Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-01-12, 18:31
pokerboy Ο χρήστης pokerboy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 29
pokerboy is on a distinguished road
ατμοσφαιρικη βελτιωση σε 316 ε46 n42b18

γεια χαρα παληκαρια και καλη χρονια!!!
εχω ενα 316i τετραπορτο με 115 ιππους
οπως ξερετε με τοσο βαρος ειναι αηδιαστικα αργο το αμαξι...
θελω λοιπον να μου προτεινετε μετατροπες(περα απο Φ.Π.Ε) που μπορουν να γινουν και που εχετε κανει... βεβαια δεν εχω στο νου μου υπερκυβισμο,τουρμπο ή κομπρεσορ ουτε αλλαγη μοτερ... θελω να ασχοληθω με το μοτερ αυτο σε θεμετα ρεκτιφιε,εκκεντροφοροι,βαλβιδες,ελατηρια,συμπιεση, πιστονια,στροφαλο και Φ.Π.Ε αλλα αυτο τ αμαξι δε φταχτικε για τετοια και δε μπορω να βρω καποιον για μια τετοια βελτιωση.
Η κατασταση του αυτοκινητου τωρα ειναι μονο ενα τελικο sebring και χαμηλωμα με ελατηρια(δε θυμαμε καλα μαρκα)...
επισης σας παρακαλω πειτε μου πως να βαλω μπλοκε διαφορικο δεν βρισκω ΤΙΠΟΤΑ εστω και με πατεντα βρε παιδια (τζαμπα η πισωκινηση αν δε μπορεις να παιξεις λιγο...)
συγνωμη που σας ζαλησα με τοσα αλλα ειμαι απελπισμενος με το αμαξι...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-01-12, 18:42
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
σορρυ φιλε μου, αλλα εαν δεν πας σε αλλο μοτερ δεν θα δεις ασπρη μερα, με αυτο δεν μπορεις να κανεις πολλα, θα δωσεις τσαμπα λεφτα, και μπλοκε να βαλεις, 1400κιλα αμαξι με 115 ps δεν κανει παντες , κρατα τα λεφτα σου και τραβα καποια στιγμη για αλλο μοτερ η για αλλο αμαξι
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-01-12, 18:53
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bassakos Εμφάνιση μηνυμάτων
σορρυ φιλε μου, αλλα εαν δεν πας σε αλλο μοτερ δεν θα δεις ασπρη μερα, με αυτο δεν μπορεις να κανεις πολλα, θα δωσεις τσαμπα λεφτα, και μπλοκε να βαλεις, 1400κιλα αμαξι με 115 ps δεν κανει παντες , κρατα τα λεφτα σου και τραβα καποια στιγμη για αλλο μοτερ η για αλλο αμαξι
+1 Τα ειπες ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-01-12, 18:53
pokerboy Ο χρήστης pokerboy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 29
pokerboy is on a distinguished road
μα καλα δεν παιζει τιποτα βελτιωτικο???σε αλλο μοτερ δε παω ή μαλλον παω αρκει να μην ανεβω σε κυβικα δλδ εχω ακουσει για μοτερ 318si ε36 που βγαζαν 150+ αλογα πειραγμενα ενα τετοιο μοτερ δε θα με χαλαγε καθολου...
σχετικα τωρα με το μπλοκε ξερεις αν γινεται να βρεθει και να κουμπωσει κ ας ειναι με πατεντα???
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-01-12, 18:56
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
"Boy" καλυτερα να τα παιξεις "poker" παρα να τα χωσεις και να νομιζεις οτι παει...
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-01-12, 18:57
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ead.php?t=5944
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-01-12, 19:00
pokerboy Ο χρήστης pokerboy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 29
pokerboy is on a distinguished road
χαχα ωραιος Πανο...
μαγκες μου μαυρασατε τη καρδια παντως !!!με αποτελιωσατε τελειως αλλα τουλαχιστον δε θα κανω πλουσιο κανα μαστορη για αλλα 20 αλογα........
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-01-12, 19:03
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Δεν αξίζει να ασχοληθείς... παρότι το Ν40 είναι καλό μοτεράκι, εφόσον δεν υπάρχει τπτ έτοιμο στην αγορά (πχ, λέμε τώρα, εκκεντροφόροι με λίγο μεγαλύτερη διάρκεια) θα πρέπει να κάτσεις να τα εξελίξεις όλα μόνος σου. Πέρα από αυτό, το βαρύ αμάξι σου θέλει ροπή, και το 16άρι, ακόμα και 150 άλογα να το έφτανες, ροπή δε θα αποκτούσε.

Υ.Γ. : Ίσως να μπαίνουν εκκεντροφόροι από 320Si... αλλά και να μπαίνουν πόσο θα κάνουν...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-01-12, 19:12
pokerboy Ο χρήστης pokerboy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-01-2012
Μηνύματα: 29
pokerboy is on a distinguished road
αμα ειναι να χωσω πχ 500 ευρω για εκκεντροφορια και το μοτερ ολοκληρο να κανει 1000 ευρω(παραδειγμα φερνω) που συμφερει να τους βαλω προτιμω κατι αφτερμαρκετ και ας βγει ακριβοτερα δλδ τι παραπανω εχουν τα σαξοραλα που ολα παιζουν με 145-165 ????
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-01-12, 19:24
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
1600άρι έχεις ή 1800άρι Valvetronic?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.