Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-09-12, 13:24
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Εννοείτε. Αυτό που δεν θα έχεις είναι το να μπορεί κάποιος να ψάξει αν αυτό που λες αν είναι αληθές. Δηλαδή αν πας σε κάποια αντιπροσωπεία και κάνεις οποιαδήποτε εργασία, μετά φαίνεται ότι το αυτοκίνητο αυτό στα ΧΧΧ χλμ. έκανε αυτό το service με αυτά τα ανταλλακτικά. Στο εξειδικευμένο συνεργείο δεν γίνεται αυτό.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-09-12, 13:38
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
ενδιαφεροντα αυτα που λες, πάντως στο παρελθον που ειχα το Ε46 μέχρι να ληξει η εγγυηση πηγαινα στην αντιπροσωπεια, μετά όχι ακτος παο κάποιες μεμωνομένες περιπτωσεις. Νιομίζω τωρα με την κριση που εχουν ριξει όλοι τις τιμες ακόμη και τα εξουσιοδοτημενα δεν ειναι κακη σκεψη να παει κανεις έστω κα ιμε λιγα € παραπάνω για τον λόγο ακριβώς της αλήθειας που ανέφερες.

Βέβαια δεν συγκρινω τιμες π.χ για αλλαγη λαδιων που μπορέι να τα αλλάξει και καποιος μονος του
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-09-12, 13:46
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Αυτά που αναφέρω δεν έχουν να κάνουν με τιμές αλλά με την ποιότητα της εργασίας.
Προτιμώ να πληρώσω σωστή συντήρηση για να μην πληρώσω πολλαπλάσια την βλάβη.
Η αλήθεια είναι πως πολύ λίγοι μηχανικοί ξέρουν να κάνουν σωστή δουλειά.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-09-12, 14:11
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά που αναφέρω δεν έχουν να κάνουν με τιμές αλλά με την ποιότητα της εργασίας.
Προτιμώ να πληρώσω σωστή συντήρηση για να μην πληρώσω πολλαπλάσια την βλάβη.
Η αλήθεια είναι πως πολύ λίγοι μηχανικοί ξέρουν να κάνουν σωστή δουλειά.
Πεσ' τα admin!!!!!! Πεσ΄τα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-09-12, 22:56
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Συμφωνω αλλά ποιος είναι ο σωστός ? Νομίζω στα εξουσιοδοτημενα είναι καλύτερα όχι Πάντα, ωστόσο αν ήταν πιο φτηνά ίσως ο πελάτης να τα προτιμούσε και παραπάνω
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-09-12, 09:50
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
τελικά πήγα σε εξουσιοδοτημενο και αλλαξα τα τακακια και το καλώδιο και ήταν άρκετά οικονομικά, δηλ. τα αναταλλακτικα τα είχα πάρει μονος μαου και εργασια μου πηραν 43 € και ρυθμισαν και τιο κλειδι να δειχνει τις πληροφοριες, νομιζω και σε συνεργειο απλο να πηγαινα θα έδινα λίγο πιο κάτω, οπότε νομιζω ισχύει αυτό που ειπα ότι τα επισημα έχουν προσαρμοστει ...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-09-12, 15:01
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικά πήγα σε εξουσιοδοτημενο και αλλαξα τα τακακια και το καλώδιο και ήταν άρκετά οικονομικά, δηλ. τα αναταλλακτικα τα είχα πάρει μονος μαου και εργασια μου πηραν 43 € και ρυθμισαν και τιο κλειδι να δειχνει τις πληροφοριες, νομιζω και σε συνεργειο απλο να πηγαινα θα έδινα λίγο πιο κάτω, οπότε νομιζω ισχύει αυτό που ειπα ότι τα επισημα έχουν προσαρμοστει ...
Θεωρώ ότι είναι κάτι πολύ εύκολο, απλό & τυποποιημένο να αλλάζεις τακάκια και μπορεί να στο κάνει οποιοσδήποτε (απλό συνεργείο)... το μόνο που πλήρωσες για εμένα είναι ο προγραμματισμός κλειδιού, το οποίο λίγα συνεργεία μπορούν να στο κάνουν εκτός αντιπροσωπείας...
Αν όμως δεν ήσουν λίγο "γκρινιάρης" και δεν πήγαινες εσύ τα ανταλλακτικά, τότε η "ταρίφα" της αντιπροσωπείας (εργασία + ανταλλακτικά) θα έτσουζε...
Σίγουρα και αυτές έχουν πάρει το μήνυμα και έχουν κάνει στοιχειώδη προσαρμογή...
Δεν είμαι κατά της αντιπροσωπείας, αλλά στις περισσότερες υπηρεσίες οι τιμές τους είναι εκτός τόπου και χρόνου...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-09-12, 18:09
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Γκρινιάρης γιατί? Ίσα ίσα που επικροτώ τα επίσημα απλά τώρα είναι πιο προσιτά όποτε όλοι τα θέλουν...
Πάντως εγώ μόνος μου δεν έχω τον χρόνο να τα άλλαζα
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-09-12, 18:51
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Γκρινιάρης γιατί? Ίσα ίσα που επικροτώ τα επίσημα απλά τώρα είναι πιο προσιτά όποτε όλοι τα θέλουν...
Πάντως εγώ μόνος μου δεν έχω τον χρόνο να τα άλλαζα
To γκρινιάρεις είναι καλοπροαίρετος χαρακτηρισμός!!!!Τους δίνεις να καταλάβουν ότι υπάρχει φρένο στο οικονομικό, όπως άλλωστε κάνω και εγώ!
Συμφωνώ μαζί σου, δεν αξίζει να κάθεσαι και να παιδεύεσαι μόνος σου να αλλάζεις τα τακάκια, παρά μόνο αν το κάνεις κέφι και σ'ευχαριστεί. Το κόστος αντικατάστασής τους είναι λογικό και υποφερτό!
Μιλάω σε φιλικό πάντα κλίμα!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 25-09-12, 19:52
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Συμφωνώ και εννοείται φιλικα, δεν σε παρεξηγησα και όντως τους έδωσα να καταλάβουν ότι έχουμε δυναμη οι πελάτες. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι τα επίσημα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.