Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-06-11, 09:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Το φόρουμ βαράει υπερωρίες...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-06-11, 20:00
MGD Ο χρήστης MGD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 10
MGD is on a distinguished road
Παναγιώτη , πές μας τουλάχιστον τι έκανες στο Ε34 του Στέλιου- άλλαξες ταινία , την καθάρισες και την ξανακόλλησες ; Σέβομαι το ότι δεν έχεις χρόνο να φιάξεις άλλη , αλλά μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 4 ολόκληρα καντράν (με δύο μπρίζες) και όλα έχουν το ίδιο πρόβλημα - άλλα λίγο άλλα πολύ. Σε κάποιο ποστ λές οτι το κόστος είναι 40 λεπτά - τι εννοείς ;
Αλλάζεις κάποιο ηλεκτρονικό εξάρτημα ;
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-06-11, 21:58
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Για κάθε απάντηση του Παναγιώτη πληρώνετε 20€ +VAT μέσω PayPal
Aν θέλετε DIY με φωτογραφίες στα ελληνικά πληρώνετε 45€ +VAT μέσω Paypal και δώρο οδηγίες
για οικονομική οδήγηση χωρίς να ξαναρχίσετε το κάπνισμα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-06-11, 00:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MGD Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγιώτη , πές μας τουλάχιστον τι έκανες στο Ε34 του Στέλιου- άλλαξες ταινία , την καθάρισες και την ξανακόλλησες ; Σέβομαι το ότι δεν έχεις χρόνο να φιάξεις άλλη , αλλά μπορείς να μας δώσεις τα φώτα σου. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 4 ολόκληρα καντράν (με δύο μπρίζες) και όλα έχουν το ίδιο πρόβλημα - άλλα λίγο άλλα πολύ. Σε κάποιο ποστ λές οτι το κόστος είναι 40 λεπτά - τι εννοείς ;
Αλλάζεις κάποιο ηλεκτρονικό εξάρτημα ;
Τι πρόβλημα έχουν?? Βάλε μια φώτο να δούμε..
Το κόστος για τα υλικά επισκευής είναι 40 λεπτά του ευρω..
Πυκνωτές αλλάζεις, και ένα βαρίστορ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-06-11, 13:36
MGD Ο χρήστης MGD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2008
Μηνύματα: 10
MGD is on a distinguished road
Αυτό που έχω τώρα στο αυτοκίνητο , έχει σβυστά τα δύο τελευταία ψηφία του μερικού χιλιομετρητή.Επίσης , δεν ανάβουν οι ενδείξεις OIL SERVICE και INSPECTION, ενώ ανάβουν τα πράσινα τεραγωνάκια από κάτω. Το περίεργο είναι ότι , όταν το αμάξι κινηθεί σε ζεστό καιρό, πχ τώρα το καλοκαίρι ή μείνει στόν ηλιο, σχεδόν τα μισά ψηφία του ολικού χιλιομετρητή σβύνουν ή είναι πολύ αδύναμα και δεν μπορείς να διαβάσεις τίποτα.
Το συγκεκριμμένο καντράν αγοράσθηκε πέρσι μεταχειρισμένο και δούλεψε καλά για περίπου 8 μήνες. Το προηγούμενο το έβγαλα επειδή από όλο το display διαβάζονταν μόνο δύο ψηφία και αυτά όχι ολόκληρα.
Οταν μπορέσω θα ανεβάσω fhotos.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-06-11, 14:08
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Φιλε μου τα διφισα καντραν των Ε34 εχουν καρκινο ΟΛΑ και μετα απο τοσα χρονια ψυχοφθορου ψαξιματος τολμω να πω οτι δεν επισκευαζονται. Δεν ειναι τυχαιο οτι κανενας στον κοσμο δεν εχει καταφερει να φτιαξει τα πιξελ....Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι σου δωσε σε εναν ανταλλακτικατζη 300ε να σου φερει απο Γερμανια μια καινουρια πλακετα γιατι απο εδω κανει 510(!!!!).. Μην ξοδευεις χρηματα σε μεταχειρισμενα καντραν γιατι κι αυτα θα χαλασουν συντομα...Μακαρι ο Παναγιωτης να με διαψευσει που εχω αρχισει να αμφιβαλλω πια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 15-06-11 στις 14:13
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-06-11, 15:19
nikolaras Ο χρήστης nikolaras δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 8
nikolaras is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου τα διφισα καντραν των Ε34 εχουν καρκινο ΟΛΑ και μετα απο τοσα χρονια ψυχοφθορου ψαξιματος τολμω να πω οτι δεν επισκευαζονται. Δεν ειναι τυχαιο οτι κανενας στον κοσμο δεν εχει καταφερει να φτιαξει τα πιξελ....Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι σου δωσε σε εναν ανταλλακτικατζη 300ε να σου φερει απο Γερμανια μια καινουρια πλακετα γιατι απο εδω κανει 510(!!!!).. Μην ξοδευεις χρηματα σε μεταχειρισμενα καντραν γιατι κι αυτα θα χαλασουν συντομα...Μακαρι ο Παναγιωτης να με διαψευσει που εχω αρχισει να αμφιβαλλω πια...
για να αλλαξεις καντραν τι χρειαζεται σε (Ε34) απο 518 σε 525 ας πουμε
γιατι το ενα ειναι 2 πριζο και το αλλο τετραπριζο.....??????



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikolaras : 15-06-11 στις 15:23
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-06-11, 15:59
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
τωρα να σου εξηγησω γιατι το ενα ειναι 2πριζο και το αλλο 4πριζο αντιλαμβανεσαι οτι ειναι λιγο δυσκολο καθως δεν ειμαι σχεδιαστης της μπεμβε. Για να βαλεις 4πριζο πρεπει να αλλαχθει ΟΛΗ η εσωτερικη καλωδιωση και φανταζομαι και ο εγκεφαλος, κατι που δεν πιστευω να γινεται.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 15-06-11, 18:18
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου τα διφισα καντραν των Ε34 εχουν καρκινο ΟΛΑ και μετα απο τοσα χρονια ψυχοφθορου ψαξιματος τολμω να πω οτι δεν επισκευαζονται. Δεν ειναι τυχαιο οτι κανενας στον κοσμο δεν εχει καταφερει να φτιαξει τα πιξελ....Αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι σου δωσε σε εναν ανταλλακτικατζη 300ε να σου φερει απο Γερμανια μια καινουρια πλακετα γιατι απο εδω κανει 510(!!!!).. Μην ξοδευεις χρηματα σε μεταχειρισμενα καντραν γιατι κι αυτα θα χαλασουν συντομα...Μακαρι ο Παναγιωτης να με διαψευσει που εχω αρχισει να αμφιβαλλω πια...
Στελάρα,
άλλο τα καμμένα πίξελ που δεν εμφανίζονται, και άλλο να εμφανίζονται και σιγά-σιγά
να χάνουνε την φωτεινότητα τους..
(εκεί έχουμε χαλασμένο φωτοκύτταρο, ή υπερθέρμανση του κυκλώματος του)
Πάντως με βολέψανε με φωτοκύτταρο απο Ε46, και είμαι κοντά στην ολοκλήρωση
του πειράματος..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-06-11, 18:31
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Στελάρα,
άλλο τα καμμένα πίξελ που δεν εμφανίζονται, και άλλο να εμφανίζονται και σιγά-σιγά
να χάνουνε την φωτεινότητα τους..
(εκεί έχουμε χαλασμένο φωτοκύτταρο, ή υπερθέρμανση του κυκλώματος του)
Πάντως με βολέψανε με φωτοκύτταρο απο Ε46, και είμαι κοντά στην ολοκλήρωση
του πειράματος..
Μακαρι ρε φιλε να φτιαχτει να εχει και το μοτορσπορτ επιτελους μια παγκοσμια πατεντα
Θα ημαστε και συνεταιροι στα κερδη Παναγο και κρυβε λογια για την πατεντα..!!!χαχα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.