Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-04-12, 21:48
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Καθισματα Ε-36

Σε λιγο καιρο κλεινω 5 χρονια με το αμαξι στην κατοχη μου.Ποτε δεν μπορεσα να παω ταξιδι ξεκουραστα.Το καθισμα του οδηγου ειναι χαλια.Μετα απο λιγη ωρα οδηγησης αρχιζουν οι πονοι σε πλατη και ποδια.Το εχω αλλαξει με ενα recaro speed,αρκετα καλυτερα αλλα και παλι δεναντεχω πανω απο 2,το πολυ,ωρες συνεχομενης οδηγησης.Οποιοι εχουν κατσει στη θεση του οδηγου φευγουν με πονους!
Επειδη ολοκληρο το σαλονι θελει ταπετσαρια,πηγα στον ταπετσερη που μου εχει φτιαξει ουρανο,κολωνες και εταζερα για να ρωτησω.Οταν του ειπα το θεμα που εχω μου ειπε οτι στα 36αρια μετα το 1996 αλλαξαν τα καθισματα με αλλα που εχουν πιο χοντρο υλικο και στην πλατη εχουν ελατηρια.Αυτα μου ειπε οτι ειναι πολυ ανετα.Ισχυει κατι τετοιο;
Εχει ενα σαλονι ολοκληρο απο τετοιο αυτ/το αλλα τα καθισματα ειναι τα απλα,τα δικα μου ειναι τα σπορ,και δεν μου αρεσουν εμφανησιακα.Αυτα τα καθισματα εβγαιναν σε σπορ;
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-04-12, 22:06
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
καλησπερα.
πες μας τι αμαξι ειναι (κουπε η' κατι αλλο) και ποιας χρονιας....
τα πιο ανετα για μενα στο ε36 ειναι τα μ-πακ τα σπορ.
εχω φοραω τα φαραω του μ3 αλλα μετα το 3ωρο θες διαλειμμα γιατι ειναι πολεμικα και οχι ταξιδιαρικα....
αυτα θα βαλεις τα οποια και ανετα ειναι και εχουν και πλευρικη στηριξη(αν δε τα φορας ηδη.απο οτι καταλαβα δεν φορας αυτα.εχω αυτα ειχα πριν βαλω του μ3):http://www.ebay.de/itm/3er-BMW-E36-M...item53e40ca859
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-04-12, 22:10
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
ριξε και μια ματια στις αγγελιες του forum:http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=29960
ειναι κοκκινα βεβαια αλλα περι ορεξεως κολοκιθοπιτα....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-04-12, 22:29
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα.
πες μας τι αμαξι ειναι (κουπε η' κατι αλλο) και ποιας χρονιας....
τα πιο ανετα για μενα στο ε36 ειναι τα μ-πακ τα σπορ.
εχω φοραω τα φαραω του μ3 αλλα μετα το 3ωρο θες διαλειμμα γιατι ειναι πολεμικα και οχι ταξιδιαρικα....
αυτα θα βαλεις τα οποια και ανετα ειναι και εχουν και πλευρικη στηριξη(αν δε τα φορας ηδη.απο οτι καταλαβα δεν φορας αυτα.εχω αυτα ειχα πριν βαλω του μ3):http://www.ebay.de/itm/3er-BMW-E36-M...item53e40ca859
Αυτα εχω,απο οτι εχω καταλαβει το υλικο των καθισματων ειναι πολυ λεπτο.Ισως να φταιει αυτο.Coupe ειναι η "μικρη".
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-04-12, 22:50
arci Ο χρήστης arci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-11-2006
Μηνύματα: 70
arci is on a distinguished road
Βάλε υφασμάτινα ή δερμα τα απλά όχι τα σπορ να βρείς την υγειά σου..... στο αλλάζω με το sparco πάντως.......
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-04-12, 06:44
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strofimios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα εχω,απο οτι εχω καταλαβει το υλικο των καθισματων ειναι πολυ λεπτο.Ισως να φταιει αυτο.Coupe ειναι η "μικρη".

μου κανει εντυπωση οτι τα μ-πακ που σου δειξα δεν σου ειναι ανετα...
εγω με αυτα (του 96 ηταν) εκανα ταξιδι ακαταπαυστα 7ωρες και δεν με ενοχλουσαν καθολου...
αυτο ισχυει μπορει και να ισχυει που λες.π.χ. του μ3 που φοραω εγω απο 95 και μετα ητανε πιο φουσκωτα-γεμισμενα...
παντως υπαρχουν και τα απλα στις αγγελιες του φορουμ σε μαυρο αμα ψαχνεις για αυτα.
αλλα τα μ-πακ ειναι πιο καλα απο ολους τους τομεις για μενα.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=29949
εσενα ποιας χρονιας ειναι τα καθισματα που εχεις?τα χεις σε καμια φωτο να δουμε?
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-04-12, 15:50
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Τα καθισματα,και το αμαξι φυσικα,ειναι του '93.Εριξα μια ματια στο γκαραζ αλλα φαινεται μονο το recaro του οδηγου.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-04-12, 21:38
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Εμένα είναι cabrio μοντελο του 98' με τα απλά καθίσματα αλλα δεν μπορώ να πω οτι είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Τώρα έχω στο μυαλό μου να αλλάξω τα μπροστά με vader και τελος...
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-04-12, 21:47
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Το ίδιο ερώτημα για τα νεότερα καθίσματα με ρώτησε και ένας φίλος που με καλεσε προχθες για το σαλόνι mpack που πουλούσα..Τελικά ίσως ισχύει κυρίως για λόγους ασφαλείας καθότι όταν το 36άρι πήρε 1 1/2 αστέρι στο NCAP στην bmw έπαιρναν κάμψεις μέχρι και οι καθαρίστριες..Έκαναν αλλαγές στις ζώνες στον αερόσακο, έβαλαν αερόσακο συνοδηγού και ξανασχεδίασαν τα καθίσματα. Πιθανότατα λοιπόν να είναι πιο αναπαυτικά και ασφαλή από τα παλιά. Από προσωπική εμπειρία τα mpack ήταν πράγματι καλά και αναπαυτικά καθίσματα
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.