Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 29-12-08, 01:39
sas. Ο χρήστης sas. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-07-2008
Μηνύματα: 64
sas. is on a distinguished road
[QUOTEεχεις απολυτο δικηο εχει εκπληκτικη οδηγικη συμπεριφορά,τελεια ηχομονωση ,απιστευτα φρενα και το κυριοτερο δεν κουναει βαρκα γιαλο που συνηθως το συναντας στα jeep τωρα για εκτος δρομου ακομα δεν εχω εμπειρια θα ερθει και αυτη η ώρα. ευχαριστω για τις πληροφοριες θα παρω την bmw να μαθω τιμες ,ξερεις οι αλυσιδες οταν θα χρειαστουν αν δεν τις εχεις την πατάς. Αλλα αυτο παλι να βαλει τα σκουφια στα μπροστινα λαστιχα δεν βγαζει νοημα μαλλον συνηθεια απο κανα αλλο αυτοκινητο....[/QUOTE]

Το να έχει ίσως τιμόνι,το σκέφτηκες.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-12-08, 01:49
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sas. Εμφάνιση μηνυμάτων
[QUOTEεχεις απολυτο δικηο εχει εκπληκτικη οδηγικη συμπεριφορά,τελεια ηχομονωση ,απιστευτα φρενα και το κυριοτερο δεν κουναει βαρκα γιαλο που συνηθως το συναντας στα jeep τωρα για εκτος δρομου ακομα δεν εχω εμπειρια θα ερθει και αυτη η ώρα. ευχαριστω για τις πληροφοριες θα παρω την bmw να μαθω τιμες ,ξερεις οι αλυσιδες οταν θα χρειαστουν αν δεν τις εχεις την πατάς. Αλλα αυτο παλι να βαλει τα σκουφια στα μπροστινα λαστιχα δεν βγαζει νοημα μαλλον συνηθεια απο κανα αλλο αυτοκινητο....[/QUOTE]

Το να έχει ίσως τιμόνι,το σκέφτηκες.
πραγματικα σωστη η παρατηρηση σου ωστοσο η χ3 δινει κινηση 60/40 πισω μπρος με τα ηλεκτρονικα ενεργοποιημενα, αν τα βγαλεις και μεινεις με το x drive νομιζω ισως να κανω λαθος μεταφερει μεγαλυτερη κατανομη στους πισω τροχους τωρα στο manual γραφει τοποθετηση στους πισω τροχους τις αλυσιδες. Η προσωπικη μου γνωμη ειαι οτι τα 4χ4 θελουν σε ολους τους τροχους αλλα αυτο παλι μπορεινα σου βγει και σε κακο μιας και δεν πας για να οργωσεις, θελεις να βγεις μονο απο μια δυσκολη κατασταση.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-12-08, 02:05
sas. Ο χρήστης sas. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-07-2008
Μηνύματα: 64
sas. is on a distinguished road
Εγώ στο 4χ4 που έχω σαν δεύτερο auto,βάζω μόνο μπροστά και έχω πάει παντού.
Βέβαια εξαρτάται και με ποιές καιρικές συνθήκες οδηγάς,όπως και πολλοί άλλοι παράγοντες.
Όπως ανέφερα σε μια ερώτηση που έκανα παραπάνω το θέμα δέν είναι απλό, πρέπει να αναφέρουμε και το είδος του αυτοκινήτου.
Άλλο το αυτοκίνητο το δικό σου και άλλο ένα πισωκίνητο.
Τεράστια η διαφορά.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-12-08, 07:07
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Το πισοκίνητο θέλει και πίσω βάρος, μαζί με αλυσίδες για καλύτερο κράτημα! Με το compact και άδειος πίσω σπινιάριζα και με αλυσίδες κάπου και δεν ανέβαινα! Μόλις μετακίνησα το 1 άτομο απο μπρός - πίσω ξεκόλλησα!
Λοιπόν στα 4χ4, βάζεις εκεί που προτείνει ο κατασκευαστής, με τη προυπόθεση να έχεις κλειδώσει στο 4χ4 (αν υπάρχει δυνατότητα). Ο κατασκευαστής το γράφει καθαρά, όπως και γράφει σε κάποια οτι δε δέχονται αλυσίδες!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-12-08, 08:41
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα για αυτα κοιταζα (autosock) στο net, εχουν πολυ καλα σχολια-κριτικες και ειναι και σε σωστη τιμη. καμια προσωπικη εμπειρια?
Εγώ πάντως σ'αυτήν την λύση (autosocks) κατέληξα για το GLK και τις παρήγγειλα.
Και φανταστείτε οτι μιλάμε για 255/40-R20 !

H μόνη απορία μου είναι μήπως χρειάζεται να παραγγείλω και για μπροστά (235/45-R20).
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 29-12-08, 09:34
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως σ'αυτήν την λύση (autosocks) κατέληξα για το GLK και τις παρήγγειλα.
Και φανταστείτε οτι μιλάμε για 255/40-R20 !

H μόνη απορία μου είναι μήπως χρειάζεται να παραγγείλω και για μπροστά (235/45-R20).
Mα αν δε κανω λαθος τα τετρακινητα θελουν σε ολους τους τροχους .
Απο που τους παρηγγειλες?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 29-12-08, 09:38
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως σ'αυτήν την λύση (autosocks) κατέληξα για το GLK και τις παρήγγειλα.
Και φανταστείτε οτι μιλάμε για 255/40-R20 !

H μόνη απορία μου είναι μήπως χρειάζεται να παραγγείλω και για μπροστά (235/45-R20).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deepblue Εμφάνιση μηνυμάτων
Mα αν δε κανω λαθος τα τετρακινητα θελουν σε ολους τους τροχους .
Απο που τους παρηγγειλες?
Βαγγελη απο οσο γνωριζω φτανουν στους 2 βασικους κινητηριους τροχους.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 29-12-08, 09:57
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Αν βάλεις και στους 4 τροχούς αλυσίδες τότε μπορεί να σκάψεις ή να έχεις ενα καλό εκχιονιστικό!! Σκουφάκια κάποιοι βάζουν και στους 4 τροχούς. Πάντως αλυσίδες αρκούν στους τροχούς που έχουν τη κίνηση στα ΙΧ και εκεί που λέει ο κατασκευαστής στα 4χ4.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 29-12-08, 10:11
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως σ'αυτήν την λύση (autosocks) κατέληξα για το GLK και τις παρήγγειλα.
Και φανταστείτε οτι μιλάμε για 255/40-R20 !

H μόνη απορία μου είναι μήπως χρειάζεται να παραγγείλω και για μπροστά (235/45-R20).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deepblue Εμφάνιση μηνυμάτων
Mα αν δε κανω λαθος τα τετρακινητα θελουν σε ολους τους τροχους .
Απο που τους παρηγγειλες?
Και στην Αutoplus μπορείς να βρείς.
Εγώ θα τα πάρω απο ένα κατάστημα στη Λεωφ.Αθηνών στο Χαϊδάρι.
Γύρω στα 120 ευρώ για τις πισω (set)

Αν θες, μπορείς να βάλεις και μπροστά και πίσω, απλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι απαραίτητο (αλλά δε νομίζω).
Στο κάτω-κάτω δεν πρόκειται να πλησιάσουμε καν σε extreme καταστάσεις (τουλάχιστον εγώ προσωπικά)
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 29-12-08, 10:19
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ με αυτα τα σκουφακια ΜΗΝ τα πατησετε σε στεγνο δρομο καταστρεφονται αμεσος ειναι μονο για νορμαλ τυπου χιονι (δλδ οχι μισο μετρο) και ουτε κατα διανοια να περπατησουν σε στεγνο δρομο.εχω 2-3 περιπτωσεις που τραβουσαν τα μαλια τους στο τελος μιας και ειχαν πληρωσει πολλα λεφτα για ενα τετοιο σετακι 350ε αν θυμαμαι.
ΥΓ υπαρχουν καποια μοντελα με 100-200ε και δεν θυμαμαι τωρα την μαρκα που θεωρουντε οι τοπ που κοστιζουν 300-400 αναλλογα το μεγεθος
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.