Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-08-09, 09:59
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Το καλύτερο GPS για Ευρώπη...

TomTom
Garmin
MIO
Igo
Navigon
Κάτι άλλο?

Παιδιά έχουμε γράψει αρκετά για τα GPS και τους χάρτες της BMW, για destinator, για διάφορες συσκευές αλλά δεν έχουμε αναφερθεί αρκετά σε προγράμματα/πλατφόρμες πλοήγησης για Ευρώπη.

Μέχρι τώρα όλα τα ταξίδια μου στην Ευρώπη έγιναν με destinator χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και ότι καλύτερο.

Όποιος έχει Ευρωπαϊκή εμπειρία με κάτι άλλο ας τη γράψει να ξέρουμε τι γίνετε.
Αναβαθμίσεις χαρτών?
Προσθήκη νέων χαρτών?
Εγκατάσταση σε PDA με windows mobile ή ακόμα και σε iphone?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-08-09, 10:17
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα απο οτι διαβαζω σε site του εξωτερικου, θεωρουν το tom tom σαν το καλυτερο
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-08-09, 10:58
Το avatar του χρήστη asot
asot Ο χρήστης asot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 501
asot will become famous soon enough
Αν και δουλεύω το εργοστασιακό στα ταξίδια μου στην Ευρώπη τα τελευταία 2 χρόνια (απόλυτα ικανοποιημένος, δουλευει και το TMC), φίλος που κινειται και περισσότερο μιλάει για τα καλύτερα λόγια για το iGo 8.3 που χρησιμοποιεί στο PDA του...
Σαν "πακετο", το TomTOm χαίρει μεγάλης εκτίμησης...
__________________
X5 3.0d (2004)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-08-09, 15:37
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
απο τη μία ακούω 9 στους 10 γνωστούς να λένε τομτομ και μετά ο ένας στους 10 δεν θέλει ούτε να το δει. Παράξενο και αυτό
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-08-09, 22:19
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Xρησιμοποιώ Τομτομ. Μου αρέσει γιατί είναι πολύ γρήγορο (πιάνει εύκολα σήμα, γρήγορη αναπροσαρμογή διαδρομής)


Βέβαια όταν δε το έχω μαζί μου χρησιμοποιώ το GPS του κινητού και κάνει σχεδόν τα ίδια, οπότε όποιο και αν πάρεις θα είσαι καλυμένος.


Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-09-09, 08:38
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Xρησιμοποιώ Τομτομ. Μου αρέσει γιατί είναι πολύ γρήγορο (πιάνει εύκολα σήμα, γρήγορη αναπροσαρμογή διαδρομής)


Βέβαια όταν δε το έχω μαζί μου χρησιμοποιώ το GPS του κινητού και κάνει σχεδόν τα ίδια, οπότε όποιο και αν πάρεις θα είσαι καλυμένος.


To γρήγορο έχει να κάνει και με τη συσκευή.
Στο κινητό ΤΟΜΤΟΜ έχεις? Τι κινητό? windows mobile?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-09-09, 18:51
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
έχει κανείς συγκεκριμένη συσκευή με ΤΟΜΤΟΜ να προτείνει?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-09-09, 19:07
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
το καλυτερο gps ειναι αυτο που εξυπηρετει τις εκαστοτε αναγκες ,με σωστη χαρτογραφηση και ευκολα αναβαθμιζομενο λογισμικο με το χαμηλοτερο κοστος.
Οι αναγκες διαφερουν απο χρηστη σε χρηστη και απο χρηστικη δυνατοτητα του gps σε διαφορες καταστασεις και οχηματα.
Ενας μεσος χρηστης με το destinator θα μεινει κατι πιο πολυ απο ευχαριστημενος ειδικα αν του προσθεσει τα καλουδια που κυκλοφορουν και δωρεαν (pois μπλοκα καμερες και χιλια δυο αλλα).
Τωρα σε πιο εξειδικευμενες καταστασεις σιγουρα χρειαζεται κατι παραπανω!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-09-09, 20:13
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
TomTom
Garmin
MIO
Igo
Navigon
Κάτι άλλο?

Παιδιά έχουμε γράψει αρκετά για τα GPS και τους χάρτες της BMW, για destinator, για διάφορες συσκευές αλλά δεν έχουμε αναφερθεί αρκετά σε προγράμματα/πλατφόρμες πλοήγησης για Ευρώπη.

Μέχρι τώρα όλα τα ταξίδια μου στην Ευρώπη έγιναν με destinator χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και ότι καλύτερο.

Όποιος έχει Ευρωπαϊκή εμπειρία με κάτι άλλο ας τη γράψει να ξέρουμε τι γίνετε.
Αναβαθμίσεις χαρτών?
Προσθήκη νέων χαρτών?
Εγκατάσταση σε PDA με windows mobile ή ακόμα και σε iphone?
Φιλε μου ο αδερφος μου δουλευει σε εταιρια γεωπληροφορικης και μου ειπε τομτομ ειναι καλυτερη αλλα εξαρταται σε ποια μερη της ευρωπης θελεις...Πες μου και μπορω να σου πω τι πιστευει ενας επαγγελματιας που ασχολειται..Και οχι δεν δουλευει στην τομτομ αν πιστευει κανεις οτι το λεω για διαφημηση

Υ.Γ Μονο στις ανατολικες χωρες δεν εχει καλη χαρτογραφηση λεγοντας Ουκρανια,Ρουμανια,μολδαβια,Γεωργια(πρωην ανατολικο μπλοκ)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tomiss : 15-09-09 στις 20:15
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-09-09, 20:51
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα,

Ζω και εργάζομαι εδώ και 3 χρόνια στη Γερμανία, έχω το Becker Traffic Assist 7827 και το software του είναι απλά καλό....

Πέρασα όμως μέσα και το iGO 8.3 και είναι κατά πολύ ανώτερο με πολύ περισσότερες επιλογές και πληροφορίες.....

Πολύ καλά είναι και τα Navigon επίσης.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.