Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-11-11, 18:45
anisos Ο χρήστης anisos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 89
anisos is on a distinguished road
sos.....προβλημα

γεια σας έχω ένα e-46 2001, μου εβγαλε ενα προβλημα στο κοντερ κ το πήγα σε έναν συπερ μάστορα να μου λύση το πρόβλημα με αποτέλεσμα να μου κλιδοση το imompilaizer δηλαδή δεν χτυπάει με τίποτα μίζα,στείλαμε το κλειδη για καινουριο τσιπακι το βάλαμε αλλά πάλι τίποτα, που είναι το πρόβλημα ρε παιδιά?????? τη να το κάνω είμαι σε νησί κ τα πράγματα είναι δύσκολα το έχω 3 μήνες το αυτοκινητο στον <<μαστορα>>
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-11-11, 19:17
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
αυτός τι λέει για όλα αυτά? Έχεις ανοίξει νομίζω κι άλλο ένα θέμα με το ίδιο πρόβλημα. Τι έκανε κ κλείδωσε το ήμο? Θέλει προγραμματισμό τώρα. Αντιπροσωπεια δεν έχει το νησί σου?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-11-11, 19:28
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anisos Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας έχω ένα e-46 2001, μου εβγαλε ενα προβλημα στο κοντερ κ το πήγα σε έναν συπερ μάστορα να μου λύση το πρόβλημα με αποτέλεσμα να μου κλιδοση το imompilaizer δηλαδή δεν χτυπάει με τίποτα μίζα,στείλαμε το κλειδη για καινουριο τσιπακι το βάλαμε αλλά πάλι τίποτα, που είναι το πρόβλημα ρε παιδιά?????? τη να το κάνω είμαι σε νησί κ τα πράγματα είναι δύσκολα το έχω 3 μήνες το αυτοκινητο στον <<μαστορα>>
Ο μάστορας δηλαδή σε αυτοκίνητο 10 ετίας (δηλαδή έχει ξαναδεί Ε46 προφανώς ή αυτοκίνητο με imobilizer) σου κλείδωσε τον εγκέφαλο ή το imobilizer kαι το έχει εκεί 3 μήνες?

Για ποιό λόγο να αλλάξεις τσιπάκι στο κλειδί (που δε γίνεται βασικά...αγοράζεις ΝΕΟ κλειδί και το προγραμματίζεις με το imobilizer...αλλά το δικό σου είναι κλειδωμένο).
Για ποιό λόγο δεν δοκιμάσατε τα άλλα κλειδιά?
Αν τα δοκιμάσατε και δε δούλευαν γιατί αλλάξατε ''τσιπάκι''.

Δε μου λές...θα σου πληρώσει και τα τέλη κυκλοφορίας όταν συμπληρώσει 12μηνο?

Κανονικά πρέπει να επικοινωνήσει ο ίδιος με αντιπροσωπεία ή κάποιον που να ξέρει τέλοσπάντων, και να στείλει το αυτοκίνητο για να ξεκλειδωθεί ο εγκέφαλος.

3 μήνες έχει το αυτοκίνητο εκεί, αν είναι δυνατόν...πραγματικά πρέπει να του ζητήσεις και τα τέλη κυκλοφορίας.

Ένα πράγμα ξέρω πάντως. Όταν κατοικείς σε νησί στην Ελλάδα, δεν αγοράζεις ότι αμάξι σου αρέσει. Διαλέγεις ένα μιας μάρκας που να υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία και εξουσιοδοτημένο συνεργείο στο νησί.

Στην περίπτωση σου πρέπει ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ να κάνει ότι μπορεί να σου φτιάξει το αυτοκίνητο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-11-11, 20:57
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anisos Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας έχω ένα e-46 2001, μου εβγαλε ενα προβλημα στο κοντερ κ το πήγα σε έναν συπερ μάστορα να μου λύση το πρόβλημα με αποτέλεσμα να μου κλιδοση το imompilaizer δηλαδή δεν χτυπάει με τίποτα μίζα,στείλαμε το κλειδη για καινουριο τσιπακι το βάλαμε αλλά πάλι τίποτα, που είναι το πρόβλημα ρε παιδιά?????? τη να το κάνω είμαι σε νησί κ τα πράγματα είναι δύσκολα το έχω 3 μήνες το αυτοκινητο στον <<μαστορα>>
Γερανος που τον πληρωνει ο μαστορας,καραβι που το πληρωνει ο μαστορας και κατευθειαν αντιπροσωπεια.ΟΛΑ τα πληρωνει ο μαστορας εννοειται καθως και το εισιτηριο της επιστροφης.Αν δεν ηξερε ας μην τ'αγγιζε ο μ@κ@κ@ς.....Αν διαφωνει με αυτο που σου'γραψα πας σε δικηγορο......τελος.....Αν δεχτεις κατι λιγοτερο απ'αυτο που σου'γραψα μαλλον αλλος θα'ναι ο μ@κ@κ@ς της υποθεσης......Απορω που περιμενες 3 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ μηνες ρε φιλε!!!Ελεος πια με τη μαστορατζα σ'αυτη τη χωρα!!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-11-11, 06:58
anisos Ο χρήστης anisos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 89
anisos is on a distinguished road
ναι ρε παιδιά ο ίδιος είμαι που είχα γράψη για το κοντέρ που τελικά είναι οκ τώρα από μόνο του. όσο για το αντιπροσωπία μόνο citroen έχη εδώ τη θα κάνουμε θα περνούμε όλη ένα αυτόκινητό ??? τέλος πάντων, αυτός δεν ξέρω τη σκάλισε κ το κλιδωσε δεν χτίπάι μίζα καθουλου μου λει είναι ο εγκέφαλος το στελνη σε έναν δικό του στην αθήνα κ τίποτα λει ότι είναι καλός, το πήγε στον σπανό << δεν το πόλη πιστεύω αυτό>> κ λει είναι καλός, μετά μου λει είναι το ιμομπιλαιζερ κ θέλη άλλο τσιπάκι το κάνω κ τίποτα, είναι νεκρό τέλιος. πάω να τρελαθώ ηλικρνα δηλαδή τη να τοκανό να το πετάξω.... κ θεωρήτε κ ο πιο ακριβώς κ καλός μάστορας στο νησί.. τώρα θα πάω την δευτέρα κ θα γηνη χαμός δεν έχω αλή υπομονή.. απλλα ηπα να ρωτήσω εσάς μήπως κ ξέρει κανείς τίποτα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-11-11, 12:41
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
βαλε το αμαξη στο καραβη και πηγενε φτιαξτο σε καμια αντιπροσοπια
και την επομενη φορα μακρια απο αυτον
καλητερα να το φτιαχνεις μονος σου αλη φορα λαδια φιλτρα τακακια και μια κουκουλα για την αλμυρα να εισαι ησυχος
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-11-11, 14:00
anisos Ο χρήστης anisos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 89
anisos is on a distinguished road
έχω γκαράζ ρε φίλε... ολλα μόνος μου τα κάνω, απλά μου έβγαλε ένα πρόβλημα στο κοντέρ κ πήγα να το δι κ τίποτε άλλο το κοντέρ είναι οκ από μόνο του, κ το σκάλισε κ με το καταστρέψε ... τώρα από που να αρχίσω από τον εγκέφαλο μήπως??? έχετε κανα καλό μάστορα να τον στυλό???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.