Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-04-14, 11:54
Charalampos Ο χρήστης Charalampos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Μηνύματα: 43
Charalampos is on a distinguished road
Βαση Στηριξης Ποδηλατων

Θα ηθελα την γνωμη σας για βαση στηριξης ποδηλατων αν έχετε καποια αποψη.Εχω μια 116 '05
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-14, 12:58
LuigiD Ο χρήστης LuigiD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-12-2013
Μηνύματα: 17
LuigiD is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Charalampos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ηθελα την γνωμη σας για βαση στηριξης ποδηλατων αν έχετε καποια αποψη.Εχω μια 116 '05
Χαραλαμπε καλημερα.

Εχω περασει απο διαφορες σχαρες εκτος κοτσαδορου και εχω δει σε αλλα αυτοκινητα ολων των ειδων τις σχαρες.
Αυτο που εχω αποκομισει ειναι,μακρια απο φτηνες λυσεις!και κατα την γνωμη μου απεφυγε τις σχαρες που πιανουν στην πισω πορτα με ιμαντες,αφηνουν σημαδια οπου πιανουν,χωρις να φαινεται απο την αρχη,been there,done that!

Αν εχεις σκοπο να τις πιεις το αιμα της σχαρας,εκδρομες,ποδηλατο καθε λιγο και λιγακι,αγωνες και τετοια,επενδυσε ή σε μπαρες οροφης thule με ραγες ποδηλατικες της ιδιας μαρκας,ή σε κοτσαδορο με σχαρα κοτσαδορου παλι της ιδιας μαρκας.Τα ωφελη ειναι πολλα.Θα μπορεις να βαλεις διαφορα εξαρτηματα,οπως αεροδυναμικο κουτι,σχαρες για σκι/σνοουμπορντ(μπαρες οροφης),η να τραβηξεις διαφορα με τον κοτσαδορο σου εκτος των ποδηλατων σου.Μεγαλο μειον ειναι η καταναλωση(σχαρα οροφης),και οταν βαζεις τα ποδηλατα επανω θα πρεπει να προσεχεις μην βρουν σε εκτεθειμενα χαμηλα σημεια,οπως δεντρα,γκαραζ,γεφυρες(ναι εχει συμβει και αυτο) και να συνηθισεις και τον θορυβο.Με τον κοτσαδορο δεν εχεις τοσο την καταναλωση να σκεφτεσαι οσο το οτι αυξανει ο πισω προβολος του αυτοκινητου και ενδεχωμενως να βρει σε αποτομες ραμπες ή σε καμμια περιεργη οπισθεν.Μειονεκτημα και για τις δυο περιπτωσεις ειναι το κοστος!

Τι υποδοχες εχει στην οροφη η BMW σου;(δεν εχω Bmw)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-14, 13:05
Charalampos Ο χρήστης Charalampos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Μηνύματα: 43
Charalampos is on a distinguished road
Θελω απλα πραγματα θελω να βαλω για αρχη το ποδηλατο του γιου μου το καινουργιο 16"

Η μετακινηση θα ειναι απο το σπιτι μεχρι και 2 χλμ αποσταση.
Δεν θα την εχω πανω μονιμα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-04-14, 13:22
LuigiD Ο χρήστης LuigiD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-12-2013
Μηνύματα: 17
LuigiD is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Charalampos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω απλα πραγματα θελω να βαλω για αρχη το ποδηλατο του γιου μου το καινουργιο 16"

Η μετακινηση θα ειναι απο το σπιτι μεχρι και 2 χλμ αποσταση.
Δεν θα την εχω πανω μονιμα
Οποτε πας για πισω σχαρα ετσι κι αλλιως.

thule raceway 991/992 μου εβγαλε η αναζητηση εδω,για το αυτοκινητο σου.Δοκιμασε και εσυ,μηπως εγω εκανα καποιο λαθος στα στοιχεια.

Δεν ειναι φτηνη λυση,θα βρεις σχαρες με 35 ευρω,αλλα πιστεψε με αφηνουν σημαδια που θα γλιτωσεις δινοντας λιγα ευρω παραπανω για να παρεις μια επωνυμη.
Συμβουλη μου,να εχεις παντα την επιφανεια που θα ακουμπησουν και τα ποδαρακια/ιμαντες/γαντζοι,καθαρα απο σκονες και να σφιγγεις καλα.Η σκονη που εγκλωβιζεται μεταξυ τους και οι μικροκινησεις που κανει η σχαρα οταν κινειται το αυτοκινητο,δημιουργουν τα σημαδια που για να φυγουν θελουν αλοιφες/γυαλισματα κτλ!

Σε καθε περιπτωση καποια σημαδια θα γινουν,αναλογα την χρηση.

Υ.Γ.Για δυο χιλιομετρα,θα μπορουσες αντι για σχαρα να παρεις ενα φτηνο ποδηλατακι,να κανεις παρεα στον γιο σου,μια σκεψη μου λεω χωρις να γνωριζω λεπτομερειες.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-04-14, 13:38
Charalampos Ο χρήστης Charalampos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Μηνύματα: 43
Charalampos is on a distinguished road
Η σκεψη σου ειναι καλη και την γνωριζω αλλα εκει που μενω δεν βολευει να γινει κατι τετοιο

Ευχαριστω για τον χρονο σου
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-04-14, 17:30
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Charalampos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θελω απλα πραγματα θελω να βαλω για αρχη το ποδηλατο του γιου μου το καινουργιο 16"

Η μετακινηση θα ειναι απο το σπιτι μεχρι και 2 χλμ αποσταση.
Δεν θα την εχω πανω μονιμα
16'αρι και 2 χλμ ρίξε τα καθίσματα και βάλτω πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-04-14, 17:51
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Εγω πηρα αυτη απο την Autoplus. Την χρυσοπληρωσα 120 ευρω αλλα ειναι ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ η καλυτερη σχαρα ποδηλατου που εχω δει. Καλυτερη ποιοτικα απο Thule και μπαινει βγαινει σε δυο λεπτα το πολυ με απολυτη ασφαλεια.

Αν και παιζει το ποδηλατακι του γιου σου να ειναι πιο φθηνο απο την σχαρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.