Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-08-04, 14:26
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-06-2004
Μηνύματα: 421
antonio is on a distinguished road
Cool Ακούω γνώμες!!

Αποφάσισα να αντικαταστήσω το Ε30 μου με ένα Ε36 και βρήκα το εξής μοντέλο και θα ήθελα την γνώμη σας για την αγορά του:
ΒMW E36 318is coupe model 96.
Το αυτοκίνητο διαθέτει:
1. Τurbo kit τοποθετημένο μέσα στην BMW
2. Full look Μ3 (spoilers, ζάντες, καθρέφτες, φανάρια κλπ)
3. Δερμάτινο και ηλεκτρικό σαλόνι
4. climatronic
5. abs, ab, cd , immobilizer, συναγερμό κλπ
6. Αναρτήσεις καινούριες bilstein
7. Φρένα Μ3 και μπλοκέ διαφορικό με ψύκτρες
Είναι περίπου στα 220 hp, εντελώς ατρακάριστο και έχει 72000km πραγματικά (ξέρω τον ιδιοκτήτη)
Η τιμή είναι στα 17000Εuro και ζητάω την γνώμη σας γιατί σκέφτομαι να προβώ αμεσότατα στην αγορά του. Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-08-04, 14:38
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Ακούγεται καλή περίπτωση και φαίνεται να έχει γίνει ολοκληρωμένη βελτίωση (φρένα, ΜΠΛΟΚΕ)! Μπορείς να μάθεις περισσότερα στοιχεία για το Turbo κιτ? Ποιος το έχει εξελίξει, που έγινε η τοποθέτηση, τι πίεση δουλεύει, τι συμπίεση έχει, πως και αν την έχει ρίξει, τι έχει κάνει με το πρόγραμμα/εγκέφαλο κλπ. Όσα περισσότερα μάθουμε τόσο το καλύτερο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-08-04, 14:52
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-06-2004
Μηνύματα: 421
antonio is on a distinguished road
Θα προσπαθήσω να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα, το μόνο που ξέρω είναι ότι η εξέλιξη έγινε μέσα στον Σπανό και ότι η πίεση δουλεύει στο 1bar...
Έλπιζω μέχρι αύριο να έχω νεώτερα!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-08-04, 15:20
Το avatar του χρήστη leftmats
leftmats Ο χρήστης leftmats δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 8
leftmats is on a distinguished road
Smile

Γεια σου φιλε antonio, ειμαι καινουριο μελος και ειδα την ερωτηση σου. Εγω ειμαι της γνωμης να το ψαξεις πολυ καλα και να εισαι και λιγο καχυποπτος, γιατι ξερουμε καλα ολοι, οτι οταν ειμαστε τρελαμενοι με μια Μπεμπα που σκοπευουμε να παρουμε, δεν εχουμε καθολου υπομονη για ελεγχο και ολα τα απαραιτητα που πρεπει να τσεκάρουμε.Στο λεω γιατι ειμαι παθων, καθοτι πριν ενα χρονο την πατησα χοντρα σε μια παρομοια περιπτωση, ευτυχως ομως με σχεδον αισιο τελος. Επισης εγω θα σου προτεινα κατι σε νορμαλ μοτερ κ.τ.λ. γιατι απο τις λυσεις τυπου turbo στα BMW δεν εχω δει καλα πραγματα. Αλλωστε, οπως διαφημιζει και η "μαμα εταιρια"(BMW) : < Η Δ Υ Ν Α Μ Η Δ Ε Ν Σ Υ Μ Π Ι Ε Ζ Ε Τ Α Ι !!!! > φιλικα, λευτερης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-08-04, 17:22
Το avatar του χρήστη compact
compact Ο χρήστης compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 821
compact will become famous soon enough
η bmw

η bmw αρχισε να το ξανασκεφτεται αν η πραγματικη δυναμη συμπιεζεται!!!!!!
στο θεμα μας.
αν ειναι απο καρρα στο αργος η μετατροπη να το παρεις,(μετα απο ελεγχο)
αν ειναι μεσα απο το σπανο (διπλο chech)!!!!
αν εχεις την δυνατοτητα πριν το αγορασεις, πηγαινε το σε δυο μηχανικους να σου πουνε την γνωμη τους(σιγουρα διαφορετικα πραγματα θα ακουσεις!!)
__________________
τρελο stock out στο
www.racemodels.gr με φανταστικες τιμες στα bmwakia!!(Kων/νος)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-08-04, 17:30
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Αυτα τα λεει η μαμα εταιρια μεχρι να ξαναρχισει να τη συμπιεζει!!!Αντε,αμαν + ποτε!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-08-04, 17:59
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Mastora!!!!!!

Φιλε ρισκαρεις με το ΤURBO,αν ειναι απο ΑΡΓΟΣ ισως να αξιζει μια ματια,η πιεση λαδιου ειναι μια πολυ καλη ενδειξη για την υγεια του μοτερ,ψαξε το αρκετα!Η τιμη για ολα αυτα που λες ειναι αρκετα χαμηλη για 318is του 97 παντως και αβαφτο και ολα τα extra.....Μηπως το εχεις βρει στην Αμφιθεας?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-08-04, 20:56
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-06-2004
Μηνύματα: 421
antonio is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic
Φιλε ρισκαρεις με το ΤURBO,αν ειναι απο ΑΡΓΟΣ ισως να αξιζει μια ματια,η πιεση λαδιου ειναι μια πολυ καλη ενδειξη για την υγεια του μοτερ,ψαξε το αρκετα!Η τιμη για ολα αυτα που λες ειναι αρκετα χαμηλη για 318is του 97 παντως και αβαφτο και ολα τα extra.....Μηπως το εχεις βρει στην Αμφιθεας?
Ναι εκεί το βρήκα!

Αλλάξαν όμως τα πλάνα, μάλλον θα γίνω κάτοχος ενός 320 Ε36 coupe ΄96 εξακύλινδρου γνήσιου...
Ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά τώρα είμαι για άλλου....τι να κάνουμε είμαι λάτρης των 6 εμβόλων!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-08-04, 21:14
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Φιλε Αντωνη μου θυμιζεις τον αναποφασιστο αγοραστη απο το επι τροχων...θα το σκεφτω... :p
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-08-04, 00:20
antonio Ο χρήστης antonio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-06-2004
Μηνύματα: 421
antonio is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
Φιλε Αντωνη μου θυμιζεις τον αναποφασιστο αγοραστη απο το επι τροχων...θα το σκεφτω... :p
χαχαχαχαχα!! Και που τελικά δεν αγοράζει ποτέ και τίποτα!! :p
Εγώ πάντως εντός των ημερών θα έχω ένα 36άρι (όχι περίστροφο ελπίζω) στα χέρια μου !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.