Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-12-09, 00:04
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω ρε γμτ εμενα οι δικοι μου ενω στα χαμηλα δουλευουν αψογα και καθαριζουν αρκετα καλα (ενταξει ηρθε η ωρα τους για αλλαγη) στα πολλα ξερεις χοροπηδανε και αφηνουν νερα το κλασικο γκρρρ που κανει και θορυβο!!!!!μπας και φταιει που παλιοσανε πια?
σιγουρα,βαλε καινουριους κατα την γνωμη μου μην αλλαζεις τυπο.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-12-09, 00:26
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Eιχα τους μαμα στοΖ3 εβαλα BOSCH οταν ηθελα αλλαγη και μετα το μετανιωσα και πηγα και ξαναπηρα τους μαμα γιατι τους ειχα πεταξει.
Καλυτερα μαμα ..αποψη μου παντα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-12-09, 01:20
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Φιλε InfernoZ3 o τροπος ειναι απλος.
Βαζεις να δουλευουν οι καθαριστηρες και τη στιγμη που ειναι καθετα με το παρμπριζ σβησε το διακοπτη του αυτοκινητου (κλειδι).
Μολις μεινουν καθετα μπορεις με ανεση να τους αλλαξεις.
Προσεξε μονο μη σου φυγει το μπρατσο χωρις το μακτρο επανω γιατι μολις σκασει πανω στο παρμπριζ θα το σπασει!!!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-12-09, 04:20
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
μιας και ανεφερε ο φιλος για υαλοκαθαριστηρες ηρθε η ωρα να αλλαξω και γω στο δικο μου αυτοκινητο και ηθελα να ρωτησω την αν εχει δοκιμασει καποιος τους BOSCH AEROTWIN ειναι αυτοι οι καινουργιοι που ειναι σκετο λαστιχο!! ειναι καλοι ?εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν τους εχω δει στην πραξη τι κανουν!!!τους εχει μηπως καποιος στο αυτοκινητο του?
Τους φοραω εγω απο ιανουαριο του 2009. τους πηρα απο γερμανια και ειναι αψογοι..
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-12-09, 06:32
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από infernoz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τις πρώτες βροχοπτώσεις διαπίστωσα οτι πρέπει άμεσα να αλλάξω τους υαλοκαθαριστήρες στον γέρο-z3. Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω πώς... είτε με ανοιχτό είτε με κλειστο το καπό δεν μπορώ να σηκώσω τα μπράτσα των υαλοκαθαριστήρων... Τι κανω λάθος; καμιά ιδέα; Τα φώτα σας παρακαλω! ευχαριστώ προκαταβολικά
Βάζεις κλειδί, γυρίζεις ενα κλικ για να δώσεις ρεύμα χωρίς να βάλεις μπρος, ενεργοποιείς τους γυαλοκαθαριστήρες και μόλις οι βραχίονες τους φτάσουν στην περισσότερο κάθετη θέση, σβήνεις για να μείνουν εκεί.
Τότε μπορείς να τους βγάλεις όπως βγαίνουν και στα άλλα αμάξια.
Όλα αυτά με κλειστό καπώ ασφαλώς.

Σχετικά με τους νέους Bosch με το μονό λαστιχένιο πτερύγιο, εγώ αυτούς φοράω στο δικό μου Ζ3 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και στα πολλά (και πάνω από 200)
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-12-09, 07:01
Το avatar του χρήστη infernoz3
infernoz3 Ο χρήστης infernoz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-09-2008
Μηνύματα: 39
infernoz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε InfernoZ3 o τροπος ειναι απλος.
Βαζεις να δουλευουν οι καθαριστηρες και τη στιγμη που ειναι καθετα με το παρμπριζ σβησε το διακοπτη του αυτοκινητου (κλειδι).
Μολις μεινουν καθετα μπορεις με ανεση να τους αλλαξεις.
Προσεξε μονο μη σου φυγει το μπρατσο χωρις το μακτρο επανω γιατι μολις σκασει πανω στο παρμπριζ θα το σπασει!!!
Κατ αρχάς καλημέρα σε όλους! Φίλε z3 2.2 νομίζω παλιά είχα δοκιμάσει να κάνω τους υαλοκαθαριστήρες να κάτσουν κάθετα γυρνώντας το κλείδι αλλα γύρισαν πάλι στην θέση τους δεν σταμάτησαν... θα το δοκιμάσω πάλι σήμερα! σ ευχαριστώ πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-12-09, 07:05
Το avatar του χρήστη infernoz3
infernoz3 Ο χρήστης infernoz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-09-2008
Μηνύματα: 39
infernoz3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάζεις κλειδί, γυρίζεις ενα κλικ για να δώσεις ρεύμα χωρίς να βάλεις μπρος, ενεργοποιείς τους γυαλοκαθαριστήρες και μόλις οι βραχίονες τους φτάσουν στην περισσότερο κάθετη θέση, σβήνεις για να μείνουν εκεί.
Τότε μπορείς να τους βγάλεις όπως βγαίνουν και στα άλλα αμάξια.
Όλα αυτά με κλειστό καπώ ασφαλώς.

Σχετικά με τους νέους Bosch με το μονό λαστιχένιο πτερύγιο, εγώ αυτούς φοράω στο δικό μου Ζ3 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και στα πολλά (και πάνω από 200)
ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-12-09, 08:07
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Δεν ξέρω πώς αλλάζουν στο Ζ3 (στο Ζ4 είναι πανέυκολο)...αλλά για καθαριστήρες, άπό όσους έχω δοκιμάσει, καλύτεροι με διαφορά είναι της PIAA οι silcone wiper blades. Αυτούς έβαλα και στην Ζ4 τώρα.
__________________
Alpina....πέφτει πείνα!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-12-09, 08:22
bmw_3.. Ο χρήστης bmw_3.. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-04-2005
Μηνύματα: 63
bmw_3.. is on a distinguished road
Μιας κ εχει η ωρα κ για εμενα για αλλαγη υαλοκαθαριστηρων,το μοντελο ειναι 316 του 03, να παω στην αντιπροσωπια κ να τους αλλαξω η να παρω καποιο aftermarket. Περιπου ποσο θα μου κοστισει η μαμα υαλοκαθαριστηρες?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 10-12-09, 10:22
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
gyiama ειχα βαλει εγω Bosch Aerotwin μια φορα στον ασσο στους μπροστα. Μερικες παρατηρησεις: Για πισω καθαριστηρας δεν υπαρχει στο εμπορειο απο καμια εταιρεια οποτε αναγκαστικα BMW μαμα και μονο. Τους μπροστα τους βρηκα μονο κατοπιν παραγγελειας σε κεντρικη αποθηκη της Bosch, απλα δεν υπαρχουν σχεδον πουθενα για ασσο εξω στο εμπορειο. Ισως σε καμια autoplus αλλα σε τιμη φαρμακι! Εχουν μικροτερη διαρκεια ζωης απ τους μαμα BMW και ξεραινονται πιο ευκολα τα λαστιχα τους. Παντως για οσο διαρκουν δε χοροπηδανε σε μεγαλες ταχυτητες ουτε αφηνουν νερα τουλαχιστον σε παρ μπριζ ασσου.
Σορυ για το εκτος, ήθελα απλα να απαντησω στην απορια του gyiama.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.