Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-09-15, 07:43
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zym_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα παιδια και ευχαριστω για το ενδιαφερον marinos σου εστειλα pm καταρχην θελω να πω οτι δεν θελω να παω σε αγορα αλου αυτοκινητου γιατι για εμενα ειναι αν οχι το πιο ομορφο απο τα ομορφοτερα αυτοκινητα τωρα τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι 6-7 χιλιαρικα απλα αυτο που πιστευω για να γινει σωστη δουλεια το πρωτο πραγμα που πρεπει να μαθω ειναι ποιος αναλαμβανει να μου πει τι ακριβος πρεπει να βαλω για να μπορεσει να προγραμματιστη ολο αυτο stunt mike αν μπορουσες να μου δωσεις την λιστα για να ξερω στο περιπου θα ηταν πολυ καλο και αν γνωριζεις καποιον που θα μου πει τι πρεπει να βαλω και μολις το παω να μπορεσει να το προγραμματισει σωστα
ευχαριστώ...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-09-15, 15:43
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
Καλησπερα επειδη εκανα καποιες επαφες για το project που θελω να κανω και δεν μπορω να παρω ξεκαθαρη απαντηση για την μεταδοση και τα φρενα θελω οποιος γνωριζει να μου προτεινει μια λυση εκει που εχω καταληξει εγω ειναι σαζμαν διαφορικο ημιαξονια και ακρα απο 330 αλλα δεν γνωριζω αν κουμπονει στο μοτερ μου με καπια πατεντα το μοτερ ειναι Ε46 316 Μ43Β16 ο μηχανικος μου εδωσε σαν πιο πιθανη λυση να κρατησω το σαζμαν το δικο μου και με πατεντα στον κεντρικο να μπουν διαφορικο ημιαξονια και ακρα απο 330 αλλα δεν ξερω μετα αν θα αντεξει το σαζμαν
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-09-15, 15:57
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Αμα δε κουμπονει ειτε θα πρεπει να κανεις κατι τετοιο http://collinsadapters.com/index.php...a36-steel.html
ειτε κατι τετοιο http://www.wheelsjamaica.com/wheels_...topic=151201.0 ειτε
αν ταιριαζουν οι βιδες στην πισω μερια ,στις καμπανες των σασμαν , να αλλαξεις μονο τις καμπανες
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-09-15, 16:03
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
ευχαριστω konoss για την πληροφορια για εμενα η καλυτερη λυση ειναι να γινει η πατεντα στον κεντρικο αυτο ομως που δεν γνωριζω ειναι τι ανοχες εχει το σαζμαν μου απο σετ συμπλεκτη υπαρχει λυση αν αντεχει το σαζμαν ομως την δυναμη η θα το παρω στο χερι αν αντεχει δεν θελω να παω σε 6ταχυτο
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-09-15, 16:17
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Αυτο ειναι το θεμα , τι αντοχες εχει το σασμαν . Για να σου δωσω μια ιδεα τα sadev ( st75-14 ) τα σειριακα που προοριζονται για ατμοσφαιρικα μοτερ αντεχουν μεχρι 250N.m , οποτε παραπανω αποκλειεται να αντεχει το δικο σου
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-09-15, 17:04
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
καταλαβα θελει ψαξιμο το θεμα σε ευχαριστω konoss μου εδωσες αρκετες πληροφοριες για να μπορεσω να βγαλω ακρη
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-09-15, 18:44
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Το σασμαν αντεχει, το μικρο καβουκι του διαφορικου θα τα παιξει.
Αλλα κατι μου λεει πως μαλλον θεωρητικη κουβεντα κανουμε παλι.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-09-15, 19:28
Το avatar του χρήστη zym_e46
zym_e46 Ο χρήστης zym_e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-09-2015
Μηνύματα: 19
zym_e46 is on a distinguished road
Καλα κανεις και λες την γνωμη σου αλλα δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που λεω για να χαμε να λεγαμε προσπαθω να κανω οτι μπορω μονος μου και αυτο μου εχει διδαξει οτι καλο ειναι αν υπαρχει καποιος που μπορει να σε γλυτωσει απο λαθος επιλογες ειναι καλο γιατι τα λαθει κοστιζουν ειδη εχω ξεκινησει το αυτοκινητο με στησιμο εχω βαλει sachs advandage με eibach ελατηρια αντιστρεπτικες h&r 27-21 συνεμπλοκ ψαλιδιου powerflex και τωρα ψαχνω για μεταδοση το μοτερ το αφηνω στο τελος γιατι δεν εχω βρει ακομα προγραμματιστη για να μπορεσω να ξεκινησω γιατι οπως ξερουμε χωρις τον προγραμματιστη δεν γινετε τπτ οσα λεφτα και να ριξουμε γι αυτο και εστειλα εδω που εχουν γινει αυτοκινητα να μου δωσουν πληροφοριες οπως και εγινε σε pm
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-09-15, 20:17
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
ωραια..σου λεω λοιπον πως το σασμαν , αν δεν εισαι κανιβαλλος θα αντεξει. Θεμα θα εχεις μονο με το διαφορικο που μπορεις να παντρεψεις ενα με μεγαλο καβουκι.
Οσο για το στησιμο που λες...αυτα που εχεις κανει ή τα αντιστοιχα, τα εχουν τα μισα bmw , χωρις αλλες περαιτερω βελτιωσεις.
Επομενο βημα, θα ηταν μια βελτιωση στα φρενα και οχι μεταδοση.
Προσωπικα ευχομαι να μεινεις απλα στην κουβεντα...γιατι το να δωσεις 10χιλ σε αμαξι του ταληρου, ειναι ξεκαθαρα παραλογο. και αυτα στα λεει καποιος που εχει χαλασει αρκετα σε βελτιωσεις και εχει μαθει με τον σκληρο τροπο.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-09-15, 20:46
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειναι το θεμα , τι αντοχες εχει το σασμαν . Για να σου δωσω μια ιδεα τα sadev ( st75-14 ) τα σειριακα που προοριζονται για ατμοσφαιρικα μοτερ αντεχουν μεχρι 250N.m , οποτε παραπανω αποκλειεται να αντεχει το δικο σου
Δεν καταλαβαινω πως βγαινει το συμπερασμα,οτι επειδη ενα σειριακο σασμαν ατμοσφαιρας αντεχει 25κιλα ροπης,λογικα το Getrag που φοραει το παιδι,δεν αντεχει παραπανω!!!Για την ακριβεια λοιπον,τα Getrag 316 εως και 325 στα Ε36-Ε46,αντεχουν μεχρι και 40 κιλα ροπης,ενω τα ZF310 των 328-Μ3 Ε36 και ΖF320 των 328-330 Ε46 αντεχουν και πανω απο 60 κιλα.....
Παρεπιπτοντως ειχα ηδη σπασει 3 Getrag μεσα σε 2 χρονια και αυτα οχι σε φυσιολογικη χρηση....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.