Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-04-08, 10:11
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
Angel eyes facelift coupe

εχει τοποθετησει κανεις angel eyes σε facelift coupe? αν ναι πια εβαλε? επισης επειδη θελω πολυ να τα μπαξω δεν ξερω μετα αν θα εχω τιποτα εισρροες υδατων-υδρατμων- σκονης μεσα στο φαναρι απο πλυσιματα η απο κανενα χωματοδρομο..

ξερω πως χρειαζονται φουρνο αλλα δεν εχω δει και κανεναν να τα φοραει.
αν τα εχει βαλει καποιος ας με διαφωτισει παρακαλω!
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-08, 10:34
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Γει ασου ρε Θοδωρή, τι κάνεις ρε φίλε? ολα καλά? ο χρήστος είμαι. Είχα ρωτήσει και εγώκάπου για το δικό μου να βάλω και μου είχαν πεί ότι ίσως έχει κάποια προβληματάκια. Ξέρεις αν στο face lift μπαίνει εύκολα και κιτ xenon φώτα?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-08, 12:09
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
παιδες εχω facelift....τα xenon μπαινουν ανετα..εχω βαλει.Τα angel ηθελα και γω να βαλω αλλα με αποθαρρυναν...θελει λεπτομερεια και τυχη για να μην εχεις μετα προβληματα.Ακου να βαλω τα φαναρια στο φουρνο????



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Γει ασου ρε Θοδωρή, τι κάνεις ρε φίλε? ολα καλά? ο χρήστος είμαι. Είχα ρωτήσει και εγώκάπου για το δικό μου να βάλω και μου είχαν πεί ότι ίσως έχει κάποια προβληματάκια. Ξέρεις αν στο face lift μπαίνει εύκολα και κιτ xenon φώτα?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-04-08, 14:39
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
φίλε βασίλη τι κιτ έχεις βάλει?και που μπορώ να τα βρω?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-04-08, 19:12
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
Γεια σου ρε Χρησταρα ολα καλα εσυ.Επρεπε να κανονιζαμε κανενα καφε ρε συ την προηγουμενη εβδομαδα.....τα ξενον οπως ειπαμε μπαινουν αλλα περισσοτερα δεν μπορω να σου πω γιατι τα δικα μου ειναι τα μαμα...για τα angel ναι ο φουρνος αν δεν κανω λαθος ειναι το καλυτερο αλλα μπορεις και να τα ζεστανεις..ομως δεν εχω δει κανενα να τα φοραει και αποθαρρυνομαι...τα φωτα σας παιδια!
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-04-08, 20:36
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
τα χω παρει απο ebay γερμανια..αν θες περισσοτερες λεπτομερεις να ψαξω να σου βρω απο ποιον τα πηρα.Μου κωδικοποιησαν το αμαξι ομως για να παιξουν!!!


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε βασίλη τι κιτ έχεις βάλει?και που μπορώ να τα βρω?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-04-08, 22:13
Το avatar του χρήστη wind/fire
wind/fire Ο χρήστης wind/fire δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2007
Μηνύματα: 180
wind/fire is on a distinguished road
και γω εχω το facelift(coupe e46),και εβαλα xenon,με 175euro,τοποθετηση και τα ανταπτορακια για να μην βγαζει σφαλμα στο ταμπλο.Α, και 1 χρονο εγγυηση,και δεν φαινεται και τιποτα!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-04-08, 09:35
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
για δες και αυτο
http://www.umnitza.com/dde/video/e46...nstall.htm#6.0 Installation Procedure - E46
μπορει να βοηθησει
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-04-08, 10:06
Το avatar του χρήστη christar
christar Ο χρήστης christar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2008
Μηνύματα: 132
christar is on a distinguished road
Γειά σας boys. Εχω και εγω το e46 facelift και με ενδιαφέρουν κ εμένα τα angel eyes.
1) Ψάχνοντας στο e-bay βρηκα διαφορα kit angel eyes για μοντέλα 04-06 και επώνυμα μεταξύ αυτών. Εφ΄οσον δεν ανοίγει το φανάρι γιατί τα βγάζουν;
2) Τα φανάρια από το αυτοκίνητό μου είναι με τα πορτοκαλί φλας. Έχει αλλαξει κάποιος φλας ή ολόκληρο φανάρι (μπροστά ή πίσω), να με βοηθήσει λίγο;
Τα XENON πάντως που ρώτησα μπαίνουν κανονικά χωρίς πρόβλημα (Για τον φίλο πιο πάνω)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-04-08, 13:09
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Λοιπόν παιδιά δεν ξέρω αν έχετε δει αλλά γι αυτό βάζω μόνο σε προ-facelift...Το φανάρι του facelift για να το ανοίξει κάποιος και να μην είναι δικό του
1oν παίζει το κεφάλι του κορώνα γράμματα
2oν γι'αυτό δεν αναλαμβάνει κανείς γιατί σε πλαίσιο "επαγγελματικής" εργασίας δεν γίνεται να σου ζητήσει τις ανάλογες εργατοώρες σε λεφτά που θα του κοστίσει για να γίνει τέλεια δουλειά...
Οσον αφορά το γιατί βγαίνουν κιτ θα απαντήσω απλά λέγοντας ότι αμα ασχοληθείς ερασιτεχνικά και σου κοστίζει συνολικά σε ώρες εργασίας κανα 24ωρο,τότε θα τα βάλεις.
Για τα xenon δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα μπαίνουν σε όλα...
Τέλος να υπογραμμίσω ότι αμα κάποιος θέλει να προβεί στο εγχείρημα ας ψάξει μετά για μια καλή κόλλα στεγανοποίησης μιας και έχω δει σε πολλά άλλα bmw foroum που είμαι μέλος να ανοίγουν τα συγκεκριμένα φανάρια και με την υπάρχουσα κόλλα να τα ξαναμοντάρουν...Το ποσοστό επιτυχίας σε στεγανότητα ήταν της τάξης του 60%...Οπότε εγώ δίνω αυτή τη συμβουλή (μην πέσουμε και στο 40% γιατί είναι μεγάλο ποσοστο) και καλό κουράγιο!



Όποιος θέλει μπάξιμο για προ-face μπορεί να μου πεί...Ενδεικτικά τα κιτάκια με led για προ-facelift αλλά και για facelift κοστίζουν στα 35 ευρώ και τα ccfl ξεκινάνε απο 65 και συνεχίζουν...(τιμές οι μικρότερες και καλύτερες απο ebay συμπεριλαμβανομένου των μεταφορικών...)Αυτά...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.