Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-05-17, 08:58
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
Αγορά Ζ4 sdrive 23i Vs 35i

Καλημέρα στο forum. Είμαι κάτοχος μιας Ζ4 2000, μοντέλο 2005 και ήρθε η ώρα να την αλλάξω. Είμαι μεταξύ της 23i και 35i. Αρκετά μεγάλες διαφορές στα δυο αυτοκίνητα. Το 35i ειναι περισσότερα κυβικά και με φοβίζει η εξέλιξη των φόρων πολυτελείας και των τελών κυκλοφορίας. Οικονομικά μπορώ να φτάσω (οριακά) και στα δύο. Πείτε μου γνώμες και εμπειρίες. Υπάρχουν προβλήματα στα αυτοκίνητα;Άλλα θέματα που πρέπει να προσέξω; Σας ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-05-17, 11:10
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από marauder Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα στο forum. Είμαι κάτοχος μιας Ζ4 2000, μοντέλο 2005 και ήρθε η ώρα να την αλλάξω. Είμαι μεταξύ της 23i και 35i. Αρκετά μεγάλες διαφορές στα δυο αυτοκίνητα. Το 35i ειναι περισσότερα κυβικά και με φοβίζει η εξέλιξη των φόρων πολυτελείας και των τελών κυκλοφορίας. Οικονομικά μπορώ να φτάσω (οριακά) και στα δύο. Πείτε μου γνώμες και εμπειρίες. Υπάρχουν προβλήματα στα αυτοκίνητα;Άλλα θέματα που πρέπει να προσέξω; Σας ευχαριστώ!
Καλησπέρα φίλε. Το 23i 2500 ατμοσφαιρικό δεν ειναι? Εγώ δεν θα επέλεγα ένα απο τα ατμοσφαιρικά ειδικά Ν52 γιατι δεν έχεις περιθώρια βελτίωσης. Οποτε καλύτερα αν μπορείς το 35i ή ένα απο τα πιο καινούρια με δίλιτρο Τούρμπο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 21-05-17 στις 11:14
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-05-17, 12:54
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Και οι 2 επιλογες ειναι αξιοπιστες πολυ.!!
Απλα προσεξε αν επιλεξεις το 3.5 μην εχει πεσει σε ''σιδεροφαγο''-''κοντρακια'' ....
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-05-17, 13:46
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
Μαζί με όλα τα άλλα υπερ και κατά που σκέφτομαι, είναι και το θέμα της τιμής και της εμπορικότητας. Τα 23i τα ζητάνε περίπου στα 24.000 και βλέπω να μην πουλιέται κανένα. Υπάρχει κι ένα με 18.500 και δεν φεύγει οούτε αυτό. Τα δε 35i, τα ζητάνε 26-30.000 και επίσης δεν φεύγουν. Νομίζω πως η τιμή τους είναι 20.000 για τα 23 και 24000 για τα 35. Τι λέτε;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-05-17, 19:28
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Εαν δεν βλέπεις να φεύγουν, πάρε κάτι άλλο που εσυ θεωρείς εμπορικο..·
Τέτοια roadster από την φύση τους δεν είναι εμπορικά...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-05-17, 22:16
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Στην κατεστραμμένη ελληνική αγορά τα ακριβά ιδίως roadster είναι η χειρότερη επιλογή απο άποψη μεταπώλησης. Μπορείς να κάνεις τρέλα παζάρια αλλά το οξύμωρο είναι πως το 35 είναι πιο εμπορικό. Αν ήθελα τέτοιο αυτοκίνητα δεν θα κοίταζα καν κάποιο άλλο.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-05-17, 11:18
marauder Ο χρήστης marauder δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-02-2015
Μηνύματα: 20
marauder is on a distinguished road
Αυτό λέω, αν δεν είναι εμπορικά, θα πρέπει να τα πάρει κανείς σε τιμή που να αξίζει για να μην χάσεις τα νεφρά σου όταν το πουλήσεις. Ποια θεωρείτε πως είναι η τιμή που πρέπει να τα πάρει κανείς; Να πω την αλήθεια, συμφωνώ με όσους προτείνουν το 35, αν και φοβάμαι πως οι τουρμπατες μηχανές είναι πιο ευαίσθητες και υπάρχει ο φόβος του κόστους των ανταλλακτικών που μπορεί να είναι τεράστιο.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-05-17, 13:39
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Δεν υπάρχει σωστή και λάθος τιμή, υπάρχει το τι θες εσυ να πάρεις, τι αντέχει η τσέπη σου και τι πραγματικά μπορεί να κόψει ο εκάστοτε πωλητής...
Αν κοιτάξεις στο car.gr υπάρχει 35άρι με 25 αλλά υπάρχει και 35άρι με 40-45...
Αναλόγως της τιμής και η κατάσταση.
Τώρα αν μου πεις ότι θέλω να πάρω των 40 με 22 τότε να σαι σίγουρος πως δεν προκειται να γίνει κάτι τέτοιο ούτε το 2020...
Ας είμαστε λοιπόν λίγο λογικοί, να ζυγίζουμε τις αγγελίες, να δούμε τι μας προσφέρουν, σε τι κατάσταση είναι τα αμάξια αυτά αλλά και τι πραγματικά θέλουμε εμείς (πχ θέλω αμάξι με λίγα χλμ άβαφο? ε θα το πληρώσω, κρίση, ξεκρίση έτσι είναι αυτά τα πράγματα )
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-05-17, 19:44
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Πάρε μια SLK να βρεις την ησυχία σου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-05-17, 21:40
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρε μια SLK να βρεις την ησυχία σου
Πούλα το και εσύ και πάρε....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.