Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-05-09, 21:28
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
Driftakos αυτο λέω και εγώ...όσο για το το μπορει να κάνει ενα 316 ή ενα 116ι είναι αλλο θέμα...στο οποιο πάλι συμφωνω...το 16αρι της ΒΜW ειναι αξιοπρεπεστατο!!!
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-05-09, 21:32
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάμε πάλι την ίδια συζήτηση.. Και στα διλιτρα υπάρχουν καλυτερες προτάσεις..Και τι να κάνουμε? Ειναι απλό το θέμα. Προκειται για ενα ασφαλες αυτοκίνητο, το οποιο θα κινηθεί αξιοπρεπέστατα για τα δεδομένα του στον δρόμο και εντος και εκτος πολης... Γιατί δεν μπορείς να το καταλαβεις, δεν ξερω και δεν με απασχολεί. Αποψη σου, σεβαστη αλλα μην την επιβάλεις ετσι...
Οσο για το αλλα κολπα, εδω σειρα 3 με το παλιο 16αρι [104 αλογα εβγαζε καααααποτε] και εκανε το κεφι σου..Αρκει να ηξερες τι οδηγεις και μεχρι τι μπορεις να κανεις. Και μην ξεχναμε οτι ο φιλος ρωταει και για παιδικο καθισμα..Αρα με παιδι μεσα τι ταρζανιες να κανει....
χεχεεχε σου θυμίζει κάτι η συζήτηση?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-05-09, 21:57
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
φιλε μου εγω εχω την εκδοση lifestyle 116 με τα 122 αλογα και μαλιστα αυτοματο! για δευτερο αμαξι και μπορω να σου πω οτι το περνω περισοτερο και απο το αλλο μου αμαξι (Ε92-320). Εμενα μου αρεσει τρομερα, και απο γκαζια ειναι μια χαρα!!. Ο κλιματισμος που και σε μενα ειναι ο απλος και οχι ο αυτοματος αποδιδει τελεια και ειναι πολυ δυνατος, εχω κανει και μερικες φορες ταξιδι.......προσπερναει ανετα και κραταει και μια σταθερη ταχ ταξιδιου 160-170 μια χαρα!!! αν θες να πηγενεις με τοσα....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-05-09, 21:58
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickvas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι θα πει αργο γρηγορο...ο φιλος το θέλει για εξυπηρετηση...οχι να κανει τον gost rider...κ ειδικα στην αθήνα οσοι έχουν γρηγορο οδυνοπαθούν!!!αχρηστο για μένα να έχεις 2λ για να πηγαινεις για δουλεια και ψώνια...εκτος αν το θες για αλλα κολπα εκει παω πάσο!
Ο καθένας κρίνει τι τον ικανοποιεί και αποφασίζει. Ο άνθρωπος ρώτησε και απάντησα. Πειράζει? Αν είναι πες μου να μη ξαναγράψω αρνητική άποψη.

Η άποψή σου είναι σεβαστή...μερικοί έχουν διαφορετική.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driftakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάμε πάλι την ίδια συζήτηση.. Και στα διλιτρα υπάρχουν καλυτερες προτάσεις..Και τι να κάνουμε? Ειναι απλό το θέμα. Προκειται για ενα ασφαλες αυτοκίνητο, το οποιο θα κινηθεί αξιοπρεπέστατα για τα δεδομένα του στον δρόμο και εντος και εκτος πολης... Γιατί δεν μπορείς να το καταλαβεις, δεν ξερω και δεν με απασχολεί. Αποψη σου, σεβαστη αλλα μην την επιβάλεις ετσι...
Οσο για το αλλα κολπα, εδω σειρα 3 με το παλιο 16αρι [104 αλογα εβγαζε καααααποτε] και εκανε το κεφι σου..Αρκει να ηξερες τι οδηγεις και μεχρι τι μπορεις να κανεις. Και μην ξεχναμε οτι ο φιλος ρωταει και για παιδικο καθισμα..Αρα με παιδι μεσα τι ταρζανιες να κανει....

Καλά πάτε καλά????

Από πότε απαγορεύονται οι...αρνητικές απόψεις για μοντέλα και μοτέρ?

Ποια άποψη επέβαλα?

Ένα και μοναδικό σχόλιο έκανα για το μοτέρ που ναι...είναι αργό...πως να το κάνουμε. Έχει φτωχές επιδόσεις ακόμα και το μοτέρ των 122 αλόγων.

Παντού υπάρχουν καλύτερες επιλογές...από τα 1000 έως τα 5000 κυβικά. Οι προτεραιότητες του καθένα είναι διαφορετικές όμως σε κάθε φάση και σαφώς σεβαστές, όπως θα έπρεπε να είναι οι απόψεις...αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-05-09, 22:06
stefanos9 Ο χρήστης stefanos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 137
stefanos9 is on a distinguished road
Nikο, οσο αργο ειναι το 116ι με τον ανταγωνισμο αλλο τοσο ειναι και το διλιτρο μη πω και χειροτερα για τα λεφτα του και τα τελη που θελει το 120ι.

Επισης, η εκδοση λlifestyle εχει επισης νομιζω κλιματισμο (κρυο & ζεστο, ρυθμίζει αυτόματα θερμοκρασια αλλα με αναλογικο κοντρολ , οχι ψηφιακο).

Και ο ψηφιακος και ο αναλογικος ειναι κλιμα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stefanos9 : 29-05-09 στις 22:14
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-05-09, 22:26
Το avatar του χρήστη kalpasM3
kalpasM3 Ο χρήστης kalpasM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 213
kalpasM3 is an unknown quantity at this point
Λοιπόν,όπως έχω δηλώσει και στο παρελθόν ακόμα δεν έγινα ευτηχής κάτοχος BMW Τα όνειρα είναι τζάμπα.Την σειρά 1 την οδήγησα το 2004 στο πανευρωπαικό test drive το 2004 στην Αθήνα. Ήταν τότε με τα 150 άλογα.πήγαινε καλά δεν μπορώ να πω,απλώς δεν σας κρύβω πώς δεν είναι και όνειρο ζωής η σειρά 1.Ξέρω πως μπορώ να παραγγείλω την 1 όπως την θέλω απλώς δεν θα έχει την ίδια τιμή με την υπάρχουσα.Και η σκέψη μου είναι αν αξίζει τον κόπο να δαπανήσω παραπάνω χρήματα για την 1 αφού έχω στο μυαλό μου ήδη να αγοράσω κατί πολύ πιο ακριβό.Πάντως αν είχε κλίμα ψηφιακό ίσως σήμερα να την έκλεινα,ειλικρινά.για αυτό και ρώτησα αν μετά πορώ να βάλω ψηφιακό αργότερα.Γιατί αν η 116 βγεί 30000 τότε (το καλό)θα πρέπει να αγγιξει τα 100.Κάνω μήπως λάθος παιδιά?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-05-09, 22:33
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
φιλος kalpasm3...κανεις και συ κατι ερωτησεις...παλι μπαρουτι τους εκανες...πλακα κανω εεε.τωρα οτι και να ακουσεις ειναι λιγο. για μενα παει καλα για αλλον οχι τι να πουμε...περνα και κανε ενα τεστ ντραιβ να εχεις δικη σου αποψη ...το σιγουρο ειναι οτι ειναι ενα ευχαριστο οδηγικα, ποιοτικο μπεμπε
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-05-09, 22:36
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalpasM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως αν είχε κλίμα ψηφιακό ίσως σήμερα να την έκλεινα,ειλικρινά.για αυτό και ρώτησα αν μετά πορώ να βάλω ψηφιακό αργότερα.Γιατί αν η 116 βγεί 30000 τότε (το καλό)θα πρέπει να αγγιξει τα 100.Κάνω μήπως λάθος παιδιά?
Λάθος δεν κάνεις, γιατί το θέμα είναι τι σου αρέσει εσένα και τι θέλεις! Εμένα π.χ. δεν με απασχολεί το Clima...όποτε είχα Clima (και τώρα έχω) μονίμως με χειροκίνητες ρυθμίσεις το δουλεύω και όχι στο αυτόματο. Αλλά για εσένα μπορεί αν είναι σημαντικό. Κατ΄εμέ απλά δείχνει πιο ωραίο το ψηφιακό. Το μόνο που δεν ξέρω για την σειρά 1 είναι αν το Clima με το αναλογικό κλιματισμό έχει διαφορά στα φίλτρα (π.χ. γύρης) γιατί στο Μίνι είχε και λόγο αλλεργίας πήρα το Clima για το έξτρα φίλτρο γύρης.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-05-09, 22:51
Το avatar του χρήστη kalpasM3
kalpasM3 Ο χρήστης kalpasM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 213
kalpasM3 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάθος δεν κάνεις, γιατί το θέμα είναι τι σου αρέσει εσένα και τι θέλεις! Εμένα π.χ. δεν με απασχολεί το Clima...όποτε είχα Clima (και τώρα έχω) μονίμως με χειροκίνητες ρυθμίσεις το δουλεύω και όχι στο αυτόματο. Αλλά για εσένα μπορεί αν είναι σημαντικό. Κατ΄εμέ απλά δείχνει πιο ωραίο το ψηφιακό. Το μόνο που δεν ξέρω για την σειρά 1 είναι αν το Clima με το αναλογικό κλιματισμό έχει διαφορά στα φίλτρα (π.χ. γύρης) γιατί στο Μίνι είχε και λόγο αλλεργίας πήρα το Clima για το έξτρα φίλτρο γύρης.
Θα πώ κάτι και θα γελάσετε !!!! Τρελένομαι να βλέπω την θερμοκρασία ψηφιακά!!!! Σας κούφανα βραδιάτικα ε? Το άλλο σίγουρα θα έχει ψηφιακό ότι και να γίνει !!!! Βασικά έχω πλέον φρικάρει και δεν ξέρω τι να κάνω να πάρω την 1 μέσα στο εξάμηνο ? Η να πάρω τον μεγάλο μου έρωτα του χρόνου?και μόνο που το σκέφτομαι πάω να πάρω ένα DEPON!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-05-09, 02:59
Το avatar του χρήστη Alexandros18
Alexandros18 Ο χρήστης Alexandros18 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 106
Alexandros18 is on a distinguished road
ΚΟΙΤΑ ΦΙΛΤΑΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ...ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΘΑ
ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Σ ΑΡΕΣΕΙ...ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ..ΤΙ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ
ΕΧΕΙΣ..ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ...ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ
ΕΙΝΑΙ Κ@#ΛΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΕΣΑ..ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο
ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΟΥ ΕΡΩΤΑΣ??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alexandros18 : 30-05-09 στις 03:02
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.