Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-11-09, 16:56
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παληκαρε βαλε ενα τελικο απο καταλυτες και πισω και εισαι μια χαρα πιστευω . . .

Ποσο να το γαργλησεις ; ; ;

Εκτος και αν βαλεις ποιο κοντο διαφορικο για ακομα ποιο πολυ μπαμ . . .
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-11-09, 17:43
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Eλεύθερη εξάτμιση με αφαίρεση των προκαταλυτών είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ !!!

Το πρόγραμμα από τη στιγμή που δύσκολα ανεβάζεις το όριο στροφών δεν το θεωρώ απαραίτητο ... αν και ΔΕΝ έχω ασχοληθεί ώστε να ξέρω αν τελικά έχει νόημα !!!

Αν είχα ΕΓΩ Ε92 θα έμπαζα ένα επώνυμο σύστημα εξάτμισης (από Ακράποβιτς έως Χάρτγκε - Σουπερσπριντ) και θα έκανα ΦΤΙΑΧΤΟ πρόγραμμα.

Κομπρέσορες κτλ τα θεωρώ ΛΑΘΟΣ στα πολυστροφα "S" μοτέρ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ

P.S. Σε αντίθεση με το S54 το V8 είναι ΘΕΟΠΝΙΓΜΕΝΟ ώστε να "βγάζει" euro4 !!! ... για αυτό και είναι δυνατόν να βελτιώσεις ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΟΜΕΣΑΙΑ την απόδοση του μοτέρ !!! ... δεν πιστέυω ότι θα βγάλεις πολύ παραπάνω ΜΕΓΙΣΤΗ ιπποδύναμη αλλά στα μεσάια επιμένουν ΟΛΟΙ ότι θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά !!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 25-11-09, 17:47
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων

Εκτος και αν βαλεις ποιο κοντο διαφορικο για ακομα ποιο πολυ μπαμ . . .
το DCT ειναι αρκετα "κοντό" σε σχεση με το χειροκινητο.
Την καλυτερη λυση value for money την εχει αναφερει ο Sokin.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 25-11-09, 17:52
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Eλεύθερη εξάτμιση με αφαίρεση των προκαταλυτών είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ !!!

Το πρόγραμμα από τη στιγμή που δύσκολα ανεβάζεις το όριο στροφών δεν το θεωρώ απαραίτητο ... αν και ΔΕΝ έχω ασχοληθεί ώστε να ξέρω αν τελικά έχει νόημα !!!

Αν είχα ΕΓΩ Ε92 θα έμπαζα ένα επώνυμο σύστημα εξάτμισης (από Ακράποβιτς έως Χάρτγκε - Σουπερσπριντ) και θα έκανα ΦΤΙΑΧΤΟ πρόγραμμα.

Κομπρέσορες κτλ τα θεωρώ ΛΑΘΟΣ στα πολυστροφα "S" μοτέρ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ

P.S. Σε αντίθεση με το S54 το V8 είναι ΘΕΟΠΝΙΓΜΕΝΟ ώστε να "βγάζει" euro4 !!! ... για αυτό και είναι δυνατόν να βελτιώσεις ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΟΜΕΣΑΙΑ την απόδοση του μοτέρ !!! ... δεν πιστέυω ότι θα βγάλεις πολύ παραπάνω ΜΕΓΙΣΤΗ ιπποδύναμη αλλά στα μεσάια επιμένουν ΟΛΟΙ ότι θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά !!!!!
συμφωνω με τον Ευαγγελο αν και πιστευω οτι με custom προγραμμα και μετατοπιση του κοφτη σε συνδιασμο με την εξατμηση θα υπαρχει και διαφορα και στις ψηλές στροφές
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 25-11-09, 17:54
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω με τον Ευαγγελο αν και πιστευω οτι με custom προγραμμα και μετατοπιση του κοφτη σε συνδιασμο με την εξατμηση θα υπαρχει και διαφορα και στις ψηλές στροφές
Είναι δύσκολο να στροφάρει 9άρες !!! ... ήδη κατεβάζει 8.500 το πράμα !!!

Επίσης είναι δύσκολο να "βγάλεις" πάνω από 110 άλογα το λίτρο (δηλ 440 άλογα μοτέρ) με αυτή τη σχέση συμπίεσης !!! ...

Το μεγάλο ώφελος είναι στο σύνολο του εύρους στροφών που λογικά μπορείς να κερδίσεις ΠΟΛΥ ... ελευθερώνοντας την εξαγωγή !!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 25-11-09, 18:07
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ας πει ο νικος (μερλιν) που εχει τοποθετησει και τις δυο λυσεις της δευτερης επιλογης (akrapovic full exhaust system + προγραμμα 460 hp 8500 € - μονο προκαταλυτες και προγραμμα 450hp 3500€.)...
επισης αν δεν βαλει και εκκεντροφορους δεν εχει νοημα να ανεβασει τον κοφτη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sm6 : 25-11-09 στις 18:11
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 25-11-09, 18:12
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από litsos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
...1) noelle motosport 476 hp αφερεση προκαταλητων προγραμμα 4900-5500 αναλογα την μερα που θα τον παρεις τηλ...
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τώρα το είδα !!!!!!!

Για αυτό και ΕΠΙΜΕΝΩ φτιαχτό πρόγραμμα ... με 750 ευρώ είσαι μια χαρά !!!

Εξάλλου οι περισσότεροι έχουν στην βάση δεδομένου τους ΟΛΑ τα και καλά "επώνυμα" προγράμματα !!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 25-11-09, 18:20
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ναι ξυπναει στραβα καμια φορα ο συνονόματος.....
ή εχει φορτωσει απο μερικους που τον βλεπουνε στον υπνο τους...
να σε παίρνει ο αλλος για προγραμμα στις 7 το πρωϊ...?
ουτε στο ικα δεν γινονται αυτα....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 25-11-09, 18:27
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τώρα το είδα !!!!!!!

Για αυτό και ΕΠΙΜΕΝΩ φτιαχτό πρόγραμμα ... με 750 ευρώ είσαι μια χαρά !!!

Εξάλλου οι περισσότεροι έχουν στην βάση δεδομένου τους ΟΛΑ τα και καλά "επώνυμα" προγράμματα !!!
και εδω συμφωνω με τον Ευαγγελο.
Δηλαδη εμενα στο 46αρι, ποοοοοοοση διαφορα να μου εκανε ο Νoelle απο τον Σαλια η τον Δημητριαδη? Ασε που δεν νομιζω να εκανε...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 25-11-09, 18:38
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
ποοοοοοοση διαφορα να μου εκανε ο Νoelle απο τον Σαλια η τον Δημητριαδη?
ελα ντε... σωστα...!
τι λωζανη, τι κοζανη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.