Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-08-07, 14:54
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αφού έχεις 1.6 ο κωδικός του κινητήρα είναι Ν45Β16.
Τώρα...14-17ps με πρόγραμμα? Είμαστε σοβαροί?
Αν είχες κανένα 6λιτρο μοτέρ από Corvette με 400 άλογα ...οκ...να πάρεις 15...
Αλλά σε μοτέρ 1.6 με 115 να πάς 130 με πρόγραμμα? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ
Η Superchips (από τις καλύτερες στο χώρο) για να καταλάβεις δίνει στο δικό σου μοτέρ 6ps κέρδος.

Υ.Γ. Φίλε Konc, δε χάνεις εσύ
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-08-07, 15:24
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλησπερα χαθηκα λιγο λογω δουλειας εχω καποια νεα πηρα τηλεφωνο στον Παπαδοπουλο και μπορω να πω οτι ηταν παρα πολυ εξυπηρετικος μιλησα με τον ιδιο και για να μπω στο ψητο κατευθειαν το ειπα εχω ταδε αυτοκινητο ταδε μοτερ..προγραμμα???ποσο??
Μου λεει 400 euro 14-17hp ειναι βελτιωμενο προγραμμα κοφτη στις 7,000rpm ηδη εχουν φορεσει αρκετα bmw.Εσεις τι λετε??Θα περασω καμια βολτα να τα συζητησουμε αμα ειναι.Απλα με ρωτησε ποιο μτερ εχεις Ν46 του ειπα μαλλον ναι..αυτο πως μπορω μονος μου να το εξακριβωσω???
Φιλε μου καλε εντελως ενημερωτικα σου λεω οτι εγω μαζι με καποια αλλα παιδια απο εδω μεσα εχουμε βαλει ΕΠΩΝΥΜΟ προγραμμα, με εγγυηση κτλ και το κερδος ειναι στα +7-8 αλογα περιπου με κοστος γυρω στα 600 ευρω. Αναφερομαι σε διλιτρο valvetronic μοτερ.
Πρεπει να προσεξεις παρα πολυ γιατι αυτα τα αλογα που σου εταξε τα παιρνει μονο ενα τουρμπατο μοτερ, και ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τα παρει το 1600.
Ειναι κριμα να πεταξεις τα χρηματα σου, γιαυτο μην κανεις βιαστικες κινησεις.
Η διαφορα στα χρηματα με ενα επωνυμο προγραμμα ειναι μικρη. Μιλησε με 2-3 εταιρειες που ασχολουνται με προγραμματα και αν μπορεις, ζητησε να οδηγησεις και καποιο αυτοκινητο σαν το δικο σου, που εχουν προγραμματισει, να δεις τη διαφορα και αν σε ικανοποιει.
Επισης, αυτο που ρωτας σχετικα με τον κωδικο του μοτερ σου, αναγραφεται στην αδεια κυκλοφοριας του αυτοκινητου σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 07-08-07, 17:10
karagchar Ο χρήστης karagchar δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-07-2006
Μηνύματα: 95
karagchar is on a distinguished road
Συμφωνώ με τα παιδιά..παραμύθια σου λένε με το πρόγραμμα.Το πολύ να πάρεις 7-8 άλογα και με φίλτρο+εξάτμιση άλλα 3-4 άλογα, αλλά δεν είναι άλογα απλώς αλλάζει η ροπή σε κάποιο σημείο και αισθάνεσαι κάπως την διαφορά.Το δικό μου ήταν 19άρι μοτέρ, έβαλα πρόγραμμα++++ τελικά άλλαξα μηχανή και έβαλα 25άρα μαμά και ησύχασα με δήλωμα 2λίτρο.Όλοι να πουλήσουν θέλουν..Χαμένα λεφτά είναι πάντως πιστεύω..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-08-07, 20:26
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Παιδια μπορω να πω πως με εχετε βοηθησει αρκετα θα το ψαξω λιγο ακομα...ωστοσο απο τελικο τι προτεινετε???Τι κουμπωνει καλα επανω απο πλευρα ηχου κ ψιλο-αποδοσης???Στο vw scirocco που εχω εβαλα remus και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

[IMG][/IMG]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zoikarios : 07-08-07 στις 20:30
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-08-07, 22:10
Το avatar του χρήστη timokratis
timokratis Ο χρήστης timokratis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-08-2007
Μηνύματα: 44
timokratis is on a distinguished road
ρε παιδια!! σε εμενα δεν απανταει κανεις?? εχω το ιδιο προβλημα με τον φιλο που ανοιξε το θεμα, αλλα ψαχνω να βρω μοτερ... μαλλον διλιτρο. που θα το βρω?? πως θα ξερω οτι δεν θα μου πεταξει καμια μπιελα απο το καπο???
πλιζ χελπ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-08-07, 23:01
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timokratis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και καινουργιος στην παρεα, νομιζω οτι η αλλαγη μοτερ ειναι η πιο σωστη λυση. μπορουν οι παλαιοτεροι να μας δοσουν πληροφοριες για το που θα βρουμε ενα αξιοπιστο 20αρι ή 25αρι μοτερ? ποσο θα μας στηχισει? τι αλλο χρειαζεται για να γινει σωστα η μετατροπη χωρις προβληματα ζυγισματος κρατιματων κλπ???

Εχω και εγω το 316ti compact -kateba sprokse- GT!!
Επειδή παραπονέθηκες ότι δε σου απαντάει κανείς, αυτό που ρωτάς είναι πολύ δύσκολο να απαντηθεί έτσι.
Πές ότι σου λέει κάποιος, πάρε από κεί...πήγαινε σε αυτόν...
Και πάνε όλα σκ@τ@!!! Τι θα κάνεις?
Δεν προτείνουμε έτσι απλά.
Το θέμα της αλλαγής κινητήρων έχει συζητηθεί, και καλύτερα να κάνεις υπομονή και να έρθεις σε καμμιά συνάντηση, που μπορεί να ακούσεις πιο ελευθερα απόψεις και εμπειρίες.

Σε αυτές τις περιπτώσεις όλα μπορεί να πάνε καλά...και όλα μπορεί να πάνε στραβά.

Σε οποιοδήποτε συνεργείο ρωτήσεις για αλλαγή κινητήρων ΟΛΟΙ θα σου προτείνουν και θα σου βρούν κάτι.


Ασε που κατά τη γνώμη μου το καλυτερο το πρότεινε ο Nick_compact

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή τα 325ti εισάγονται σχετικά φτηνά από Γερμανία δε νομίζω οτί αξίζει να κάνει μετατροπή τώρα πια, μπορεί να πάρει ένα γνήσιο με 6αρι κιόλας.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-08-07, 23:17
Το avatar του χρήστη timokratis
timokratis Ο χρήστης timokratis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-08-2007
Μηνύματα: 44
timokratis is on a distinguished road
thanks Dim77... ειμαι φρεσκος και ακομα εγκληματιζομαι στην παρεα. πηρα το πρωτο μου -αργο- ΒΜW πριν ενα μηνα και ηδη δηλωνω ερωτευμενος! θα προσπαθησω να παρεβρεθω σε καποια απο τις επομενες συναντισεις, να γνωριστουμε. αν και λεφτα δεν παιζουν πολλα, θα σκευτω και την λυση που προτεινει ο συμ-'παθης'- nick_compact
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-08-07, 23:21
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μια χαρά είναι το BMW που πήρες.
Δεν είναι αργό. Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς.
Ξέρεις πόσο γρήγορα μπορεί να κινηθεί το ''αργό'' BMW σου σε έναν επαρχιακό δρόμο με στροφούλες (όχι από τον καθένα, έτσι?)!!!
Αρκεί να μη το φορτώσεις με θηριώδεις ζάντες-λάστιχα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-08-07, 23:39
Το avatar του χρήστη timokratis
timokratis Ο χρήστης timokratis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-08-2007
Μηνύματα: 44
timokratis is on a distinguished road
χα χα!! ειπες μεγαλη κουβεντα!! το απογευμα αλλαξα τα 195-15'' μαμα που φορουσε με 16αρια αλουμινιου-πολυ ομορφα και πολυ φθηνα- αλλα ηταν σετ με κατι διαλυμενα 225 λαστιχακια. τα κρατησα μεχρι να βαλω καινουργια 205, και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βαρυνε το αυτοκινητο! οσο για τις ταχυτητες δεν επιδιωκω να αποκτησω κανενα τερας ισχυως... ηξερα τι αγοραζα οταν το αγοραζα.. απλα θα ηθελα να ειναι και λιγο πιο ευελικτο για τις καθημερινες μετακινησεις, εκει που σου σπανε τα νευρα με το σταματα ξεκινα... και δεν ξεκιναει το ξεφτιλισμενο!! μαλλον λιγη ροπη μου λοίπει...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-08-07, 07:27
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Ρε παιδια γιατι τρελλενεστε με τα νουμερα???
Ο εκαστοτε βελτιωτης καλα κανει και λεει 15 αλογα + με προγραμμα.
Και μαλιστα εγω τσαμπα δινω στα 1.6 7-8 αλογα +.Πως???Δεν εχετε παρα να κανετε μια δυναμομετρηση.Και να τα 123-124 αλογα
Οποτε μαζι με το προγραμμα πολυ ευκολα βλεπεις 130.

Αρα το θεμα ειναι οτι πολλοι ιδιοκτητες μενουν στα 115 ονομαστικα και ελαχιστοι γνωριζουν οτι βγαζει παραπανω απτο εργοστασιο
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.