Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-12-04, 14:14
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
316i E36 ποσο;

Βασικα εχω μια απορια!Η μητερα της κοπελας μου σκεφτεται να πουλησει το αυτοκινητο της.
316i E36 μοντελο 92 παντα σε γκαραζ + με 60.000χλμ νομιζω(ισως + λιγοτερα)!!Το αυτοκινητο ειναι σε αριστη κατασταση + συνεργειο το πηγαινε στον Κουλουρη παντα,εκτος απ'τον τελευταιο καιρο χρονο που το πηγε στον Καρλο γιατι της πεφτει πιο κοντα!Το μονο "κακο" ειναι οτι δεν εχει air condition(εκεινη δεν την πειραζει,μονο για πωληση εννοω οτι ειναι κακο)!Ρωτησε λοιπον στον Καρλο ποσο το παιρνει + της ειπε "Επειδη δεν εχει air condition 6.000 ευρω!!Αν ειχε,10.000!!"

Ειναι λογικη τοσο μεγαλη διαφορα???

Το αυτοκινητο ειναι πραγματικα αψογο!!
Επισης εχει ηλ.παραθυρα μπροστα,ζαντες original bmw "style 30" (με pzero nero!!),υδρ.τιμονι + ειναι χρωματος μπλε σκουρο.

Ποσο θα ηταν μια καλη τιμη να το πουλησει?
Να εβαζε κανενα air condition,αλλα που?Ποσο θα στοιχιζε κατι τετοιο?

Πιστευω οτι ειναι κριμα να το δωσει σε αντιπροσωπεια γιατι ειναι σε αριστη κατασταση + θα μπορουσε να πιασει περισσοτερα χρηματα!Ο νεος ιδιοκτητης θα εχει κελεπουρι Ε36 + δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα!!
Κατι ειχε το τιμονι + το αλλαξε εκεινη πριν 2 μηνες,600+ ευρω!+ υμαντα!

Αν ενδιαφερεται κανεις ας μου στειλει pm.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-12-04, 15:23
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Κατα τη γνωμη μου καλυτερα να δει τιμες απο αγγελιες ποσο περιπου πωλουνται αυτα τα αυτοκινητα και μετα να βαλει μια αγγελια.Μακρυα απο μαντραδες και απο αντιπροσωπειες γιατι τα παιρνουν πολυ φθηνοτερα απο την πραγματικη τους αξια για να τα πωλησουν κανενα εκατομμυρια πιο ακριβα.Ολο και κατι θα βρουν στο αυτοκινητο για να στο παρουν φθηνοτερα.Πιστευω ακομη και χωρις το air condition αυτο που εχει σημασια ειναι η γενικη κατασταση του αυτοκινητου.Ειδικα στα BMW ουτε τα χιλιομετρα δεν τουσ ενδιαφερουν αλλα τα μηχανικα μερη.Οσο πιο μεγαλη τιμη το πουλας τοσο πιο ευκολα διαπραγματευεσαι(κανεις παζαρι) και μειωνεις μεχρι εκει που θελεις την τιμη
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-12-04, 15:33
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Ευχαριστω Κωνσταντινε!
Το αυτοκινητο οπως ειπα ειναι σε τελεια κατασταση + δεν πιστευω να υπαρχει μοντελο 92 με τοσα λιγα χιλιομετρα (πραγματικα,οχι γυρισμενα) ωστε να συγκρινει κανεις τιμη!+ να σου πω την αληθεια ουτε τοσο καλοσυντηρημενο πιστευω!Γνωμη μου ειναι οτι 12-13000 ευρω "τα πιανει",ισως + παραπανω!
Ειμαι εξωτερικο,γι'αυτο ρωταω,επειδη δεν μπορω να συγκρινω αμεσα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-12-04, 10:19
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Ας είμαστε ρεαλιστές.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Γνωμη μου ειναι οτι 12-13000 ευρω "τα πιανει",ισως + παραπανω! Ειμαι εξωτερικο,γι'αυτο ρωταω,επειδη δεν μπορω να συγκρινω αμεσα!

Ας είμαστε ρεαλιστές.

Πριν από 6 μήνες αγόρασε φίλος μου 316 coupe του 94 με 11.000 ευρώ. Αν ζητήσει για 4πορτο πάνω από 8 με 9 δεν θα το πουλήσει ποτέ.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-12-04, 10:37
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-06-2004
Μηνύματα: 421
antonio is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power
Ας είμαστε ρεαλιστές.

Πριν από 6 μήνες αγόρασε φίλος μου 316 coupe του 94 με 11.000 ευρώ. Αν ζητήσει για 4πορτο πάνω από 8 με 9 δεν θα το πουλήσει ποτέ.

Και εγώ αυτό πιστεύω, '92 και πάνω από 9000 το πολύ....χλωμό το κόβω!
__________________
Πάτα γκάζι να προλάβεις την ζωή! Πρόσεξε όμως μην την προσπεράσεις!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-12-04, 16:43
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
ena filos mou prospathei na poulisei 316 tou 92 me dermatina maura
leuko xroma 4 portes zantes apo is 16'. me bibliaraki servis kai kapou 100.000 alla matea pano apo 8500e pouhena..
a den exei klimatismo...
tespa i timi pou eipes 12.000e einai asteio ...me tosa perneis
tou 93-92 is coupe me polla xiliometra...poios na parei 316 me ta idia lefta.?

pantos paidia opoios thelei na poulisei e36 na to kanei sintoma giati bgainei se ena xrono new {e46} opote ta e36 tha pesoun parapolli opos otan epesan otan bgike i e46...

kai kati asxeto..proxtes parkara to toutou mou dipla apo ena e21 2 porto leuko teleios xarti 323i... auto einai montelo nomizw 1978 kai paidia ta amaxia emoizian san na eixan diafora 2-3 xronia...oxi 20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melodic : 24-12-04 στις 16:51
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-12-04, 00:40
watchd0g Ο χρήστης watchd0g δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 42
watchd0g is on a distinguished road
Παίδες αγόρασα τον περασμένο Φεβρουάριο 316i Compact μοντέλο 11/97 με τα πάντα πάνω (air condition, ηλ. παραθυρα-κλειδαριές, ηχοσύστημα, bilstein-eibach, ζαντες αλουμινίου μαμάς, λάστιχα καινούρια κτλ) με 120.000χλμ με 10.800€.. και το αμάξι σε άριστη κατάσταση μηχανικά-εξωτερικα-εσωτερικα. Το μόνο του μείον ήταν τα χλμ αλλά και πάλι είναι λίγα τα χρήματα. cheers !
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-12-04, 11:25
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Ειχα δει πριν το Καλοκαιρι ενα ελληνικο site(δε θυμαμαι ποιο)που κατι 316 Ε36 τα πουλουσαν 15000+ ευρω!!Γι'αυτο εγραψα τα παραπανω!!Θα την ψαξω καποια στιγμη+θα τη βαλω εδω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.