Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 07-01-10, 19:30
Το avatar του χρήστη mcecl1
mcecl1 Ο χρήστης mcecl1 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-12-2008
Μηνύματα: 47
mcecl1 is on a distinguished road
Τριξιμο φρενων

Εχω ενα 116i 3d Sport, το οποιο ειχα αγορασει 02/2008. Αυτη την στιγμη εχω διανυσει 28000 και εδω και κατι χιλιομετρα εχω παρατηρησει εντονο εως παρα πολυ εντονο τριξιμο απο τα φρενα μου. Σε προσφατη επισκεψη μου σε εξουσιοδοτημε με ενημερωσαν οτι σε περιπου 5000 km πρεπει να αλλαξω τα πισω φρενα και ας πουμε γενικα οτι δεν τθεται θεμα αμεσης αντικαταστασης.

Στην ερωτηση ομως γιατι τριζουν τοσο πολυ (λες και ειμαι κανενα παλιο λεωφορειο) κανουν του κινεζους και ελαβα απαντησεις του στυλ, μπορει να εχει υγρασια η επειδη τα καινουρια λενε δεν εχουν αμιαντο (επειδη ειναι καρκινογονος) για αυτο τριζουν. Τους λες, μα καλα και πριν 10000 δεν ειχαν αμιαντο? Καμια απαντηση. Ρωτας, παντα υγρασια εχει? Καμια απαντηση.

Επισης να αναφερω οτι κατα καιρους ακουω και ιδιαιτερα ενοχλητικο τριξιμο απο εμπρος τροχο (οταν το αμαξι ειδικα κουραστει στην κινηση) διχως να παταω φρενο. Αυτο ζητησα να το κοιταξουν και οταν παρελαβα το αμαξι και ρωτησα τι εκαναν μου ειπαν ΤΙΠΟΤΑ...

Ακουω γνωμες
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.