Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Σημαντικά Αρχεία

Σημαντικά Αρχεία Εδώ θα τοποθετούνται σημαντικά για τη λειτουργεία του αυτοκινήτου αρχεία και τεχνικά στοιχεία. ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-06-07, 20:37
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanassis Εμφάνιση μηνυμάτων
local??? το local τι είναι?? πάντως κάποιες εκδόσειςτου ΕΤΚ έχω βρει σε torrents, αν θέλεις μπορώ να το ψάξω και να σ πω
Το local λεγεται ετσι γιατι μπορει να παιξει μονο του αυτονομα, δεν χρειαζεται κεντρικο server. Ολες οι εκδοσεις σε torrent ειναι locals.


Δυστυχως δεν λειτουργει ουτε αν εγκαταστησεις την Java στα Vista, εχει παλι θεμα συμβατοτητας. Δεν το εχω ψαξει και πολυ γιατι δεν εχω χρονο αλλα θα προσπαθησω οταν μπορεσω να βρω μια λυση.
  #12  
Παλιά 16-06-07, 20:43
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Βαγγέλη μήπως να εγκαθιστούσες και τα XP ( με dual boot ώστε να έχεις και τα vista) και να το δούλευες από εκεί???
δεύτερη λύση που σκέφτηκα είναι να χρησιμοποιήσεις virtual machine όπως το VMware με το οποίο μέσα από ένα λειτουργικό τρέχεις κάποιο άλλο, δηλαδή μέσα από τα vista να τρέχεις XP (δεν το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά ακούγεται πολύ....)
__________________
  #13  
Παλιά 16-06-07, 21:04
Το avatar του χρήστη pablo
pablo Ο χρήστης pablo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-05-2006
Μηνύματα: 181
pablo is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanassis Εμφάνιση μηνυμάτων
local??? το local τι είναι?? πάντως κάποιες εκδόσειςτου ΕΤΚ έχω βρει σε torrents, αν θέλεις μπορώ να το ψάξω και να σ πω
Έτσι το είδα στον τίτλο έτσι το έγραψα
  #14  
Παλιά 17-06-07, 15:00
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanassis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαγγέλη μήπως να εγκαθιστούσες και τα XP ( με dual boot ώστε να έχεις και τα vista) και να το δούλευες από εκεί???
δεύτερη λύση που σκέφτηκα είναι να χρησιμοποιήσεις virtual machine όπως το VMware με το οποίο μέσα από ένα λειτουργικό τρέχεις κάποιο άλλο, δηλαδή μέσα από τα vista να τρέχεις XP (δεν το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά ακούγεται πολύ....)
Ακριβώς αυτό. Μπορείς να ορίσεις εσύ τι εικονικό pc θα φτιάξεις ορίζοντας τα πάντα
__________________
  #15  
Παλιά 17-06-07, 17:08
Το avatar του χρήστη Vagelis
Vagelis Ο χρήστης Vagelis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-09-2004
Μηνύματα: 195
Vagelis is on a distinguished road
Χμμ δεν θα ήθελα να μπλέξω με πατέντες ... Το έχω στο desktop μου, απλα ήθελα να το βάλω και στο laptop το οποίο είναι εντελώς καινούριο και δεν θα ήθελα να μπλέκω με πολλά λειτουργικά.

Στο desktop μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα όταν είχα το zonealarm. Μόλις άφησα μόνο το firewall των windows όλα λειτουργούν κανονικά. Γιαυτό σκέφτηκα ότι ίσως να φταίει το block που κάνει το security.

Δεν μπορεί ... ολόκληρη BMW΄... κάτι θα βγάλει και για τα vista....

Θα το ψάξω πάντως... Αν τύχει και κάποιος βρει κάτι , ας μας ενημερώσει...

Ευχαριστώ όλους !!
  #16  
Παλιά 17-06-07, 17:26
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
νομίζω δεν ανέφερες ότι ήταν laptop..... και εφόσον είναι laptop μην πειράξεις το λειτουργικό, αλλά αυτό το κόλπο να τρέχει XP μέσα από τα vista γίνεται και δεν μπορείς να το πεις και πατέντα ακριβώς, το κάνουν πολλοί δηλαδή ειδικά αυτοί που θέλουν να τρέχουν και linux ταυτόχρονα που είναι τελείως διαφορετική πλατφόρμα....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vagelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορεί ... ολόκληρη BMW΄... κάτι θα βγάλει και για τα vista....
εδώ η sony ericsson που είναι και αντικείμενό της κατά κάποιο τρόπο (δεν φτιάχνει οχήματα αλλά συσκευές που πρέπει να συγχρονίζονται με υπολογιστή) δεν έχει ακόμη υποστήριξη σε vista και office 2007...... απο κει και πέρα... τι να σου κάνει η BMW....
__________________
  #17  
Παλιά 17-06-07, 23:08
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Αυτό ακριβώς. Δεν είναι πατέντα. Είναι ένα απλό πρόγραμμα που προσομοιώνει έναν υπολογιστή με Χ δυνατότητες (εννοείται χειρότερο από το δικό σου) και του φορτώνεις ότι λειτουργικό θέλεις εσύ ( αφού είναι άλλο pc). Και το χρησιμοποιούμε συνήθως για να τρέχουμε linux σε xp, αλλά κια για να δοκιμάσουμε τις πρώτες εκδόσεις vista, αφού προσωπικά αν δεν κλείσουν χρόνο λειτουργίας δεν τα βάζω
Αν θέλεις έχω έναν μικρό "μπούσουλα" για να λειτουργείς το VM, πες μου να το ποστάρω.
__________________
  #18  
Παλιά 17-06-07, 23:11
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostsour Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό ακριβώς. Δεν είναι πατέντα. Είναι ένα απλό πρόγραμμα που προσομοιώνει έναν υπολογιστή με Χ δυνατότητες (εννοείται χειρότερο από το δικό σου) και του φορτώνεις ότι λειτουργικό θέλεις εσύ ( αφού είναι άλλο pc). Και το χρησιμοποιούμε συνήθως για να τρέχουμε linux σε xp, αλλά κια για να δοκιμάσουμε τις πρώτες εκδόσεις vista, αφού προσωπικά αν δεν κλείσουν χρόνο λειτουργίας δεν τα βάζω
Αν θέλεις έχω έναν μικρό "μπούσουλα" για να λειτουργείς το VM, πες μου να το ποστάρω.
φίλε δεν κάνεις ένα tutorial??? εμένα προσωπικά θα με βοηθούσε!!!!
__________________
  #19  
Παλιά 17-06-07, 23:20
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Για να λειτουργησει το VMware πρεπει να εχει ενσωματωμενο Virtualization ο επεξεργαστης. Επειδη των Laptop οι περισσοτεροι ΔΕΝ εχουν, λιγο προσοχη με αυτο.
  #20  
Παλιά 17-06-07, 23:42
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Λοιπόν τσακώστε αυτό που βρήκα

http://rapidshare.com/files/75185/VM...l_by_vapo_.exe

και αν θέλετε και άλλο πείτε μου
__________________
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.