Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-12-11, 19:42
Το avatar του χρήστη s_goudis
s_goudis Ο χρήστης s_goudis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-06-2006
Μηνύματα: 477
s_goudis will become famous soon enough
Ε34 Απορείες

Παιδιά είμαι κάτοχος ενος Ε34 μετα απο πολύ ψάξιμο εχω τις εξής απορείες:
1.Η LCD οθόνη ενός 518i με Μ40 όταν ζεστένεται σβήνουν σταδιακά οι ενδείξεις της. Τελικά διορθώνεται ή όχι το συγκεκριμένο πρόβλημα και αν ναι πως.
2.στο αυτοκίνητο μου ΄πεχω τοποθετήσει original RCD της BMW με θέση για σιντιέρα.Μπορώ να βάλω θυρα USB ?
Ευχαριστώ..
__________________

___________________________________________

Όταν ασχολούνται οι άλλοι μαζί σου θετικά ή αρνητικά σημαίνει ότι αξίζεις.....
.....να αρχίσεις να ανησυχείς όταν οι άλλοι πάψουν να το κάνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-12-11, 21:03
k.kakos Ο χρήστης k.kakos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Μηνύματα: 64
k.kakos is on a distinguished road
Για το ταμπλο πρεπει ν΄αλλαχτει το ribbon cable.
Για USB δεν γνωριζω να σου πω, ο μονος τροπος που μπορω να σκεφτω ειναι ανταπτορας σα και αυτους που κυκλοφορουν για ε39 ο οποιος μπαινει στη θεση της συντιερας και υποστηριζει mp3, απλα τα κομματια αποθηκευονται σε 6 φακελους σα να εχεις σιντιερα. Δε ξερω αν υπαρχει κατι αναλογο για ε34.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-12-11, 23:51
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Για το καντράν θέλει αλλαγή η καλωδιοταινία όπως είπε ο φίλος απο πάνω.....

Για το cd τώρα θα έλεγα να βάλεις ένα RadioCD/USB, και καλύτερα θα παίζει, και οικονομικότερα θα σου έρθει! Για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν νομίζω να έβγαλαν ποτέ αντάπτορα....

__________________
Και οι γριές έχουν ψυχή.... Ε34 518i ///M40
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-12-11, 01:19
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
1. Οι ενδειξεις ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ...Τα 518 και τα 520 ειχαν καρκινο στο καντραν και πολυ δυσκολα θα βρεις μοντελο να μην εχει καμενες ενδειξεις. Μην αλλαξεις ριμπον,ειναι πεταμενα χρηματα.
2. Αν θες να ακους μουσικη mp3,αγορασε ενα mp3 car fm transmitter. μπαινει στον αναπτηρα και εχει 10 ευρω.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-12-11, 08:43
k.kakos Ο χρήστης k.kakos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Μηνύματα: 64
k.kakos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Οι ενδειξεις ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ...Τα 518 και τα 520 ειχαν καρκινο στο καντραν και πολυ δυσκολα θα βρεις μοντελο να μην εχει καμενες ενδειξεις. Μην αλλαξεις ριμπον,ειναι πεταμενα χρηματα.
2. Αν θες να ακους μουσικη mp3,αγορασε ενα mp3 car fm transmitter. μπαινει στον αναπτηρα και εχει 10 ευρω.
Οι ενδειξεις φτιαχνονται, ειναι διαφορετικο το θεμα αν για τον κατοχο αξιζει να δωσει λεφτα για κατι τετοιο και το ποιο σημαντικο, βρει ανθρωπο ο οποιος μπορει να του το φτιαξει. Δεν ειναι μονο των 518 και 520 καρκινικα τα ταμπλο, τα ιδια συμπτωματα εχουν ταμπλο με OBC καθως και σε μεταγενεστερα μοντελα οπως ε39, ε38...Еπισης σε πολλες περιπτωσεις δεν εχει βλαβη μονο η καλωδιοταινία αλλα και ο αισθητηρας φωτος του ταμπλο με αποτελεσμα να φεγγει περισσοτερο απ΄οτι χρειαζεται.

Ο ηχος απο transmitter δεν ειναι παντα ικανοποιητικος...υπαρχουν γνωστες που βγαζουν θυρα για usb απο τη κεφαλη του κασετοφωνου στο ντουλαπακι.

Φυσικα ολα ειναι θεμα επιλογων και αν καποιος ειναι διατεθημενος εκτος του να δωσει χρηματα να χασει και αρκετο χρονο στο ψαξιμο για τα συγκεκριμενα.

Φιλικα!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-12-11, 15:09
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από k.kakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ενδειξεις φτιαχνονται, ειναι διαφορετικο το θεμα αν για τον κατοχο αξιζει να δωσει λεφτα για κατι τετοιο και το ποιο σημαντικο, βρει ανθρωπο ο οποιος μπορει να του το φτιαξει. Δεν ειναι μονο των 518 και 520 καρκινικα τα ταμπλο, τα ιδια συμπτωματα εχουν ταμπλο με OBC καθως και σε μεταγενεστερα μοντελα οπως ε39, ε38...Еπισης σε πολλες περιπτωσεις δεν εχει βλαβη μονο η καλωδιοταινία αλλα και ο αισθητηρας φωτος του ταμπλο με αποτελεσμα να φεγγει περισσοτερο απ΄οτι χρειαζεται.

Ο ηχος απο transmitter δεν ειναι παντα ικανοποιητικος...υπαρχουν γνωστες που βγαζουν θυρα για usb απο τη κεφαλη του κασετοφωνου στο ντουλαπακι.

Φυσικα ολα ειναι θεμα επιλογων και αν καποιος ειναι διατεθημενος εκτος του να δωσει χρηματα να χασει και αρκετο χρονο στο ψαξιμο για τα συγκεκριμενα.

Φιλικα!
Φιλε μην προτρεχεις. Υπαρχει ειδικο θρεντ για τα καμενα πιξελ του Ε34. Αν τα φτιαξεις εσυ θα εχεις κατοχυρωσει παγκοσμια πατεντα και θα κανεις περιουσια. Ειδικα το καντραν των 518 και 520 Ε34 δεν φτιαχνεται ο,τι και να κανεις. Ακομα κι αυτα που δουλεουν ακομα, σε λιγο θα χαλασουν.
Εγω τα εχω δοκιμασει ολα, θα σου δωσω ενα καντραν κι αν μου το φτιαξεις θα σου δωσω 1000 ευρω....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-12-11, 15:54
k.kakos Ο χρήστης k.kakos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Μηνύματα: 64
k.kakos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μην προτρεχεις. Υπαρχει ειδικο θρεντ για τα καμενα πιξελ του Ε34. Αν τα φτιαξεις εσυ θα εχεις κατοχυρωσει παγκοσμια πατεντα και θα κανεις περιουσια. Ειδικα το καντραν των 518 και 520 Ε34 δεν φτιαχνεται ο,τι και να κανεις. Ακομα κι αυτα που δουλεουν ακομα, σε λιγο θα χαλασουν.
Εγω τα εχω δοκιμασει ολα, θα σου δωσω ενα καντραν κι αν μου το φτιαξεις θα σου δωσω 1000 ευρω....
Δε προτρεχω φιλε μου, φτιαχνεται. Πουθενα δεν ειπα οτι μπορω να το φτιαξω εγω και σαφως δεν θα ειναι και πατεντα. Το οτι υπαρχει ειδικο θρεντ δε συμαινει οτι στα υπολοιπα μηκη και πλατη της γης δεν εχει βρεθει τροπος για επιδιορθωση.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-12-11, 16:37
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από k.kakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε προτρεχω φιλε μου, φτιαχνεται. Πουθενα δεν ειπα οτι μπορω να το φτιαξω εγω και σαφως δεν θα ειναι και πατεντα. Το οτι υπαρχει ειδικο θρεντ δε συμαινει οτι στα υπολοιπα μηκη και πλατη της γης δεν εχει βρεθει τροπος για επιδιορθωση.
Ρε μαγκα μας κοροιδευεις??? ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ οτι σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα υπαρχει τροπος να φτιαχτουν??? Αυτη ειναι η συμβουλη σου στο παιδι για να φτιαξει το καντραν του???

ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ...ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 09-12-11 στις 16:42
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-12-11, 16:54
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Αυτο μηπος θα το διορθονε ?

http://www.ebay.com/itm/BMW-E34-518-...item4cfbca52ce
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-12-11, 17:08
k.kakos Ο χρήστης k.kakos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Μηνύματα: 64
k.kakos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε μαγκα μας κοροιδευεις??? ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ οτι σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα υπαρχει τροπος να φτιαχτουν??? Αυτη ειναι η συμβουλη σου στο παιδι για να φτιαξει το καντραν του???

ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ...ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ....
Το υφος σου μαλλον δε χρειαζεται. Πουθενα δεν ανεφερα στο συμφορουμιτη οτι εγω γνωριζω τη τεχνολογια και εχω τη τεχνογνωσια να το φτιαξω, δεν εγραψα πουθενα οτι υποθετω οτι φτιαχνονται, γραφω εκτος Ελλαδος και εδω τα φτιαχνουν αντικαθιστωντας το ribbon cable ... οι δικες μου γνωσεις περιοριζονται στη περιθαλψη ασθενων και ΔΕΝ περιμενω να μαθω πως να φτιαχνω ταμπλο.

Χαιρετισμους!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.