Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 19-01-11, 14:23
Το avatar του χρήστη sv2qo
sv2qo Ο χρήστης sv2qo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-03-2008
Μηνύματα: 64
sv2qo is on a distinguished road
Όλα τα προγράματα λιγο πολυ κάνουν την ίδια δουλειά.άλλος συνήθισε το ένα και άλλος το άλλο.Πρίν απο αρκετά χρόνια το destinator ηταν σχεδόν μονόδρομος για τη ελλάδα, κυρίως λόγω των χαρτων την ngi. Σημερα όλοι σχεδόν οι χάρτες ειναι καλοι, η Ngi , Gi πλέον συνεργάζεται με την τελε ατλας ,νομίζω, και η τελε ατλας συνεργάζεται με την τομ τομ και άλλες , και κατα την ταπεινη μου γνωμη to Destinator ειναι λιγο πεπαλαιιωμένο. Μου θυμίζει λιγο Pac man σε spectrum

Για περισσ'οτερες πληροφορίες στους ειδικούς
http://www.navimania.gr/start/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sv2qo : 19-01-11 στις 14:27
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-01-11, 08:54
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Πάντως είδα στο website της mls ότι έχει βγάλει αναβαθμίσεις χαρτών 2010, οπότε θα τους αναβαθμίσω και θα ξαναδοκιμάσω "εικονικά" να κάνω τη συγκεκριμένη διαδρομή να δώ αν θα "με πάει" σωστά...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 24-02-11, 14:04
blink Ο χρήστης blink δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-01-2011
Μηνύματα: 10
blink is on a distinguished road
Για Ευρώπη, εγώ μέχρι στιγμής έχω χρησιμοποιήσει μόνο μία συσκευή, ένα garmin. Συγκεκριμένα, Ολλανδία μπορώ να πω ότι με βοήθησε σε κάποιες δύσκολες στιγμές αλλά όταν είχα πάει Ιταλία εκεί το μηχανηματάκι δεν ήταν και τόσο αξιόπιστο. Επειδή είχα και ένα φίλο μαζί μου που ήξερε τους δρόμους κατέληξα να ακούω τις συμβουλές του και όχι του garmin.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 02-03-11, 20:52
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
'Εχοντας δοκιμασει Crypto,Mio,GARMIN και TomTom κατεληξα πέρσυ 20-4-10 να αγοράσω ΤomTom XL EUROPE 45( Οταν το πηρα να σημειωθει οτι δεν υπηρχε τιποτα νεοτερο και καλυτερο,που να δεχεται οποιαδηποτε καρτα μνημης,απο αυτο στην Ελλαδα) . Aν και ειχε δωρεαν αναβαθμιση χαρτών μολις πριν απο λιγες ημερες μπηκα να κανω αναβαθμηση. Μετα την εισοδο μου στο side της εταιρειας επελεξα την αβαθμιση των χαρτων και τοτε πηρα την κρυάδα. Εμφανίστηκε μια εντολή απο τον κεντρικό server της εταιρείας οτι αδυνατούσε να αναβαθμίση λόγω του οτι δεν χωρούσε στη μνήμη του δικού μου μηχανήματος η τελευταία αναβάθμιση(2.30 GB).Με καθοδηγουσε σε επιλογη ενος τμηματος της ευρώπης μόνο (το προγραμμα εχει κοψει την ευρωπη σε πεντε κομματια ).Επικοινωνοντας με την γραμη εποικινωνιας με την εταιρεια (Ελληνας υπαληλος στο Αμστερνταμ) αποδεχτεικαν οτι υπαρχει προβλημα αλλα το μονο που μπορουσαν να κανουν ηταν να μου στειλουν ξεχωριστα τον χαρτη της Ελλαδας. Οπως καταλαβενεται πληρωσα ολους τους χαρτες της ευρωπης για να καταληξω να εχω καποιες και αν ταξιδεψω να πρεπει να σταματησω στα συνορα να συνδεθω και να πρεπει να περασω (χρεωθω ,αν θελω αναβαθμησμενο χαρτη) την επομενη ζωνη χορων.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕ ΠΩΛΗΣΕΙΣ NAVI ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 03-03-11, 08:32
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexanderk Εμφάνιση μηνυμάτων
'Εχοντας δοκιμασει Crypto,Mio,GARMIN και TomTom κατεληξα πέρσυ 20-4-10 να αγοράσω ΤomTom XL EUROPE 45( Οταν το πηρα να σημειωθει οτι δεν υπηρχε τιποτα νεοτερο και καλυτερο,που να δεχεται οποιαδηποτε καρτα μνημης,απο αυτο στην Ελλαδα) . Aν και ειχε δωρεαν αναβαθμιση χαρτών μολις πριν απο λιγες ημερες μπηκα να κανω αναβαθμηση. Μετα την εισοδο μου στο side της εταιρειας επελεξα την αβαθμιση των χαρτων και τοτε πηρα την κρυάδα. Εμφανίστηκε μια εντολή απο τον κεντρικό server της εταιρείας οτι αδυνατούσε να αναβαθμίση λόγω του οτι δεν χωρούσε στη μνήμη του δικού μου μηχανήματος η τελευταία αναβάθμιση(2.30 GB).Με καθοδηγουσε σε επιλογη ενος τμηματος της ευρώπης μόνο (το προγραμμα εχει κοψει την ευρωπη σε πεντε κομματια ).Επικοινωνοντας με την γραμη εποικινωνιας με την εταιρεια (Ελληνας υπαληλος στο Αμστερνταμ) αποδεχτεικαν οτι υπαρχει προβλημα αλλα το μονο που μπορουσαν να κανουν ηταν να μου στειλουν ξεχωριστα τον χαρτη της Ελλαδας. Οπως καταλαβενεται πληρωσα ολους τους χαρτες της ευρωπης για να καταληξω να εχω καποιες και αν ταξιδεψω να πρεπει να σταματησω στα συνορα να συνδεθω και να πρεπει να περασω (χρεωθω ,αν θελω αναβαθμησμενο χαρτη) την επομενη ζωνη χορων.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕ ΠΩΛΗΣΕΙΣ NAVI ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.
πράγματι κακή εμπειρία.
Σκέφτηκα και εγώ να πάρω μια συσκευή TomTom αλλά τελικά το πέρασα στο iphone και δεν το μετάνιωσα καθόλου....
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 03-03-11, 12:29
blink Ο χρήστης blink δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-01-2011
Μηνύματα: 10
blink is on a distinguished road
Πως γίνεται μία μεγάλη εταιρία σαν την tomtom να μην προβλέπει ότι το μέγεθος ενός χάρτη να μην χωράει σε κάποιες συσκευές της. Το κακό είναι ότι πριν κατεβάσεις τους χάρτες δεν σε ενημέρωνε ότι δεν κάνουν για την συσκευή σου.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 03-03-11, 15:16
Το avatar του χρήστη race535
race535 Ο χρήστης race535 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Μηνύματα: 565
race535 has a spectacular aura aboutrace535 has a spectacular aura about
Μετα απο περιπου 600000 χλμ στους δυτικοευρωπαικους δρομους και μετα απο 5 6 διαφορετικα κουναβια που αλλαξα Tom Tom, Becker,Navtec,Magellan(συνιστατε χρηση Valium κατα την χρηση του)και Garmin και μετα απο δολοφονικους τσακωμους σε πολλα ταξιδια με την γυναικα μου καταληγω παντα απο εκει που αρχισα στις συμβουλες του καλυτερου.......
Ευρωπαικου Χαρτη της ADAC. Πανω απο 100 σελιδες τρελλης αξιοπιστιας,αναβαθμισεις καθε χρονο με μονο 11 ευρο και 80 λεπτα διαθεσιμος σε ολα τα βενζιναδικα και καταστηματα της Γερμανιας και σχεδον ολης της Ευρωπης.

Λυνει Προβληματα
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 04-03-11, 08:31
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
Φιλε BLINC το προβλημα με αυτους τους καραγκιοζιδες ειναι οτι ακομη και σημερα το ιδιο μηχανημα συνεχιζει να πουλιεται κανονικα στα καταστηματα χωρις καμια ενημερωση.Οσον αφορα τους χαρτες , το συστημα τους σε ενημερωνει οτι μπορεις να κρατησεις σε δικο σου αρχειο τους χαρτες σου πριν τους χασεις, κατεβαζωντας το οποιο νεο αναβαθμησμενο (ενημερωμενο) κοματι.
Οι χαρτες της ADAC μπαινουν σε NAVI οι απλα τους εχεις σε αρχειο pdf και τους συμβουλευεσε ? Και που μπορω να τους βρω εντος Ελλαδας.?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.