Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 17-10-11, 17:01
Το avatar του χρήστη zazis
zazis Ο χρήστης zazis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 20
zazis is on a distinguished road
Οποτε χρειαστω πλοηγό συνήθως βάζω απο το iphone το tomtom το οποιο είναι ευχρηστο και ακριβές και σπάνια με έχει απογοητεύσει. Επειδη ταξιδεύω και τακτικά ευρώπη και το έχω δοκιμάσει ήταν επίσης πολύ καλό. Καλό επίσης είναι και το Navigon με κορυφαία γραφικά και πολυ καλούς χάρτες.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 03-04-12, 19:50
mpjim Ο χρήστης mpjim δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-03-2012
Μηνύματα: 41
mpjim is on a distinguished road
To δικο μου 3,16 εχει navi μαμα και εχει και μια εσοχη dvd κατω απο το cd αλλα δεν εχω πουθενα dvd με χαρτες για να δουλεψει που μπορω να βρω αν μπορει καποιος να βοηθησει
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 04-04-12, 08:30
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpjim Εμφάνιση μηνυμάτων
To δικο μου 3,16 εχει navi μαμα και εχει και μια εσοχη dvd κατω απο το cd αλλα δεν εχω πουθενα dvd με χαρτες για να δουλεψει που μπορω να βρω αν μπορει καποιος να βοηθησει
Στην Αντ/πεια της BMW έχει τους χάρτες που χρειάζεσαι, στη μορφή που τους χρειάζεσαι.
Αν νομίζεις οτι είναι ακριβοί, μπορεί να βρείς προσφορές απο e-bay..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 04-04-12, 09:06
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εχω ενα MlS talk & drive, το αγορασα πριν κανα 2 χρονια στα 280 ευρω και δεν ειναι απολυτα ικανοποιημενος! Καθυστερει παρα πολυ να βρει σημα...καμια φορα θελει και κανα 10 λεπτο.! κατα τα αλλα ..ειναι πολυ πρακτικο,,οταν οδηγεις να μην γραφεις,,,και οσες φορες το χρειαστηκα, με εβγαλε καρφι στον προορισμο μου!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 04-04-12, 11:29
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρίς παρεξήγηση...
το πρόβλημα είναι, ότι πρέπει να ξέρεις να γράφεις σωστά τους δρόμους..
Θα σου ζητάει πληκτρολόγηση..


Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 04-04-12, 19:15
mpjim Ο χρήστης mpjim δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-03-2012
Μηνύματα: 41
mpjim is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Αντ/πεια της BMW έχει τους χάρτες που χρειάζεσαι, στη μορφή που τους χρειάζεσαι.
Αν νομίζεις οτι είναι ακριβοί, μπορεί να βρείς προσφορές απο e-bay..
Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 18-05-12, 20:17
Το avatar του χρήστη yiannisl
yiannisl Ο χρήστης yiannisl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-05-2012
Μηνύματα: 17
yiannisl is on a distinguished road
Καλησπέρα και από εμένα φίλε μου.

Λόγω του επαγγέλματός μου, έχω ασχοληθεί σε εκτεταμένο βαθμό με τα GPS. Δυστυχώς, όλα τα "ξεχωριστά" και "έτοιμα προς χρήστη" μηχανήματα κάποια στιγμή τα φτύνουν.

Για μένα σαφώς ανώτερα είναι τα GPS που βρίσκονται στα κινητά τηλέφωνα. Συγκεκριμένα, από όλα τα GPS που έχω δοκιμάσει, θεωρώ καλύτερο και με διαφορά το iGO Primo πρώην iGO My Way, το οποίο διατείθεται αποκλειστικά για iPhone. Η δική μου έκδοση καλύπτει όλη την ευρώπη με κόστος μόλις 85 Ευρώ. Κάθε μήνα έχει αυτόματη ανανέωση όλων των χαρτών της ευρώπης δωρεάν (μέσω του apple store).

Παρέχει σημαντικότατες πληροφορίες, σε βαθμό που σου επιτρέπει να δημιουγργήσεις ένα δικό σου προφίλ αυτοκινήτου βάζοντας την τιμή της βενζίνης, την κατανάλωση και διάφορα άλλα στοιχεία. Έτσι σου δίνει σύμφωνα με την διαδρομή σου το κόστος του καυσίμου που θα χρειαστείς, τα λίτρα καυσίμου που θα κάψεις και άλλα στοιχεία.

Που είναι το πρόβλημα όμως: λόγω του ότι είναι πρόγραμμα που έχει απαιτήσεις από το iPhone, θα δουλέψει καλύτερα σε iPhone 4 ή 4S. Αυτό φυσικά οφείλεται εν μέρει στο γεγονός ότι η apple κάνει συνεχώς αναβαθμίσεις στο λειτουργικό σύστημα του iPhone (iOS), με αποτέλεσμα να έχει πιο αργή απόκριση το τηλέφωνο λόγω των περισσότερων απαιτήσεων του λειτουργικού του (iOS).

Προσωπικά, έχω σκοπό να αγοράσω ένα iPad 3 (δουλεύει και στο iPad το πρόγραμμα, αν το αγοράσεις) και να χρησιμοποιώ αυτό για πλοήγηση. Φυσικά με την ανάλογη βάση αυτοκινήτου. (Υπάρχει διαθέσιμη).

Μπορεί το συνολικό κόστος να είναι λίγο αυξημένο, μην ξεχνάμε όμως ότι μιλάμε για ένα εξαιρετικό τηλέφωνο, που θα το χαρείς όσο τίποτε άλλο!

Και φυσικά το πρόγραμμα θα το πληρώσεις μόνο μια φορά. Στη συνέχεια θα έχεις δωρεάν ενημερώσεις χαρτών εφ' όρου ζωής!

Ελπίζω να βοήθησα...

__________________
BMW E39 520i (1997) / 150 HP Inline-6 / 6-Shooter!

May The Force Be With Us!


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yiannisl : 18-05-12 στις 20:22
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 18-05-12, 23:27
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Προσωπικά πάντως 2μισι χρόνια τώρα με ένα Tomtom 750live δεν έχει δείξει ποτέ σημάδια κόπωσης, πάντα σκυλί, πολύ καλή υποστήριξη απο την εταιρία, και παρά τα 250 που είχα δώσει μπορώ να πώ οτι είναι απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Πολύ καλύτερο απο τη λύση κινητού ως GPS που δοκίμασα. (Galaxy S II με Navigon)
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.