Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-08-11, 17:06
KONIS Ο χρήστης KONIS δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-03-2008
Μηνύματα: 53
KONIS is on a distinguished road
netbook

Καλησπερα μια ερωτιση παιδια αν γνωριζετε φυσικα εχω ενα netbook 7 γινεται με καποιο τροπο να το συνδεσω στο αυτοκινητο και να παιζω την μουσικη μου μεσω των ηχειων του αυτοκινητου
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-08-11, 17:25
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Θέλεις μία πηγή με εξοδο line-in στο αυτοκίνητο. Συνδέεις το jack εκεί και μετά στην έξοδο μικροφώνου στο netbook και είσαι οκ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-08-11, 19:05
KONIS Ο χρήστης KONIS δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-03-2008
Μηνύματα: 53
KONIS is on a distinguished road
καταρχην ευχαριστω για τη βοηθεια πηγη εχω την εργοστασιακη την οθονη της bmw που ειναι με την κασετα οχι με το cd αρα δεν γινεται ετσι
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-08-11, 19:23
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Εδώ είσαι:
http://www.ebay.com/itm/INSTEN-CAR-C...item1e666d98b3

Βάζεις την κασέτα να παίζει, το συνδέεις στην έξοδο απο τα ακουστικά του netbook και είσαι έτοιμος.
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-08-11, 14:05
Το avatar του χρήστη graphe36
graphe36 Ο χρήστης graphe36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2008
Μηνύματα: 371
graphe36 will become famous soon enoughgraphe36 will become famous soon enough
Ειναι μια λυση αλλα η ποιοτητα που θα παρεις θα ειναι πολυ μετρια. Θα εχει πολυ hiss noise. Καλο θα ηταν να βρεις τα manual του κασσετοφωνου μηπως και εντοπισεις καπου μια επαφη εισοδου οπως Line in η Aux. Θα παρεις το καλυτερο αποτελεσμα ετσι. Το netbook θα συνδεθει απο την εξοδο των ακουστικων σε μετρια σταθμη volume.
__________________
BMW E36 318i
(Ηλεκτρονικός) Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. Professional Audio
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-08-11, 14:06
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Πές μου τον κωδικό της πηγής να το ψάξω λίγο
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-08-11, 14:20
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Μπορείς να κάνεις και το άλλο: να πάρεις ένα fm transmitter, κάτι σαν αυτό για παράδειγμα:
http://www.ebay.com/itm/LCD-STEREO-C...item5d2e98d276
Το συνδέεις στην έξοδο απο τα ακουστικά του netbook, ρυθμίζεις σε ποιά συχνότητα θες να παίζει στα fm (κάποια που δεν έχει ήδη σταθμό), συντονίζεις και το ράδιο στο αμάξι στην ίδια συχνότητα και ακούς μουσική! Σαν το συγκεκριμένο είχα πριν βάλω την οθόνη στο 46αρι μου και είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένος
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-08-11, 15:26
Το avatar του χρήστη Chris316
Chris316 Ο χρήστης Chris316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-01-2007
Μηνύματα: 586
Chris316 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να κάνεις και το άλλο: να πάρεις ένα fm transmitter, κάτι σαν αυτό για παράδειγμα:
http://www.ebay.com/itm/LCD-STEREO-C...item5d2e98d276
Το συνδέεις στην έξοδο απο τα ακουστικά του netbook, ρυθμίζεις σε ποιά συχνότητα θες να παίζει στα fm (κάποια που δεν έχει ήδη σταθμό), συντονίζεις και το ράδιο στο αμάξι στην ίδια συχνότητα και ακούς μουσική! Σαν το συγκεκριμένο είχα πριν βάλω την οθόνη στο 46αρι μου και είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένος

Επειδή το transmitter το έχω δοκιμάσει κι εγώ. Έχει κάποια μικροθεματάκια.
1) Έχει μέτρια ποιότητα ήχου (κάτι που δε το θέλουμε)
2) Δουλεύει μέσω του ραδιοφώνου κάτι που σημαίνει αυτόματα ότι αν χάσει σήμα το ραδιόφωνο σε κάποιο τούνελ---> κόβεται και αυτό που ακούς από το transmitter.
3) υπάρχει περίπτωση να μην κάνει καλή επαφή με τον αναπτήρα του αυτοκινήτου και να κουνιέται στις λακούβες---> πάλι απώλεια ποιότητας

Το καλύτερο που μπορεί να κάνει είναι αυτό που περιγράφει ο φίλος graphe36 μέσω aux.... και αν δεν έχει τέτοια έξοδο αλλάζει μια καλούτσικη πηγή και τελειώνει η υπόθεση (αν και έχω βάσιμες υποψίες ότι υπάρχει έξοδος aux στο πίσω μέρος της "μαμά" πηγής του αυτοκινήτου)
__________________
Όταν ήμουν μικρός ήθελα να μάθω να καταλαβαίνω τους ανθρώπους.
Τώρα που το μαθαίνω θα προτιμούσα να ήμουν μικρός...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-08-11, 15:40
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Φίλε αν σε ενδιαφέρει έχω το gateway 350 ή 500. Δεν θυμάμαι πιο ακριβώς. Έχει συνδέσεις για usb, ipod και υπολογιστή. Είχα και εγώ το εργοστασιακό με τη μικρή οθόνη. Τώρα δεν το χρησιμοποιώ. Δες πόσο κάνει καινούργιο και αν σε ενδιαφέρει να στο δώσω μισή τιμή.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-08-11, 18:15
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chris316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή το transmitter το έχω δοκιμάσει κι εγώ. Έχει κάποια μικροθεματάκια.
1) Έχει μέτρια ποιότητα ήχου (κάτι που δε το θέλουμε)
2) Δουλεύει μέσω του ραδιοφώνου κάτι που σημαίνει αυτόματα ότι αν χάσει σήμα το ραδιόφωνο σε κάποιο τούνελ---> κόβεται και αυτό που ακούς από το transmitter.
3) υπάρχει περίπτωση να μην κάνει καλή επαφή με τον αναπτήρα του αυτοκινήτου και να κουνιέται στις λακούβες---> πάλι απώλεια ποιότητας

Το καλύτερο που μπορεί να κάνει είναι αυτό που περιγράφει ο φίλος graphe36 μέσω aux.... και αν δεν έχει τέτοια έξοδο αλλάζει μια καλούτσικη πηγή και τελειώνει η υπόθεση (αν και έχω βάσιμες υποψίες ότι υπάρχει έξοδος aux στο πίσω μέρος της "μαμά" πηγής του αυτοκινήτου)
1) Σε πληροφορώ οτι είχε αρκετά καλή ποιότητα ήχου. Αν βαθμολογούσα τον ήχο του CD με 10 αυτό θα του έβαζα 8
2) Δεν ισχύει αυτό διότι η λήψη του ραδιοφώνου για τη συγκεκριμένη συχνότητα που θα το έχεις ρυθμίσει θα γίνεται απο αυτό το μηχάνημα το οποίο απλά θα βρίσκεται δίπλα σου! Δεν έχει λοιπόν θέμα με τούνελ
3) Αυτό με τον αναπτήρα που λες, αν υπάρχει θέμα, είναι το μόνο εύκολο να λυθεί. Αν και εγώ δεν το χρησιμοποιούσα καν με τον αναπτήρα. Με δύο μικρές μπαταρίες μου δούλευε μιά χαρά και τις άλλαζα μια φορά το 4μηνο...
Το καλύτερο είναι όπως είπαν και τα παιδιά μια είσοδο AUX. Απλά εγώ στο δικό μου Radio/cd που ήταν Business δεν είχε είσοδο AUX. Οπότε αυτό ήταν το καλύτερο για να μην αλλάξω τη "μαμά" πηγή.
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.