Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-01-11, 08:05
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
λειτουργια obc

μολις τοποθετηθηκε το obc των 18 κουμπιων σε Ε36..το αμαξι ειχε ηδη το μικρο..
τοποθετηθηκαν ολα εκτος απο το check που θα τοποθετηθει εντος της αλλης εβδομαδας.
λοιπον....
το limit δεν ειδοποιει οταν περασεις το οριζομενο οριο....θα επρεπε να κανει εναν ηχο και να αναβοσηνει το λαμπακι....ετσι δεν ειναι??
η ρυθμιση της αποστασης δεν ειδοποιει οταν φτασεις στο οριζομενο χιλιομετρο....δεν επρεπε να ειδοποιει?
η καταναλωση πως ακριβως λειτουργει???γιατι αυτο μεση και στιγμιαια καταναλωση δεν ειναι σιγουρα.....
μονο οταν το μηδενιζω ξεκιναει απο το 39.5 και πεφτει αργα προς τα κατω χωρις να ακουει στις προθεσεις του γκαζιου...
τι ακριβως μπορει να παιζει γνωριζετε?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-01-11, 11:17
Το avatar του χρήστη dimtz
dimtz Ο χρήστης dimtz δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 30-04-2007
Μηνύματα: 332
dimtz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
μολις τοποθετηθηκε το obc των 18 κουμπιων σε Ε36..το αμαξι ειχε ηδη το μικρο..
τοποθετηθηκαν ολα εκτος απο το check που θα τοποθετηθει εντος της αλλης εβδομαδας.
λοιπον....
το limit δεν ειδοποιει οταν περασεις το οριζομενο οριο....θα επρεπε να κανει εναν ηχο και να αναβοσηνει το λαμπακι....ετσι δεν ειναι??
η ρυθμιση της αποστασης δεν ειδοποιει οταν φτασεις στο οριζομενο χιλιομετρο....δεν επρεπε να ειδοποιει?
η καταναλωση πως ακριβως λειτουργει???γιατι αυτο μεση και στιγμιαια καταναλωση δεν ειναι σιγουρα.....
μονο οταν το μηδενιζω ξεκιναει απο το 39.5 και πεφτει αργα προς τα κατω χωρις να ακουει στις προθεσεις του γκαζιου...
τι ακριβως μπορει να παιζει γνωριζετε?
george το μεγαλο το obc εχει ξεχωριστο ηχειακι για τις ειδοποιησεις δεν το εχει ενσωματομενο, το εχεις κανει συνδεση???
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-01-11, 11:41
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
ειμαι σιγουρος οτι δουλευει γιατι ακουσα το memo του ρολογιου(που χτυπαει καθε ωρα οταν το ρυθμισεις)αρα ειναι συνδεμενο...
απο καταναλωσεις γνωριζεις τι συμβαινει?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-01-11, 12:52
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
καλησπερα παιδια γιωργο να σου πω εβαλεσ το μεγαλο obc εκανεσ αλεσ συνδεσεισ ωποσ περιεγραφε ενα παιδι σε αλο θεμα? η εβγαλεσ το ενα και εβαλσ το αλο?/
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-01-11, 13:24
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
κωνσταντινε δεν γινεται να βγαλεις το ενα και να βαλεις το αλλο.δεν θα αναψει καν.
ολη η συνδεση κανονικα με ολοκληρη τη πλεξουδα και τα εξαρτηματα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-01-11, 19:39
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Εγώ που έχω το αναλογικό ρολόι και δε θέλω να μπλέκω με καλωδιώσεις από ταμπλό κτλ για το obc 18 κουμπιών μπορώ να βάλω το μικρό με τα 7 κουμπιά??

Υπ'οψην ότι το αμάξι μου δεν έχει σε αναμονή τη φίσα για το μεγάλο παρά μόνο το άσπρο βισματάκι του αναλογικού ρολογιού...

Ξέρω ότι σίγουρα θα χρειαστώ μια καλωδίωση για τον έξω αισθητήρα θερμοκρασίας (τον οποίο θα αγοράσω) αλλά αυτό δεν είναι τίποτα...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-01-11, 20:55
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ που έχω το αναλογικό ρολόι και δε θέλω να μπλέκω με καλωδιώσεις από ταμπλό κτλ για το obc 18 κουμπιών μπορώ να βάλω το μικρό με τα 7 κουμπιά??

Υπ'οψην ότι το αμάξι μου δεν έχει σε αναμονή τη φίσα για το μεγάλο παρά μόνο το άσπρο βισματάκι του αναλογικού ρολογιού...

Ξέρω ότι σίγουρα θα χρειαστώ μια καλωδίωση για τον έξω αισθητήρα θερμοκρασίας (τον οποίο θα αγοράσω) αλλά αυτό δεν είναι τίποτα...
Ναι, αυτο μπορεις να το κανεις αλλα μεχρι εκει. Αντε να βαλεις και το buzzer της θερμοκρασιας...ΤΕΛΟΣ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-01-11, 21:18
dimitris_bmw Ο χρήστης dimitris_bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-08-2008
Μηνύματα: 75
dimitris_bmw is on a distinguished road
Ποιό το κόστος της μετατροπής?? Γιατί έχω κι εγώ το ''μικρό'' obc και σκεύτομαι να το αλλάξω.
__________________
Η πραγματική δύναμη δεν συμπιέζεται...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-01-11, 13:37
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
stelmaniac η μετατροπη απο απλο αναλογικο ρολοι σε obc 7 κουμπιων ειναι αρκετα ευκολη.ενας αισθητηρας θερμοκρασιας μια γραμμη και η εσωτερικη μοναδα.
για να αλλαξεις το μικρο obc με το μεγαλο ειναι μια σχετικα δυσκολη διαδικασια.
θα χρειαστεις ολοκληρη την καλωδιωση,την εσωτερικη μοναδα,το χειριστηριο φλας,τον βομβητη,φλοτερ στο δοχειο υαλοκαθαριστηρων,φουσκα για τα φρενα...αυτα θυμαμαι..
εγω πριν δυο χρονια τα πηρα ολα αυτα 200ευρω βγαλμενα απο αυτοκινητο.
υπ οψιν θα πρεπει να ταιριαζουν και τα καντραν σας γιατι σε αλλη περιπτωση δεν θα σου δουλευει το οικονομομετρο(οπως σε εμενα....)
να ξες...ο ηλεκτρολογος θα κανει δυο τρεις μερες και σιγουρα θα σου παρει κανενα 150ρι.
(απο οσο ρωτησα)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-01-11, 15:57
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
stelmaniac η μετατροπη απο απλο αναλογικο ρολοι σε obc 7 κουμπιων ειναι αρκετα ευκολη.ενας αισθητηρας θερμοκρασιας μια γραμμη και η εσωτερικη μοναδα.
για να αλλαξεις το μικρο obc με το μεγαλο ειναι μια σχετικα δυσκολη διαδικασια.
θα χρειαστεις ολοκληρη την καλωδιωση,την εσωτερικη μοναδα,το χειριστηριο φλας,τον βομβητη,φλοτερ στο δοχειο υαλοκαθαριστηρων,φουσκα για τα φρενα...αυτα θυμαμαι..
εγω πριν δυο χρονια τα πηρα ολα αυτα 200ευρω βγαλμενα απο αυτοκινητο.
υπ οψιν θα πρεπει να ταιριαζουν και τα καντραν σας γιατι σε αλλη περιπτωση δεν θα σου δουλευει το οικονομομετρο(οπως σε εμενα....)
να ξες...ο ηλεκτρολογος θα κανει δυο τρεις μερες και σιγουρα θα σου παρει κανενα 150ρι.
(απο οσο ρωτησα)
Γιατι απευθυνεσαι σε μενα, εγραψα κατι διαφορετικο?...Μαλλον θα μπερδευτηκες...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.