Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 29-05-09, 09:36
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Μιας και το ξέθαψες το θέμα ας συμπηρώσω και κάτι ακόμα.
Ναί,είναι πριόνια...αλλά καλό είναι να παίρνεις καινούργιο ///Μ ή ελαφρώς μεταχειρισμένο(το πολύ 20.000χλμ)...... αυτό το διαπίστωσα σχετικά πρόσφατα.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 29-05-09, 11:40
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και το ξέθαψες το θέμα ας συμπηρώσω και κάτι ακόμα.
Ναί,είναι πριόνια...αλλά καλό είναι να παίρνεις καινούργιο ///Μ ή ελαφρώς μεταχειρισμένο(το πολύ 20.000χλμ)...... αυτό το διαπίστωσα σχετικά πρόσφατα.
Για δώσε εξηγήσεις λοιπόν...
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 29-05-09, 11:46
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Τα αμάξια είναι χάλια!
Δεν στρίβουν, έχουν μπλοκέ, είναι πολυπετάλουδα (6πετάλουδα-8πετάλουδα- 10πετάλουδα)
Έχουν 4 εξατμίσεις τα πλέον πρόσφατα, βγάζουν ωραίο ήχο, μακρυά σας λέω μην τα ακουμπάτε!
Είναι manual ή έχουν προηγμένα σειριακά κιβώτια......
Α πα πα πα πα!
ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΚΡΥΑ ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 29-05-09, 11:57
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
το πιο αρνητικο απο ολα ειναι οτι δεν εχω ενα δικο μου!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 29-05-09, 11:59
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Και πού να δεις άμα έχεις το κολλητό σου κ έχει Μ κ είσαι όλη μέρα στην πρίζα...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 29-05-09, 13:06
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και το ξέθαψες το θέμα ας συμπηρώσω και κάτι ακόμα.
Ναί,είναι πριόνια...αλλά καλό είναι να παίρνεις καινούργιο ///Μ ή ελαφρώς μεταχειρισμένο(το πολύ 20.000χλμ)...... αυτό το διαπίστωσα σχετικά πρόσφατα.
ετσι ακριβως ειναι. και 20κ πολλα ειναι...
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 29-05-09, 14:40
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lykos_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα στο δικό μου Μ3 Ε36 με τα 286 αλογα μου κολλησε η τρομπα λαδιου και το πηρα το μοτερ στα χερια 6000 ευρω μου κοστισε η επισκευη
εδω θελω να επισυμανω ενα post απο ενα μελος το οποιο δεν το θυμαμαι σε postαρισματα...
ο τυπος εκανε μια παρατηρηση σε ενα προβλημα σοβαρο και εγινε περιγελος απο αλλα μελη του foroum μας (μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου)
και επειδη να κολησει μια τρομπα λαδιου δεν ειναι και λιγο πραμα, + οτι τα μοτερια αυτα τα βρισκουμε πλεον συχνα, + οτι τα 6000 που εδςσε ο φιλος μας περισυ δεν ειναι και λιγα λεφτα, +++ θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καμια προυδοποιηση πριν το μεγαλο μπαμ και τι ειδους ζημια μπορει να προκαλεσει, καθως και αν εχει ξαναακουστει τετοιο κρουσμα και πως το αποφευγεις αν γινετε να το αποφυγεις και δεν ειναι κανενα ελλατωμα και αυτο της BMW...

ευχαριστω προκαταβολικα
φιλικα παντα
Μιχαλης
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 29-05-09, 20:22
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 M POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω θελω να επισυμανω ενα post απο ενα μελος το οποιο δεν το θυμαμαι σε postαρισματα...
ο τυπος εκανε μια παρατηρηση σε ενα προβλημα σοβαρο και εγινε περιγελος απο αλλα μελη του foroum μας (μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου)
και επειδη να κολησει μια τρομπα λαδιου δεν ειναι και λιγο πραμα, + οτι τα μοτερια αυτα τα βρισκουμε πλεον συχνα, + οτι τα 6000 που εδςσε ο φιλος μας περισυ δεν ειναι και λιγα λεφτα, +++ θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καμια προυδοποιηση πριν το μεγαλο μπαμ και τι ειδους ζημια μπορει να προκαλεσει, καθως και αν εχει ξαναακουστει τετοιο κρουσμα και πως το αποφευγεις αν γινετε να το αποφυγεις και δεν ειναι κανενα ελλατωμα και αυτο της BMW...

ευχαριστω προκαταβολικα
φιλικα παντα
Μιχαλης
Προειδοποίηση για τρόμπα είναι συνήθως να αργήσει να σβήσει το κόκκινο λαμπάκι όταν βάζεις μπροστά. (έστω 4 - 5 δευτερόλεπτα είναι αρκετά κάθε φορά για να ζορίζουν τα μέταλλα του μοτέρ, κυρίως τα κουζινέτα - βάσεις του εκκεντροφόρου, όπως και το VANOS).

άλλη προειδοποίηση δε νομίζω να υπάρχει!

Το χειρότερο είναι να ΜΗΝ ανάψει (για χ-ψ λόγο) το κόκκινο λαμπάκι του λαδιού ΚΑΘΟΛΟΥ (όπως συνέβη σε εμένα και...) γιαυτό κάθε φορά που γυρνάμε το κλειδί να προσέχουμε αν ανάβει.

Μια κολλημένη αντλία λαδιού συνήθως συνεπάγεται κόλλημα του μοτέρ.

Δλδ χτυπημένα κουζινέτα έδρασης ή του στροφάλου, ζημιά στον εκκεντροφόρο ή/και τις βάσεις τους και αν δουλέψει αρκετή ώρα στεγνό (μιλάμε για ένα λεπτό συν πλην)ίσως αρπάξει και ο στρόφαλος (όχι να στραβώσει απλά να φαγωθεί τόσο ώστε να μη μπορούν να κάτσουν τα κουζινέτα τα νέα σωστά επάνω, και αυτό αν δε το μετρήσεις με παχύμετρο να δεις σε τι κατάσταση είναι και το βάλεις επάνω θα έχεις ξανά θέμα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 29-05-09, 20:58
Το avatar του χρήστη DimitrisZ4
DimitrisZ4 Ο χρήστης DimitrisZ4 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2006
Μηνύματα: 816
DimitrisZ4 will become famous soon enough
αρνητικα των Μ ??? χμμμμμμμμ τι αρνητικο να εχει το Μ ?? ? ? πραγματικα δεν μου ρχεται κατι....μονο ενα χαμογελο στα χειλη )
__________________

I got a problem with authority
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 30-05-09, 02:00
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Αρνητικά για m3 Ε46 που κατέχω το θέμα:
- φρένα, ειδικά στις υψηλές ταχύτητες >200 δεν νιώθεις αρκετά ασφαλής...
- αεροδυναμικός θόρυβος λόγω υψηλού συντελεστή οπισθέλκουσας (0.33), να που η ferrari δικαιώνεται...
- SMG δεν βολεύει πολύ για "παιχνίδια", αν και δίνει ΑΛΛΗ αίσθηση στο αμάξι...πoλύ πιο excotic!
- αίσθηση τιμονιού στις υψηλές ταχύτητες, λιγότερη αδράνεια γύρω από τη θέση της ευθείας θα ήταν επιθυμητή.

Τα παραπάνω μείον που έχω διακρίνει στο μοντέλο θεωρώ ότι μπροστά στην ολική αίσθηση του αυτοκινήτου αποτελούν πτέσματα. Πρόκειται για ένα αυτοκίνητο με μοναδικό χαρακτήρα, πολύ πιο έντονο τόσο σε σχέση με την m3 e92 όσο και με την m5 e60, τα οποία είχα τη χαρά επίσης να οδηγήσω...(την m5 αρκετές φορές λόγω φίλου κατόχου).
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.