Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 28-11-05, 16:29
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Φιλε μου ευχομαι να βρεις ακρη και να αποκατασταθουν ολα τα προβληματα του αυτοκινητου.Εχω να πω επισης οτι ειχα παει μια φορα στον Κουλουρη στην Κηφισιας και ενας πωλητης ηταν αγενεστατος .Φαινεται πως ακολουθειται η ιδια πολιτικη και σε αλλα υποκαταστηματα του.Γιατι δε δοκιμαζεις σε καποιο αλλο αντιπροσωπο μηπως εξυπηρετηθεις καλυτερα?
  #22  
Παλιά 28-11-05, 16:32
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Ανοίγει "Σπανός" 2 λεπτά από το σπίτι μου.. Θα ήταν το πιο εύκολο να περιμένω και να πάω εκεί!!! ΑΛΛΑ από τον "Κουλούρη" το πήρα και περιμένω η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία να με εξυπηρετήσει και να μείνω ικανοποιημένος!! Από εκεί και πέρα, αν δεν μπορεί (βέβαια δε δέχομαι καινούριο αυτοκίνητο αυτής της τιμής να ξηλώνεται) θα προχωρήσουμε παρακάτω!!
  #23  
Παλιά 28-11-05, 16:38
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DjBac
Ανοίγει "Σπανός" 2 λεπτά από το σπίτι μου.. Θα ήταν το πιο εύκολο να περιμένω και να πάω εκεί!!! ΑΛΛΑ από τον "Κουλούρη" το πήρα και περιμένω η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία να με εξυπηρετήσει και να μείνω ικανοποιημένος!! Από εκεί και πέρα, αν δεν μπορεί (βέβαια δε δέχομαι καινούριο αυτοκίνητο αυτής της τιμής να ξηλώνεται) θα προχωρήσουμε παρακάτω!!
Μονο ετσι καταλαβαινουν,μολις κινηθεις νομικα και ζητησεις να γινει αναστροφη της πωλησεως.
  #24  
Παλιά 28-11-05, 16:40
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Ζητήσαμε σήμερα πλήρη αποζημίωση ή αντικατάσταση αυτοκινήτου και μόνο που δε μας έδειρε ο κ. Κουλούρης με τον τρόπο του, αλλά μετά μπήκε στη θέση του... Περιμένουμε τηλέφωνό του, το αργότερα μέχρι αύριο!!
  #25  
Παλιά 28-11-05, 16:42
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Αρχισε τις εξωδικες διαμαρτυριες-προσκλησεις και θα συνελθει!
  #26  
Παλιά 28-11-05, 21:21
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Δυστυχώς μάλλον έπεσες στην περίπτωση....αλλά είναι απαράδεκτο!

Να κινηθείς νομικά και να στείλεις επιστολή στην BMW Hellas (να μην σου πώ να την στείλεις στον κο. Γιαλουρίδη προσωπικά!) με κοινοποίηση στην BMW Γερμανίας.

Εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!!
  #27  
Παλιά 28-11-05, 22:16
Το avatar του χρήστη NotiS
NotiS Ο χρήστης NotiS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2005
Μηνύματα: 145
NotiS is on a distinguished road
Θα σου πω εγω τι εχει το αυτοκινητο σου φιλε μου. Χαλασμενο Διαφορικο!
Και αυτο που σου ειπανε το εχω ακουσει πολλες φορες να το λενε στους πελατες. Μην τους αφηνεις να σε παραμυθιαζουνε. Το κανουνε μονο και μονο για να γλυτωσουνε την αλλαγη/επισκευη που κοστιζει παρα πολλα χρηματα και κυριως δεν θελουνε να παραδεχτουν οτι καινουργιο αυτοκινητο ηρθε με χαλασμενο διαφορικο. Aμα ο θορυβος που λες δεν ειναι ουτε απο εξατμιση, ουτε απο αναρτηση τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι απο το πισω διαφορικο και πιστεψε με ειναι πανακριβo στην επισκευη και θελει τεχνογνωσια που κοβω τα @@ οτι δεν εχουν γιατι ειναι πολλοι λιγοι οι μαστορες που ανοιγουν και επισκευαζουν διαφορικα στην Ελλαδα και αυτο το Καλοκαιρι ειχα την τιμη να δουλεψω διπλα σε εναν απο αυτους.
__________________
Coventry University Mechanical Engineering student.
IMech Affiliate member.

''We spend the best years of our life to study in this cloudy, cold and miserable country...''

BMW E36 325i ///M Power

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NotiS : 28-11-05 στις 22:18
  #28  
Παλιά 28-11-05, 22:56
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Μου επιβεβαίωσε πως δεν είναι η εξάτμιση ή τίποτε άλλο ύστερα από δική μου απορία... Ό,τι γίνεται στα πλαίσια της εγγύησης δεν χρεώνεται η αντιπροσωπεία, αλλά η BMW Hellas....

Αύριο θα πάω να μιλήσω προσωπικά με τον κ. Κουλούρη...Σύμφωνα με τον αστικό κώδικα έχω κάθε δικαίωμα επιστροφής του προϊόντος εφόσον αυτό δεν πληρή τις ιδιότητες οι οποίες περιγράφονται κατά τη σύμβαση...

Επίσης θα περάσω ΠΑΛΙ από το συνεργείο να τους επισημάνω να μην προβούν σε καμία περαιτέρω ενέργεια (αν και 11 μέρες τώρα δεν έχουν κάνει σχεδόν τίποτα) και θα μείνει το αυτοκίνητο εκεί.. Θα κρατήσω την 116 που μου έχουν δώσει σαν αντικατάσταση μέχρι τη στιγμή παραλαβής νέου αυτοκινήτου!!!

Αύριο ετοιμάζουμε επιστολή, αρχική στην εταιρία Κουλούρης Α.Ε με κοινοποίηση στην BMW Hellas....

Δυστυχώς αναγκάζομαι να προβώ σε τέτοιες ενέργειες.. Τα λεφτά που δίνω για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι δικά μου, τα έβγαλα εγώ και δεν μπορώ να ανεχτώ την κάθε εταιρία να παρέχει ό,τι θέλει χωρίς την ανάλογη υποστήριξη...
  #29  
Παλιά 29-11-05, 12:37
sakis Ο χρήστης sakis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2004
Μηνύματα: 27
sakis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DjBac
Μου επιβεβαίωσε πως δεν είναι η εξάτμιση ή τίποτε άλλο ύστερα από δική μου απορία... Ό,τι γίνεται στα πλαίσια της εγγύησης δεν χρεώνεται η αντιπροσωπεία, αλλά η BMW Hellas....

Αύριο θα πάω να μιλήσω προσωπικά με τον κ. Κουλούρη...Σύμφωνα με τον αστικό κώδικα έχω κάθε δικαίωμα επιστροφής του προϊόντος εφόσον αυτό δεν πληρή τις ιδιότητες οι οποίες περιγράφονται κατά τη σύμβαση...

Επίσης θα περάσω ΠΑΛΙ από το συνεργείο να τους επισημάνω να μην προβούν σε καμία περαιτέρω ενέργεια (αν και 11 μέρες τώρα δεν έχουν κάνει σχεδόν τίποτα) και θα μείνει το αυτοκίνητο εκεί.. Θα κρατήσω την 116 που μου έχουν δώσει σαν αντικατάσταση μέχρι τη στιγμή παραλαβής νέου αυτοκινήτου!!!

Αύριο ετοιμάζουμε επιστολή, αρχική στην εταιρία Κουλούρης Α.Ε με κοινοποίηση στην BMW Hellas....

Δυστυχώς αναγκάζομαι να προβώ σε τέτοιες ενέργειες.. Τα λεφτά που δίνω για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι δικά μου, τα έβγαλα εγώ και δεν μπορώ να ανεχτώ την κάθε εταιρία να παρέχει ό,τι θέλει χωρίς την ανάλογη υποστήριξη...
Νομίζω πως πρέπει να κάνεις και ένα τηλέφωνο στην BMW Ελλάς. Εκει ζήτα τον Διευθ. Πωλήσεων, είναι κάποιος Γερμανός, και πες του τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις. Εγώ, όταν περίμενα το αυτοκίνητο και μου έλεγαν βλακείες για την ημερ. παράδοσης από την αντιπροσωπεία, τον πήρα τηλέφωνο και το έλυσε το θέμα αμέσως. Μετά με πήραν από την αντιπροσωπεία και μου ζήταγαν συγνώμη (Motion and Style)

Σάκης
  #30  
Παλιά 29-11-05, 14:41
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Ο χρήστης DjBac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2005
Μηνύματα: 328
DjBac is on a distinguished road
Ή την Πέμπτη ή την Παρασκευή θα έρθει κάποιος από το τεχνικό τμήμα της BMW Hellas να δει το αυτοκίνητο... Από εκεί και πέρα θα δούμε τι θα γίνει!!
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.