Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-11-05, 09:54
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Σίγουρα θα το κυνηγήσω το θέμα και ελπίζω να υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα.. Αυτό που με τσαντίζει κυρίως είναι ο μεταλλικός θόρυβος και το ότι μου λένε πως ακούγεται σε όλες τις 3λιτρες και είναι φυσιολογικότατο!!!
  #12  
Παλιά 28-11-05, 10:10
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα στη δικιά μου (3.0 SMG 10/04) ήταν ένα τρίξιμο της κουκούλας όταν το αυτοκίν ητο ήταν ανοιχτό. Η κουκούλα ρυθμίστικε (απο τον Κουλούρη στη Λαυρίου) και έκτοτε κανένα πρόβλημα. Τριξιματάκια υπήρχαν αλλά τίποτα το ανυπόφορο. Πιστεύω ότι έπεσες στη περίπτωση.....καλή τύχη παάντως και να το κυνηγήσεις το θέμα....αν επιμένεις στο τέλος θα δικαιωθείς.
Με το hardtop είχες επιπλέον τριγμούς μήπως?
  #13  
Παλιά 28-11-05, 10:17
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DjBac
Με το hardtop είχες επιπλέον τριγμούς μήπως?
Όχι...ίσα-ίσα εξαφανίστηκαν και κάποιοι μικροτριγμοί...Είναι όλα τα λεφτά το hardtop. Ειδικά για το χειμώνα και για τα μακρινά ταξίδια...ο θόρυβος του αέρα πέφτει στο μισό.
  #14  
Παλιά 28-11-05, 12:32
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Βασικά όταν είχαμε πάει στον Κουλούρη να παραγγείλουμε τη Ζ4 είδαμε δίπλα τη δική σου και του πατέρα μου του άρεσε το hardtop και μου το έκανε δώρο!!
Άλλο αμάξι γίνεται!!
  #15  
Παλιά 28-11-05, 15:18
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Τα νέα από την εκ νέου επίσκεψή μου σήμερα στο συνεργείου του "Κουλούρη" στη Λαυρίου!! Ύστερα από 11 μέρες τίποτα ουσιαστικό δεν έχει γίνει.. Δεν έχουν αρχίσει καν το ξήλωμα για τα τριξίματα.. Ο λόγος? Έβρεχε και δεν μπορούσαν να το βγάλουν δοκιμή, εεε λογικό αφού μπάζει νερά!! Όταν όμως τους το παρέδωσα τους ρώτησα: "Να σας επισημάνω τώρα τα σημεία στα οποία τρίζει?"... "Όχι, θα τα βρούμε μόνοι μας"... Να λοιπόν πως τα βρίσκουν.. Μου ζήτησαν να πάω ΠΑΛΙ από εκεί αύριο για να το κάνουμε δοκιμή στο δρόμο..

Τώρα, όσον αφορά στον μεταλλικό θόρυβο που ακούγεται πίσω... Του είπα πως βρήκα 3 Ζ4 3λιτρες που δεν τον κάνουν και έμεινε έκπληκτος.. Ακόμα δε μου έχει εξηγήσει που οφείλεται ο θόρυβος και μόλις σήμερα μου είπε πως δεν τον έχει ακούσει.. Πως όμως τις άλλες φορές τον άκουγε είναι άλλο θέμα ενώ (ενώ στον "Κουλούρη" στην Κηφισίας τον είχαν ακούσει και μου είχαν πει επειγόντως να κλείσω ραντεβού στη Λαυρίου για να το δουν)..

Επειδή όμως έχω αγανακτήσει με το όλο θέμα (και οι γονείς μου μαζί) και δεν ανέχομαι να μου ξηλώνουν για 2 φορά ένα αυτοκίνητο 2 μηνών και να αφήνουν και κατσαβιδιές από πάνω, πήρε δικηγόρος τηλέφωνο και μίλησε προσωπικά με τον κ. Κουλούρη.. Ο οποίος όμως φάνηκε να είναι αρκετά αγενής! Περιμένουμε τηλέφωνό του με συγκεκριμένη απάντηση επί του θέματος (αντικατάσταση αυτοκινήτου με καινούριο) και ταυτόχρονο θα σταλεί επιστολή στην BMW Γερμανίας!! Ελπίζω άκρη να βγει, γιατί μέχρι ενός σημείου με τα προβλήματα και την αδιαφορία/κοροϊδία της εταιρίας!!
  #16  
Παλιά 28-11-05, 15:27
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Sorry φιλε που επεμβαινω....αλλα τελικα καλυτερα να επαιρνες το μεταχειρισμενο του Panoz.....ειχε καλη τιμη, και ηταν και σε αψογη κατασταση!
Ευχομαι να λυθουν τα προβληματα.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #17  
Παλιά 28-11-05, 15:29
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Καλά...Παίζει και να πλήρωνα 1 λαμόγιο να τους κατευάσει όλη τη τζαμαρία ένα βράδυ αν άκουγα τις ******** που λένε στον Αντώνη...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpikounis : 28-11-05 στις 16:22
  #18  
Παλιά 28-11-05, 15:29
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Μόνο να ήξερες πόσες φορές το έχω σκεφτεί αυτό!! Ήμουν πολύ κοντά στο να το πάρω!!
Δεν περιμένεις από ένα καινούριο αμάξι αυτής της κατηγορίας και ειδικά BMW να είναι έτσι... Προσωπικά είναι η πρώτη μου επαφή με BMW και έχω απογοητευτεί!! Απλά μετανοιώνω που δεν πήρα το S2000....
  #19  
Παλιά 28-11-05, 15:33
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man
Sorry φιλε που επεμβαινω....αλλα τελικα καλυτερα να επαιρνες το μεταχειρισμενο του Panoz.....ειχε καλη τιμη, και ηταν και σε αψογη κατασταση!
Ευχομαι να λυθουν τα προβληματα.
Τι του λες ρε Παντελή του ανθρώπου μέσα στη φούρια του....Δυστυχώς αυτά έχουν τα αυτοκίνητα...είναι μη πέσεις στη περίπτωση....Πας να αγοράσεις καινούργιο για να αποφύγεις το ρίσκο του μεταχειρισμένου και τελικά σου βγαίνει χειρότερο...Ελπίζω πάντως ο άνθρωπος να λύσει σύντομα το πρόβλημά του...
  #20  
Παλιά 28-11-05, 15:48
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Μην κανεις κανα αστειο και το πουλησεις.....γιατι θα λυθουν ολα τα προβληματα και θα το χαρει ο επομενος απροβληματιστα..
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.