Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1801  
Παλιά 18-12-19, 10:28
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να επανελθω στα old school BMW sport sedan. Ωραιο το Ε70/M pack που εχω και με τα παιδια παω παντου με ασφαλεια και ατσαλακωτος αλλα θελω να παρω παλι κατι παλιο και να το φτιαξω οπως θελω εγω οπως ειχα κανει και παλαιοτερα με τα 3αρια μου και 02. Αρχικα σκεφτηκα να παρω ενα συγκεκριμενο 02 το οποιο το εχει φτιαξει ο αδελφος μου ο Γιαννης ο Αθανασακος στην Κορινθο και να ξεκινησω ενα resto mod αλλα για να βρεθουν καλα S14 μηχανικα πλεον πρεπει να δωσω και τα 2 νεφρα μου οποτε αλλαξα γνωμη. Κανενα αλλο μοτερ δεν θα εβαζα σε 02. Mετα σκεφτηκα για Ε21 αλλα δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο στην αγορα στην κατασταση που θελω εγω. Πηγα ειδα κανα 2 αυτοκινητα αλλα τελικα δεν προχωρησα. Εδω σκεφτομουνα μια κλασσικη old school λυση με μηχανικα S38b38 και με look 323i αλλα δεν..... Οποτε σκεφτηκα για Ε30. Προσφατα εχασα ενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ Ε30 Μ3 / S50b32 απο δικια μου μαλακια και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο. Ο ανθρωπος που το αγορασε δεν το δινει για κανεναν μα κανεναν λογο πλεον. Για Ε30 ετσι οπως ειχα το παλιο μου για οσους απο εσας το γνωριζαν (mtech 2, ακρα Μ3, S50b30 κλπ) θα ξεπερασω το budget κατα παρα πολυ και βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει εξω πλεον τετοιο αυτοκινητο. Οποτε φτασαμε στα 36αρια οπου υπαρχει ενα Ε36 Μ3 / S54 το οποιο ειναι πραγματικα πανεμορφο σε πραγματικα καινουργια κατασταση αλλα ρε γαμωτο δεν ξερω τα 36αρια για καποιον λογο δεν μου αρεσουν οπτικα οπως τα 30αρια. Οδηγικα ειναι σιγουρα ΑΛΛΟ αυτοκινητο αλλα οπτικα σε εμενα δεν εχουν να πουν κατι σε εμενα τουλαχιστον. Οποτε θελω να παρω κατι αλλα................... ΑΥΤΑ παιδες οποτε συνεχιζουμε να ψαχνουμε τις αγγελιες

Sorry για το out of topic αλλα ηθελα να μοιραστω τον προβληματισμο μου
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #1802  
Παλιά 18-12-19, 15:28
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να επανελθω στα old school BMW sport sedan. Ωραιο το Ε70/M pack που εχω και με τα παιδια παω παντου με ασφαλεια και ατσαλακωτος αλλα θελω να παρω παλι κατι παλιο και να το φτιαξω οπως θελω εγω οπως ειχα κανει και παλαιοτερα με τα 3αρια μου και 02. Αρχικα σκεφτηκα να παρω ενα συγκεκριμενο 02 το οποιο το εχει φτιαξει ο αδελφος μου ο Γιαννης ο Αθανασακος στην Κορινθο και να ξεκινησω ενα resto mod αλλα για να βρεθουν καλα S14 μηχανικα πλεον πρεπει να δωσω και τα 2 νεφρα μου οποτε αλλαξα γνωμη. Κανενα αλλο μοτερ δεν θα εβαζα σε 02. Mετα σκεφτηκα για Ε21 αλλα δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο στην αγορα στην κατασταση που θελω εγω. Πηγα ειδα κανα 2 αυτοκινητα αλλα τελικα δεν προχωρησα. Εδω σκεφτομουνα μια κλασσικη old school λυση με μηχανικα S38b38 και με look 323i αλλα δεν..... Οποτε σκεφτηκα για Ε30. Προσφατα εχασα ενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ Ε30 Μ3 / S50b32 απο δικια μου μαλακια και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο. Ο ανθρωπος που το αγορασε δεν το δινει για κανεναν μα κανεναν λογο πλεον. Για Ε30 ετσι οπως ειχα το παλιο μου για οσους απο εσας το γνωριζαν (mtech 2, ακρα Μ3, S50b30 κλπ) θα ξεπερασω το budget κατα παρα πολυ και βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει εξω πλεον τετοιο αυτοκινητο. Οποτε φτασαμε στα 36αρια οπου υπαρχει ενα Ε36 Μ3 / S54 το οποιο ειναι πραγματικα πανεμορφο σε πραγματικα καινουργια κατασταση αλλα ρε γαμωτο δεν ξερω τα 36αρια για καποιον λογο δεν μου αρεσουν οπτικα οπως τα 30αρια. Οδηγικα ειναι σιγουρα ΑΛΛΟ αυτοκινητο αλλα οπτικα σε εμενα δεν εχουν να πουν κατι σε εμενα τουλαχιστον. Οποτε θελω να παρω κατι αλλα................... ΑΥΤΑ παιδες οποτε συνεχιζουμε να ψαχνουμε τις αγγελιες

Sorry για το out of topic αλλα ηθελα να μοιραστω τον προβληματισμο μου
Κανένα Ε35 Μ5?
Απάντηση με παράθεση
  #1803  
Παλιά 18-12-19, 21:32
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
E35 M5?? Not a clue
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #1804  
Παλιά 18-12-19, 21:47
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
E35 M5?? Not a clue
Sorry 34 ήθελα να γράψω φυσικά...
Απάντηση με παράθεση
  #1805  
Παλιά 19-12-19, 08:44
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Δεν είμαι Μ5 αλλά είναι 34...καλημέρες σε όλους
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg E343.jpg (118,8 KB, 29 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg E342.jpg (111,3 KB, 21 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg E344.jpg (96,0 KB, 16 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg E341.jpg (84,2 KB, 18 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #1806  
Παλιά 19-12-19, 09:19
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Sorry 34 ήθελα να γράψω φυσικά...
οχι μονο σε 3αρα. Εχει ο κολλητος μου 34/Μ5 οπως και το παλιο δικο μου αλλα γενικα δεν εχω τρελλα με τα 5αρια. Ετσι και αλλιως για καραβι εχω το Ε70 Χ5
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #1807  
Παλιά 19-12-19, 14:34
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο να επανελθω στα old school BMW sport sedan. Ωραιο το Ε70/M pack που εχω και με τα παιδια παω παντου με ασφαλεια και ατσαλακωτος αλλα θελω να παρω παλι κατι παλιο και να το φτιαξω οπως θελω εγω οπως ειχα κανει και παλαιοτερα με τα 3αρια μου και 02. Αρχικα σκεφτηκα να παρω ενα συγκεκριμενο 02 το οποιο το εχει φτιαξει ο αδελφος μου ο Γιαννης ο Αθανασακος στην Κορινθο και να ξεκινησω ενα resto mod αλλα για να βρεθουν καλα S14 μηχανικα πλεον πρεπει να δωσω και τα 2 νεφρα μου οποτε αλλαξα γνωμη. Κανενα αλλο μοτερ δεν θα εβαζα σε 02. Mετα σκεφτηκα για Ε21 αλλα δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο στην αγορα στην κατασταση που θελω εγω. Πηγα ειδα κανα 2 αυτοκινητα αλλα τελικα δεν προχωρησα. Εδω σκεφτομουνα μια κλασσικη old school λυση με μηχανικα S38b38 και με look 323i αλλα δεν..... Οποτε σκεφτηκα για Ε30. Προσφατα εχασα ενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ Ε30 Μ3 / S50b32 απο δικια μου μαλακια και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο. Ο ανθρωπος που το αγορασε δεν το δινει για κανεναν μα κανεναν λογο πλεον. Για Ε30 ετσι οπως ειχα το παλιο μου για οσους απο εσας το γνωριζαν (mtech 2, ακρα Μ3, S50b30 κλπ) θα ξεπερασω το budget κατα παρα πολυ και βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει εξω πλεον τετοιο αυτοκινητο. Οποτε φτασαμε στα 36αρια οπου υπαρχει ενα Ε36 Μ3 / S54 το οποιο ειναι πραγματικα πανεμορφο σε πραγματικα καινουργια κατασταση αλλα ρε γαμωτο δεν ξερω τα 36αρια για καποιον λογο δεν μου αρεσουν οπτικα οπως τα 30αρια. Οδηγικα ειναι σιγουρα ΑΛΛΟ αυτοκινητο αλλα οπτικα σε εμενα δεν εχουν να πουν κατι σε εμενα τουλαχιστον. Οποτε θελω να παρω κατι αλλα................... ΑΥΤΑ παιδες οποτε συνεχιζουμε να ψαχνουμε τις αγγελιες

Sorry για το out of topic αλλα ηθελα να μοιραστω τον προβληματισμο μου
Κανένα 30αρι με Μ50 Τούρμπο σκέφτεσαι ή θέλεις μόνο ατμόσφαιρα και S μοτέρ;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #1808  
Παλιά 20-12-19, 08:28
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Τα 30 άρια είναι πολύ παλιά πλέον οπότε σπάνιο και ακριβό να βρεις καλό αυτοκίνητο για να το έχεις ως βάση για οποιοδήποτε project. Επίσης για να είναι και όμορφο πρέπει να είναι τουλάχιστον Μ Tech II.
Τα 36 έχουν ακόμη καλές τιμές για αυτό που προσφέρουν και ενώ δεν είναι τόσο όμορφα όσο τα 30άρια, ένα coupe με GT look πολύ θα το ήθελα
Το 34 μου αρέσει περισσότερο από τα τρία στην απλή του μορφή αλλά έχει αυτό το τραγικό τιμόνι με τον ατέρμονα που σου χαλά όλη τη χαρά!
Ίσως τελικά το 46 να είναι και η καλύτερη επιλογή πλέον για βάση σε ένα project με ένα S62 ή S65 για παράδειγμα
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #1809  
Παλιά 20-12-19, 08:34
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Βασικά εγώ αν ήθελα να ξεκινήσω προτζεκτακι θα έπαιρνα ένα οποιοδήποτε Μ3 Ε36,46 μετατροπή, θα ξηλωνα τα πάντα (lightweight baby) , θα έβαζα δύο bucket και λίγο αγριεμα το μοτέρ και τσουπ you have yourself a CSL for the poor...
Απάντηση με παράθεση
  #1810  
Παλιά 20-12-19, 10:24
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανένα 30αρι με Μ50 Τούρμπο σκέφτεσαι ή θέλεις μόνο ατμόσφαιρα και S μοτέρ;
Καλημερα μονο ατμοσφαιρα και αυστηρα S μοτερ.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.