmer-corfu συμφωνω και μαρεσει που στο φορουμ οι περισσοτεροι εισαστε αντικειμενικοι.
Ολα χαλανε δεν λεγω αλλα να δεινεις 30000 + χιλιαρικα και να βγαζει τοσες ζημιες επιδη εχει αποδειχτει ελλατωματικο το εξαρτημα αποτο εργοστασιο και να πληρωνεις χιλιαδες ευρο ε παει πολυ.Το after sales της bmw ειναι για τον λουτσο.
Ασε που εχει μεινει ετη φωτος πισω σε κινητηρες οπου για να παρεις κατι που να πηγαινει πρεπει να ειναι απειρα κυβικα,απειρα τελοι,απειρη καταναλωση και απειρα λεφτα.
Πριν παρει το BMW η γυναικαμου ειχαμε παει στην audi,Vw και BMW.H μονη που ειχε προσφορες και ατοκες δοσεις ητανε η BMW.Ολες οι αλλες μαρκες με μεγαλο επιτοκιο.Λογικο μιας και η BMW δεν πουλαει πια γιατι η audi με τα TFSi μοτερ μαμαει στην κυριολεξια.Τωρα ακουω και διαβαζω αρχιζει η BMW σιγα σιγα να βαζει υπερτροφοδοτηση σε λιγα κυβικα και λεω επιτελους ξυπνησανε.Γιατι ειναι κριμα η BMW εχει τεραστια ιστορια και εχει και την γνωση και τα μεσα αν ξεφυγει απο προκαταληψεις και κοληματα να φτιαχνει καλα αμαξια ομορφα γρηγορα και οικονομικα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.