Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-08-07, 23:07
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από z4 3.0 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι εχει ξαναφτιαξει ο αλεπης τετραπεταλουδο μπεμπε?το γνωριζεις αυτο?η επειδη ενα μοτερ μπορει να εχει αυτην την αποδοση σημαινει οτι ολα τα μοτερ ιδιου κυβισμου θα φτασουν αυτην την αποδοση?
Το λεω γιατι ο Αλεπης ειναι απο τους λιγους που ξερουν τους Haltech τοσο καλα στο προγραμματισμο και να τους ταιριαξουν με τετραπεταλουδη εισαγωγη και εκεντροφορο. 202 αλογα απο 1400cc που εχει βγαλει νομιζω κατι λενε....Γενικα , οταν βαζεις τετραπεταλουδο σε ενα κινητηρα 1600cc ειτε λεγεταο bmw ή saxo περιμενεις πανω απο 100 αλογα στο λιτρο αλλιως θεωρειται ανεπιτυχης η βελτιωση.Τωρα αν ο αλεπης εχει φτιαξει μπεμπε εγω δεν το ξερω.... παντως τον θεωρω απο τις κορυφες...
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-08-07, 23:53
Το avatar του χρήστη Panmilios
Panmilios Ο χρήστης Panmilios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-01-2005
Μηνύματα: 154
Panmilios is on a distinguished road
Βρε παιδια,

Τι σας εχει πιασει ολους με τις μετατροπες;

Εχουνε καταντησει τα BMW ποιο "μαιμουδες" και απο τα Saxoralla που βαζανε τα 16v καπακια στα 1400αρια και 1600αρια 8v....(οχι οτι εχω κατι με τα συγκεκριμενα αμαξια...ισα ισα που ειναι μια αξιολογη βελτιωση)

Το παιδι ζηταει μια γνωμη ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ....οχι ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ!!

Σιγουρα ΑΞΙΖΕΙ να βαλεις ενα μεγαλυτερο συνολο,παρα να βελτιωσεις ενα μικρο (βλεπε 316,318) αλλα μην το παρακανουμε κιολας....

Εχει γεμισει ο τοπος "διλιτρα" 6κυλινδρα Ε30,Ε36,Ε46!!!


Οι αλλες μαρκες γιατι δεν το κανουν αυτο;

Θα μου πειτε "οι αλλες μαρκες δεν εχουν 6κυλινδρα που γαζωνουν,ουτε με τα ιδια λεφτα που θα βαλεις ενα 1600αρι με τουρμπο και εκκεντροφορυς και νιτρα και θα βγαλεις το πολυ 250 μουλαρια, τα οποια θα ειναι και αμφιβολου προελευσεως,θα εβαζες ενα 6κυλινδρο που θα τα εβγαζε πολυ ποιο ανετα..."

Συφωνω μαζι σας.... αλλα μιλαμε για ΒΕΛΤΙΩΣΗ...οχι ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ!!!

Και για να μην βγω εντελως να πω στο φιλο οτι ειναι καλυτερο το Ν/Α αλλα το πολυ για +30% αυξηση ιπποδυναμης,αλλιως αν θελει πολυ περισοτερο παει σιγουρα για υπερτροφοδοτηση...

Υ.Γ Ελπιζω να μην παρεξηγηθω...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-08-07, 01:16
Το avatar του χρήστη mormon
mormon Ο χρήστης mormon δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2007
Μηνύματα: 551
mormon is on a distinguished road
παιδια συμφωνω με ολους σας, αλλα αντε κ εβαλα ενα 6κυλινδρο κ μου βγει μαπα. τι κανω?
θα ειμαι συνεχως στο ανεβα κατεβα το μοτερ?
δοξα το θεο το μοτερακι μου δουλευει αψογα κ δεν καιει σταγονα απο λαδι. οποτε μια ατμοσφαιρικη βελτιωση θα ηταν οτι πρεπει. δεν με ενδιαφερει η τελικη απο το αμαξι αλλα η ροπη του κ η ανεση του να κανω μια γρηγορη προσπεραση.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-08-07, 05:49
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
αλαφροσετο λιγακι μπαξε και κανενα κοντο διαφορικο και θα δεις μια διαφορα
και δεν χαλας και την αξιοπιστια
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-08-07, 11:20
Το avatar του χρήστη red_bmw
red_bmw Ο χρήστης red_bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-02-2005
Μηνύματα: 348
red_bmw is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mormon Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια συμφωνω με ολους σας, αλλα αντε κ εβαλα ενα 6κυλινδρο κ μου βγει μαπα. τι κανω?
θα ειμαι συνεχως στο ανεβα κατεβα το μοτερ?
δοξα το θεο το μοτερακι μου δουλευει αψογα κ δεν καιει σταγονα απο λαδι. οποτε μια ατμοσφαιρικη βελτιωση θα ηταν οτι πρεπει. δεν με ενδιαφερει η τελικη απο το αμαξι αλλα η ροπη του κ η ανεση του να κανω μια γρηγορη προσπεραση.
ασε το 4πεταλουδο τοτε κ βαλε 2 εκκεντροφορους, προγραμμα(στο δυναμομετρο), φιλτρο εξατμιση κ εισαι κομπλε κ αν θες να λυσεις μοτερ κανε ροικι, αυξησε συμπιεση κ τελος...
__________________
ΑΝΔΡΕΑΣ
ΠΑΤΡΑ
///M POWER FOREVER
http://img395.imageshack.us/img395/6...0900ha0.th.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-08-07, 11:59
Το avatar του χρήστη matrixlord
matrixlord Ο χρήστης matrixlord δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 350
matrixlord is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από red_bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
ασε το 4πεταλουδο τοτε κ βαλε 2 εκκεντροφορους, προγραμμα(στο δυναμομετρο), φιλτρο εξατμιση κ εισαι κομπλε κ αν θες να λυσεις μοτερ κανε ροικι, αυξησε συμπιεση κ τελος...
Συμφωνώ! Αλλά αν τα κάνει όλα αυτά ένα 4πετάλουδο στο καπάκι είναι must. Θα αναιβεί πάρα πολύ και θα revαρει άμεσα. Με κόστος συνολικά κοντά στο 10χίλιαρο!
__________________
Μην ξεχάσουν αυτοί που έχουν μπροστοκίνητο να τραβήξουν χειρόφρενο όταν θέλουν να κάνουν Drift!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-08-07, 12:52
Το avatar του χρήστη red_bmw
red_bmw Ο χρήστης red_bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-02-2005
Μηνύματα: 348
red_bmw is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από matrixlord Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ! Αλλά αν τα κάνει όλα αυτά ένα 4πετάλουδο στο καπάκι είναι must. Θα αναιβεί πάρα πολύ και θα revαρει άμεσα. Με κόστος συνολικά κοντά στο 10χίλιαρο!
δεν χρειαζεται. κ μονοπεταλουδο μια χαρα θα ειναι.
__________________
ΑΝΔΡΕΑΣ
ΠΑΤΡΑ
///M POWER FOREVER
http://img395.imageshack.us/img395/6...0900ha0.th.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-08-07, 18:00
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
TURBO!!! 4πετάλουδο ΔΕΝ συμφέρει απο άποψη αναλογίας € - PS... Αντιθέτως τα Μ43 ειναι ανθεκτικά στο turbισμα...

ΥΓ: Μάγκες, άλλα τα μοτέρ της PSA, άλλα της BMW... Αν παιρναμε εμεις με τα Μ40 και Μ43 ατμοσφαιρικά άλογα το ιδιο ευκολα με τον TU5 J4, τότε οοοολα τα 316 θα ήταν 1ο στάδιο και οσα ηταν 2ο θα σκοτώνανε....

ΥΓ2: +1 στον Παντελή (Panmilios)
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 06-08-07 στις 18:06
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-08-07, 07:11
Το avatar του χρήστη matrixlord
matrixlord Ο χρήστης matrixlord δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 350
matrixlord is an unknown quantity at this point
Καλά και εγώ συμφωνώ στο Turbo. Απλώς απο οτι κατάλαβα το παιδί θέλει ατμόσφαιρα!
__________________
Μην ξεχάσουν αυτοί που έχουν μπροστοκίνητο να τραβήξουν χειρόφρενο όταν θέλουν να κάνουν Drift!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-08-07, 09:17
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panmilios Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε παιδια,

Τι σας εχει πιασει ολους με τις μετατροπες;

Εχουνε καταντησει τα BMW ποιο "μαιμουδες" και απο τα Saxoralla που βαζανε τα 16v καπακια στα 1400αρια και 1600αρια 8v....(οχι οτι εχω κατι με τα συγκεκριμενα αμαξια...ισα ισα που ειναι μια αξιολογη βελτιωση)

Το παιδι ζηταει μια γνωμη ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ....οχι ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ!!

Σιγουρα ΑΞΙΖΕΙ να βαλεις ενα μεγαλυτερο συνολο,παρα να βελτιωσεις ενα μικρο (βλεπε 316,318) αλλα μην το παρακανουμε κιολας....

Εχει γεμισει ο τοπος "διλιτρα" 6κυλινδρα Ε30,Ε36,Ε46!!!


Οι αλλες μαρκες γιατι δεν το κανουν αυτο;

Θα μου πειτε "οι αλλες μαρκες δεν εχουν 6κυλινδρα που γαζωνουν,ουτε με τα ιδια λεφτα που θα βαλεις ενα 1600αρι με τουρμπο και εκκεντροφορυς και νιτρα και θα βγαλεις το πολυ 250 μουλαρια, τα οποια θα ειναι και αμφιβολου προελευσεως,θα εβαζες ενα 6κυλινδρο που θα τα εβγαζε πολυ ποιο ανετα..."

Συφωνω μαζι σας.... αλλα μιλαμε για ΒΕΛΤΙΩΣΗ...οχι ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ!!!

Και για να μην βγω εντελως να πω στο φιλο οτι ειναι καλυτερο το Ν/Α αλλα το πολυ για +30% αυξηση ιπποδυναμης,αλλιως αν θελει πολυ περισοτερο παει σιγουρα για υπερτροφοδοτηση...

Υ.Γ Ελπιζω να μην παρεξηγηθω...
Ρε Παντελακο, τα λες αυτα απο την απειρια σου η απο την προσπαθεια για να στηριξεις το μοτερ σου? Μα γιατι να προτεινω σε ενα παιδι μια βελτιωση τουρμπο η κομπρεσορ απο την στιγμη που η εταιρια εχει μεγαλυτερα μοτερ που μπαινουν κουτι και μαλιστα με πολυ-πολυ μεγαλυτερη αξιοπιστια. Και για να μην μπερδευεις τις λεξεις, η αλλαγη μοτερ ειναι βελτιωση, οπως και η προσθηκη τουρμπο ειναι μετατροπη.
Και γιατι να μην βρωμισει ο τοπος οπως λες με εξακυλινδρα αφου ειναι τελοια μοτερ και τα θελουν ολοι? Δεν τους εχω δει και πολυ στεναχωρημενους εκει στην Γερμανια που για να δουν τετρακυλινδρο επερναν κυαλια.Οπως και να το κανουμε τα τετρακυλινδρα ηταν για να συμπληρωσουν την γκαμα της εταιριας για τις τριτοκοσμικες χωρες. Δεν εχω τιποτα με αυτους που τα οδηγανε αλλα με τα ιδια τα μοτερ. Κι εγω 316 ειχα αλλα το εκραζα συνεχεια....
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.