Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 23-04-10, 00:14
borgiane Ο χρήστης borgiane δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-02-2010
Μηνύματα: 22
borgiane is on a distinguished road
αδερφε,απλως αλλαζεις συνεργειο.εγω πηγαινω στον κοροσιδη,στο ωραιοκαστρο,απεναντι απ τα τζαμπο,καλες τιμες κ πολυ ψαγμενα τα παιδια!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-04-10, 18:42
Το avatar του χρήστη ninjas
ninjas Ο χρήστης ninjas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-02-2005
Μηνύματα: 54
ninjas is on a distinguished road
την εχω πατησει και εγω με τον τρικαλιωτη στη θεσσαλονικη.απλα αλλαζεις συνεργειο
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-04-10, 00:08
george.x82 Ο χρήστης george.x82 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-02-2010
Μηνύματα: 20
george.x82 is on a distinguished road
Εάν αρχίσω να σας λέω τα παράπονα μου για τον Τρικαλιώτη δεν θα τελειώσω ούτε σε 1 χρόνο ! Με λίγα λόγια όταν έτρωγε ψωμί από εμάς από το 1993 ( αν δεν κάνω λάθος τότε άνοιξε ) μας έκανε τεμενάδες ! Τώρα που το BMW πάλιωσε δεν μας δίνει σημασία ούτε για ένα απλό σέρβις που πας ( δεν κάνω λόγο για κάτι παραπάνω …… την έχω πατήσει …..) αυτό που κάνουν είναι να σου την λένε του τύπου πόσο ακόμη θα το κρατήσεις να γαλανέ ειρωνικά και να λένε ότι το αμάξι δεν αξίζει άσχετα ότι πολλά άτομα από εκεί μέσα έχουν Ε30 ΚΑΙ Ε34 . Εμένα λοιπόν με έχασαν από πελάτη τους γιατί εγώ τους μιλούσα πάντα ευγενικά χωρίς να πέσω ούτε μια στιγμή στο επίπεδο τους χωρίς να έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και παράλογες τους έδινα όσο χρόνο χρειαζόντουσαν για να ελέγξουν το αμάξι δεν τους έκανα ποτέ σκηνή για την τιμή κάποιου ανταλλακτικού που ήθελε αντικατάσταση ( όπως ήμουν μπροστά σε πολλά περιστατικά … να ωρύετε ο πελάτης για το φλασακι που έχει 70 ευρώ κ.τ.λ. ) . Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές μου εμπειρίες χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν . Αν και στις άλλες 2 αντιπροσωπίες της Θεσσαλονίκης όταν ακούνε Ε30 ή Ε34 γελούν ειρωνικά αντί να σου πουν πως δεν μπορούν απλά να σε εξυπηρετήσουν . Έτσι νομίζω πως θα έπρεπε να κάνει ο κάθε σωστός επαγγελματίας ! Λυπάμαι πολύ κύριοι !
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-04-10, 10:17
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george.x82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν αρχίσω να σας λέω τα παράπονα μου για τον Τρικαλιώτη δεν θα τελειώσω ούτε σε 1 χρόνο ! Με λίγα λόγια όταν έτρωγε ψωμί από εμάς από το 1993 ( αν δεν κάνω λάθος τότε άνοιξε ) μας έκανε τεμενάδες ! Τώρα που το BMW πάλιωσε δεν μας δίνει σημασία ούτε για ένα απλό σέρβις που πας ( δεν κάνω λόγο για κάτι παραπάνω …… την έχω πατήσει …..) αυτό που κάνουν είναι να σου την λένε του τύπου πόσο ακόμη θα το κρατήσεις να γαλανέ ειρωνικά και να λένε ότι το αμάξι δεν αξίζει άσχετα ότι πολλά άτομα από εκεί μέσα έχουν Ε30 ΚΑΙ Ε34 . Εμένα λοιπόν με έχασαν από πελάτη τους γιατί εγώ τους μιλούσα πάντα ευγενικά χωρίς να πέσω ούτε μια στιγμή στο επίπεδο τους χωρίς να έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και παράλογες τους έδινα όσο χρόνο χρειαζόντουσαν για να ελέγξουν το αμάξι δεν τους έκανα ποτέ σκηνή για την τιμή κάποιου ανταλλακτικού που ήθελε αντικατάσταση ( όπως ήμουν μπροστά σε πολλά περιστατικά … να ωρύετε ο πελάτης για το φλασακι που έχει 70 ευρώ κ.τ.λ. ) . Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές μου εμπειρίες χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν . Αν και στις άλλες 2 αντιπροσωπίες της Θεσσαλονίκης όταν ακούνε Ε30 ή Ε34 γελούν ειρωνικά αντί να σου πουν πως δεν μπορούν απλά να σε εξυπηρετήσουν . Έτσι νομίζω πως θα έπρεπε να κάνει ο κάθε σωστός επαγγελματίας ! Λυπάμαι πολύ κύριοι !

Έτσι ακριβώς, ευτυχώς υπάρχουν και εξειδικευμένα συνεργεία BMW εκτός επίσημου δικτίου τα οποία και φέρονται άψογα και ευγενικά, και σου εξηγούν ήρεμα, και δε σε τσεκουρώνουν. Τα ευρώ δεν είναι μαρουλόφυλλα, εμείς τους κάνουμε μάγκες τους κυρίους.

Πήγα στην AthensCar προχθές στο τμήμα ανταλλακτικών, και ο τυπάκος μέσα απο το γκισέ που κρατούσε τους καταλόγους (όχι ο πωλητής έξω) μου μιλούσε ειρωνικά, επειδή θεώρησα οτι 310 ευρώ για τη μία ζάντα μου που ήθελε άλλαγμα ήταν πολύ ακριβά.

Πούλημα μούρης απ την τσέπη μας... Μπράααβο σεβασμός ;

Λύση ; Παραεισαγωγή - ebay -> τοποθέτηση σε εξειδικευμένο και τα μισά λεφτά στην τσέπη. Και ας με πούν και τσίπη ή τσιγγούνη. Τουλάχιστον στη συνείδηση μου δε θα είμαι λακαμάς. Μόνο έτσι τους τιμωρείς.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-04-10, 00:41
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Ποπο 60ε πλυσημο εν οψη της κρισης.. οκ παμε καλα..!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-04-10, 09:27
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george.x82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν αρχίσω να σας λέω τα παράπονα μου για τον Τρικαλιώτη δεν θα τελειώσω ούτε σε 1 χρόνο ! Με λίγα λόγια όταν έτρωγε ψωμί από εμάς από το 1993 ( αν δεν κάνω λάθος τότε άνοιξε ) μας έκανε τεμενάδες ! Τώρα που το BMW πάλιωσε δεν μας δίνει σημασία ούτε για ένα απλό σέρβις που πας ( δεν κάνω λόγο για κάτι παραπάνω …… την έχω πατήσει …..) αυτό που κάνουν είναι να σου την λένε του τύπου πόσο ακόμη θα το κρατήσεις να γαλανέ ειρωνικά και να λένε ότι το αμάξι δεν αξίζει άσχετα ότι πολλά άτομα από εκεί μέσα έχουν Ε30 ΚΑΙ Ε34 . Εμένα λοιπόν με έχασαν από πελάτη τους γιατί εγώ τους μιλούσα πάντα ευγενικά χωρίς να πέσω ούτε μια στιγμή στο επίπεδο τους χωρίς να έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις και παράλογες τους έδινα όσο χρόνο χρειαζόντουσαν για να ελέγξουν το αμάξι δεν τους έκανα ποτέ σκηνή για την τιμή κάποιου ανταλλακτικού που ήθελε αντικατάσταση ( όπως ήμουν μπροστά σε πολλά περιστατικά … να ωρύετε ο πελάτης για το φλασακι που έχει 70 ευρώ κ.τ.λ. ) . Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές μου εμπειρίες χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν . Αν και στις άλλες 2 αντιπροσωπίες της Θεσσαλονίκης όταν ακούνε Ε30 ή Ε34 γελούν ειρωνικά αντί να σου πουν πως δεν μπορούν απλά να σε εξυπηρετήσουν . Έτσι νομίζω πως θα έπρεπε να κάνει ο κάθε σωστός επαγγελματίας ! Λυπάμαι πολύ κύριοι !
Έκανε και η μύγα κ….ο και έχε…ε τον κόσμο όλο.! Αυτό γενικά για να συνεργεία.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-04-10, 16:07
Το avatar του χρήστη bachis
bachis Ο χρήστης bachis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 71
bachis is on a distinguished road
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-05-10, 14:39
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Πανω απο 20 ευρω δεν εχω δωσει ποτε γαι μεσα και εξω μιλαμε σε πιασαν απ'τα @@


__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-05-10, 15:17
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
κύριοι εγω δεν ξαναπατάω σε αντιπροσωεπια. εχω βρεί εδω στην πόλη μου την καλαματα ενα συνεργείο,κ που διαθέτει κ διαγνωστικό.Σας λέω λοιπόν όταν με βλέπουν μου κάνουν τεμενάδες και απο τιμές είναι λογικές κ το ωράιο είναι οτι κάθε φορά που θα φτιάξω κάτι θα μου καθαρίσουν το αυτοκίνητο..πχ σε αλλαγή φλατζουλας στη βάση του φίλτρου "δώρο πλύσιμο του κινητήρα με φάρμακο , κ φυσιγμα με τον αέρα..." κ πλύσιμο της αλουμινένιας ποδιάς ....κ με ξέρουν με το μικρό μου όνομα κ πίνω κ καφέ τζάμπα... και σας ρωτάω...γιατί λοιπόν να πάω στην αντιπροσωπία?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-05-10, 15:55
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
60ευρώ έχει το πλύσιμο όχι μόνο του αυτοκινήτου, αλλά και του σαλονιού. Επίσης αν δε θές να στο πλύνουν δεν είσαι υποχρεωμένος να το πληρώσεις!! Αφού είναι "λαμόγια" και δε σε ενημέρωσαν. Συνήθως το πλύσιμο στο κάνουν σαν δωρο για να ξαναπάς, να δείς οτι προσέχουν το αυτοκίνητο... όχι για να σε χρεώσουν κουστούμι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.