Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 10-02-15, 18:24
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
.
Οπότε παίξε με κανα τουρμπάκι στα 0.4-0.5bar και θα είσαι μια χαρά χωρίς να βάλεις ούτε πρόγραμμα.
Αυτο που λες,δεν γινεται απλα με την καμια.....πως θα διαβασει υπερπιεση ενας εγκεφαλος ατμοσφαιρικου χωρις προγραμμα??
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 10-02-15, 19:45
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μοτεράκι σου είναι πολύ αξιοπρεπέστατο και χαρά θα δείς με ένα μικρό τουρμπάκι μόνο.
Τα μαμά σωθηκά του αντέχουν μέχρι 180-190hp.
Οπότε παίξε με κανα τουρμπάκι στα 0.4-0.5bar και θα είσαι μια χαρά χωρίς να βάλεις ούτε πρόγραμμα.
Ο μοτρονικ τουλάχιστον ο δικός μου (1.3) μπορεί να παίξει μέχρι 0.6bar safe. και να δώσει 180 άλογα στον M40 μου.

Και αυτό το ξέρω και απο αυτό το καλό παιδί και άξιο παλικάρι στον Γέρακα και απο άλλους 2-3 μηχανικούς.

Υ.γ. ψάξε τουρμπάκι απο 1.8 20v (octavia κλπ)
οποιος τα λεει αυτα ειναι τουλαχιστον ασχετος και ερασιτεχνης.
στην καλυτερη ειναι επικινδυνος για την περιουσια του αλλου.........
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 10-02-15, 20:53
Dbnn Ο χρήστης Dbnn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-02-2015
Μηνύματα: 27
Dbnn is on a distinguished road
Εντάξει παιδιά.
Ζητώ συγνώμη.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 10-02-15, 21:26
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει παιδιά.
Ζητώ συγνώμη.
Δεν στο ειπαμε για να ζητησεις συγνωμη φιλος,αλλα για να ψαχτεις περισσοτερο ωστε να μην πιστευεις ή παρερμηνευεις οτι σου λενε.....Επισης για να μην διαβαζουν πραγματα οι υπολοιποι συμφορουμιτες που τους παραπλανουν.....Αυτος ειναι και ο σκοπος υπαρξης ενος φορουμ αλλωστε.....Αυτος στον Γερακα θελει επιμορφωση πες του....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 10-02-15, 23:09
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μοτεράκι σου είναι πολύ αξιοπρεπέστατο και χαρά θα δείς με ένα μικρό τουρμπάκι μόνο.
Τα μαμά σωθηκά του αντέχουν μέχρι 180-190hp.
Οπότε παίξε με κανα τουρμπάκι στα 0.4-0.5bar και θα είσαι μια χαρά χωρίς να βάλεις ούτε πρόγραμμα.
Ο μοτρονικ τουλάχιστον ο δικός μου (1.3) μπορεί να παίξει μέχρι 0.6bar safe. και να δώσει 180 άλογα στον M40 μου.

Και αυτό το ξέρω και απο αυτό το καλό παιδί και άξιο παλικάρι στον Γέρακα και απο άλλους 2-3 μηχανικούς.

Υ.γ. ψάξε τουρμπάκι απο 1.8 20v (octavia κλπ)
δεν θα πω πολλα...απλα αυτο που προτεινεις με τουρμπακι στα 0.5 και χωρις προγραμμα ειναι πεταμενα λεφτα σε ατμοσφαιρα κινητηρα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW_330i : 10-02-15 στις 23:11
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 10-02-15, 23:21
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια χαρά! Είχα Ζ3 2000cc και μόλις το έδωσα...
Έχω να πω ότι και 30 και 50 άλογα παραπάνω να βάλεις πάντα θα θες και άλλα διότι πολύ απλά είναι πολύ καλά στημένο. Εμένα δε μου έφταναν με τπτ τα 150 άλογα του κινητήρα. Δε γύριζε και εύκολα λόγω ζαντών (257, 17").

Σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να επιλέξεις μια λύση που να σου παρέχει σίγουρα 200 άλογα.
Δε θα το μετανιώσεις. Και τότε είναι που σίγουρα θα το κρατήσεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
Ψάξε και βρες ένα μοτερ 2800cc που βγάζει 193 άλογα και παίρνει και μικροβελτιώσεις. Εκπληκτικό μοτέρ για τα λεφτά του. Κάνε μετατροπή και είσαι και οκ με εφορία, δηλωμένος 1800.

Και για αυτα τα αυτοκίνητα να σκέφτεσαι το εξής: There is no replacement for displacement...
και φουλ στην παρανομια.ειμαι κατα τον μετατροπων και ειδικα τον παρανομων μετατροπων και εδω θα χρησιμοποιησω την φραση του rapid fast (ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΪ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ)
αν οχι ας παει σε αλλη μαρκα με περισσοτερα αλογα και στην τελικη αν θελουμε μεγαλυτερη δυναμη και πολλα αλογα τοτε παρτο ετοιμο γτ με τα λεφτα μιας μετατροπης θα μπορεις να το βρεις και ετοιμο.ξερω θα γλυτωνουμε τα τελη κυκλοφοριας και τον φορο αλλα προτιμω να κρατησω τα λεφτα μιας μετατροπης που στο μελλον θα ειναι σιγουρα προβληματικη και να τα επενδυσω σε ενα πιο αργο αλλα νομιμο αυτοκινητο και να το κανω κουκλα μεσα εξω
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 11-02-15, 22:38
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW_330i Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν θα πω πολλα...απλα αυτο που προτεινεις με τουρμπακι στα 0.5 και χωρις προγραμμα ειναι πεταμενα λεφτα σε ατμοσφαιρα κινητηρα
πεταμένα λεφτά το τούρμπισμα σε μ43 δεν είναι σε καμία περίπτωση...Δεν είναι τόσο απλό όσο το παρουσιάζει ο φίλος και η ιπποδύναμη που αναφέρει με 0,5 bar πίεση υπερπλήρωσης δεν είναι εφικτή.
Δεν είμαι κατά των μετατροπών εφόσον είναι ολοκληρωμένες.Χαρακτηριστικά παραδείγματα άρτιων μετατροπών στο forum υπάρχουν χωρίς προβλήματα.Αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις όλα όσα χρειάζονται και απευθυνθείς στον κατάλληλο άνθρωπο θα είσαι οκ.
Οσο για έτοιμα αυτοκίνητα με πολλά κυβικά,επειδή κοιτάω αρκετά συχνά στο car από τις 10 αγγελίες που υπάρχουν για ε46 330 τα 8 είναι μετατροπή.Οπότε οι επιλογές δεν είναι πολλές...
Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα το τούρμπο για το ζ3 του φίλου είναι ιδανική λύση.Επειδή όμως η δύναμη ποτέ δεν είναι αρκετή και οι άνθρωποι είμαστε ανικανοποίητα όντα ένα σωστό τούρμπισμα για σοβαρή δύναμη θα φτάσει 2 φορές το κόστος μιας ολοκληρωμένης μετατροπής...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 15-04-15, 19:30
Dimitris Alex z3 Ο χρήστης Dimitris Alex z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-01-2015
Μηνύματα: 13
Dimitris Alex z3 is on a distinguished road
Γεια σαςςςςς εδω ειμαι παλι... λοιπον... το μοτερ μου παρεδωσε πνευμα... του ακαψα τη φλατζα χτες... οποτε σκεφτομαι να του βαλω ενα Μ44 να παρω και λιγα εξτρα αλογα απο αυτο το εξοδο... ξερει κανεις αν οι εισαγη/εξαγωγη τεριαζουν? το δυναμο κλπ κλπ κουμπονουν ?
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 15-04-15, 23:54
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris Alex z3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σαςςςςς εδω ειμαι παλι... λοιπον... το μοτερ μου παρεδωσε πνευμα... του ακαψα τη φλατζα χτες... οποτε σκεφτομαι να του βαλω ενα Μ44 να παρω και λιγα εξτρα αλογα απο αυτο το εξοδο... ξερει κανεις αν οι εισαγη/εξαγωγη τεριαζουν? το δυναμο κλπ κλπ κουμπονουν ?
εισαγωγη εξαγωγη οχι, το δυναμο σου ναι κανει στο μ44.το σασμαν σου επισης κανει στο μ44,θες πλεξουδα , ΕΓΚΕΦΑΛΟ ,μαφ, πολλαπλασιαστη,
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 15-04-15, 23:55
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
αν βρεις σωστο μοτερακι θες κανα 1500αρι για να βγεις στο δρομο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
bmw z3


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.