Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 24-02-16, 10:52
Το avatar του χρήστη georgedue
georgedue Ο χρήστης georgedue δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2012
Μηνύματα: 147
georgedue is on a distinguished road
Avis? Για να μπαίνεις στις εγκαταστάσεις των service με αυτόματο scan στην μπάρα.
__________________
Good Drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 24-02-16, 10:57
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgedue Εμφάνιση μηνυμάτων
Avis? Για να μπαίνεις στις εγκαταστάσεις των service με αυτόματο scan στην μπάρα.
Ναι! Μαααλιστα. Και νομιζα οτι ηταν κανενα tracker
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 24-02-16, 17:11
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Τίποτα απολύτως...
Πρίν ακόμα στο κλέψουν, δεν θα λειτουργεί το σύστημα, θα στο έχουν μπλοκάρει με παρεμβολή...
άρα να μην το σκεφτώ καν γιατί είχα κλείσει να πάω να βάλω καλά δεν μπορεί να έχει κανένα σύστημα σαν ασφάλεια που με το που πάει να το μπλοκάρουν να αρχίζει να χτυπάει λέω γω τώρα
__________________
bmw e93 325i
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 24-02-16, 18:53
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
άρα να μην το σκεφτώ καν γιατί είχα κλείσει να πάω να βάλω καλά δεν μπορεί να έχει κανένα σύστημα σαν ασφάλεια που με το που πάει να το μπλοκάρουν να αρχίζει να χτυπάει λέω γω τώρα
Οχι, γιατί θα χτυπούσε σε κάθε τούνελ, σε κάθε πυλωτή, σε κάθε γκαράζ σκεπαζόμενο,
στο συνεργείο σου, σε βαριά συννεφιά, σε έντονη καταιγίδα, σε χιονόπτωση και γενικά σε κάθε περίπτωση που χάνεις την επαφή με δορυφόρους....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 24-02-16, 19:58
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι, γιατί θα χτυπούσε σε κάθε τούνελ, σε κάθε πυλωτή, σε κάθε γκαράζ σκεπαζόμενο,
στο συνεργείο σου, σε βαριά συννεφιά, σε έντονη καταιγίδα, σε χιονόπτωση και γενικά σε κάθε περίπτωση που χάνεις την επαφή με δορυφόρους....
οκ ευχαριστώ πολύ, ο συγκεκριμένος μ ανέφερε ότι πιάνει μέχρι και 4 πατώματα να φανταστώ ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο το θέμα είναι να πιάνει έστω και 1
__________________
bmw e93 325i
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 24-02-16, 22:03
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ ευχαριστώ πολύ, ο συγκεκριμένος μ ανέφερε ότι πιάνει μέχρι και 4 πατώματα να φανταστώ ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο το θέμα είναι να πιάνει έστω και 1
Τι να σου πώ.. αυτός ξέρει καλύτερα..
Ετσι ακριβώς την έφαγε ο αδερφός μου, και πήρε συναγερμό με τέτοια καλούδια,
τον πλήρωσε ένα χιλιάρικο και είχε την ψευδαίσθηση οτι έχει προστασία..
2 φορές του το σπάσανε, και ψάχνει δικαιολογίες τύπου "ημουν στην Τουρκία και για κάποιο λόγο δεν ήρθε το sms" ακόμα και τώρα που πέρασαν 7 χρόνια...
Επειδή το όχημα το έχω εγώ απο το 2009 και μετά, σου υπογράφω οτι τα συστήματα αυτά στην μισή Ελλάδα δεν έχουν κάλυψη gsm για να σου στείλουν συντεταγμένες..
Και σε όλα τα επιλεγμένα σημεία που εγώ δοκίμασα δεν έχει κάλυψη gps..
Τα 4 πατώματα να τα σκεφτείς λίγο καλύτερα...
Τα περισσότερα συνεργεία, είναι στο ισόγειο 5 όροφων και 6 όροφων πολυκατοικιών..
Τα περισσότερα πάρκινγκ και οι πυλωτές είναι στο ισόγειο 8 όροφων πολυκατοικιών..
Εντάξει.. αν στο κλέψουν και το ανεβάσουν στην ταράτσα, για να γίνει το κέφι του κάθε ενός, νομίζω θα το βρείς και με περιστέρι....
Για να κλείσω το θέμα απο την πλευρά μου..
Το αμάξι μου έχει απο την μητέρα εργοστάσιο κεραία GPS στο πίσω τζάμι. Ακόμα και με αυτή την κεραία, κλείνω το αμάξι στο πάρκινγκ στην χαλκιδική, το οποίο έχει ΜΙΑ και μόνη πλάκα 60 εκατοστών, και με το που κλείνω την πόρτα χάνει την επαφή...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 25-02-16, 15:43
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να σου πώ.. αυτός ξέρει καλύτερα..
Ετσι ακριβώς την έφαγε ο αδερφός μου, και πήρε συναγερμό με τέτοια καλούδια,
τον πλήρωσε ένα χιλιάρικο και είχε την ψευδαίσθηση οτι έχει προστασία..
2 φορές του το σπάσανε, και ψάχνει δικαιολογίες τύπου "ημουν στην Τουρκία και για κάποιο λόγο δεν ήρθε το sms" ακόμα και τώρα που πέρασαν 7 χρόνια...
Επειδή το όχημα το έχω εγώ απο το 2009 και μετά, σου υπογράφω οτι τα συστήματα αυτά στην μισή Ελλάδα δεν έχουν κάλυψη gsm για να σου στείλουν συντεταγμένες..
Και σε όλα τα επιλεγμένα σημεία που εγώ δοκίμασα δεν έχει κάλυψη gps..
Τα 4 πατώματα να τα σκεφτείς λίγο καλύτερα...
Τα περισσότερα συνεργεία, είναι στο ισόγειο 5 όροφων και 6 όροφων πολυκατοικιών..
Τα περισσότερα πάρκινγκ και οι πυλωτές είναι στο ισόγειο 8 όροφων πολυκατοικιών..
Εντάξει.. αν στο κλέψουν και το ανεβάσουν στην ταράτσα, για να γίνει το κέφι του κάθε ενός, νομίζω θα το βρείς και με περιστέρι....
Για να κλείσω το θέμα απο την πλευρά μου..
Το αμάξι μου έχει απο την μητέρα εργοστάσιο κεραία GPS στο πίσω τζάμι. Ακόμα και με αυτή την κεραία, κλείνω το αμάξι στο πάρκινγκ στην χαλκιδική, το οποίο έχει ΜΙΑ και μόνη πλάκα 60 εκατοστών, και με το που κλείνω την πόρτα χάνει την επαφή...
οκ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και το χρόνο που διέθεσες
__________________
bmw e93 325i
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 25-02-16, 17:19
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Εγω απο το 2000 εχω συναγερμο clifford με ανιχνευτη κινησης κοντα στα τζαμια και κλισης του αυτοκινητου. Το καλο με το συναγερμο ειναι οτι εαν ξεκινησεις και δεν βαλεις τον κωδικο μεσω 2 κουμπιων το αμαξι σβηνει, κατεβαζει παραθυρα και χτυπαει ο συμαγερμος. Τοτε μου ειχαν πει οτι δεν εχει καλωδια για να κοψει καποιος και να τον απενεργοποιησει αλλα δεν το πολυπιστευω. Μου αρκει ομως οτι αν με σταματησει καποιος στο δρομο και με κατεβασει απο το αυτοκινητο για να το παρει θα κατεβω χωρις δευτερη σκεψη και θα ξερω οτι το αυτοκινητο καποια στιγμη θα σβησει. Εννοειται πως θα αρχισω να τρεχω προς την αντιθετη κατευθυνση απο αυτη που θα φυγει ο κλεφτης χαχαχαχα.

Και επειδη εχω ακουσει διαφορες συζητησεις για τυχον θεματα ασφαλειας που προκαλει το συγκεκριμενο συστημα να τονισω οτι το αμαξι σβηνει μονο οταν κινειται με χαμηλη σχετικα ταχυτητα. Πχ αν ξεχασω να βαλω τον κωδικο και πηγαινω με 100χλμ την ωρα θα χτυπησει ο συναγερμος αλλα δεν θα σβησει το αυτοκινητο, θα σβησει μονο οταν μειωσω ταχυτητα. Οντως θα ηταν πολυ επικινδυνο διαφορετικα γιατι χανεις και το υδραυλικο τιμονι οπως ειναι λογικο.
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 25-02-16, 20:50
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω απο το 2000 εχω συναγερμο clifford με ανιχνευτη κινησης κοντα στα τζαμια και κλισης του αυτοκινητου. Το καλο με το συναγερμο ειναι οτι εαν ξεκινησεις και δεν βαλεις τον κωδικο μεσω 2 κουμπιων το αμαξι σβηνει, κατεβαζει παραθυρα και χτυπαει ο συμαγερμος. Τοτε μου ειχαν πει οτι δεν εχει καλωδια για να κοψει καποιος και να τον απενεργοποιησει αλλα δεν το πολυπιστευω. Μου αρκει ομως οτι αν με σταματησει καποιος στο δρομο και με κατεβασει απο το αυτοκινητο για να το παρει θα κατεβω χωρις δευτερη σκεψη και θα ξερω οτι το αυτοκινητο καποια στιγμη θα σβησει. Εννοειται πως θα αρχισω να τρεχω προς την αντιθετη κατευθυνση απο αυτη που θα φυγει ο κλεφτης χαχαχαχα.

Και επειδη εχω ακουσει διαφορες συζητησεις για τυχον θεματα ασφαλειας που προκαλει το συγκεκριμενο συστημα να τονισω οτι το αμαξι σβηνει μονο οταν κινειται με χαμηλη σχετικα ταχυτητα. Πχ αν ξεχασω να βαλω τον κωδικο και πηγαινω με 100χλμ την ωρα θα χτυπησει ο συναγερμος αλλα δεν θα σβησει το αυτοκινητο, θα σβησει μονο οταν μειωσω ταχυτητα. Οντως θα ηταν πολυ επικινδυνο διαφορετικα γιατι χανεις και το υδραυλικο τιμονι οπως ειναι λογικο.
Να σου χαλάσω το όνειρο?
MONO αν έχεις το τηλεκοντρόλ μαζί σου είσαι καλυμμένος..
Διαφορετικά με συνδυασμό πλήκτρων στο τηλεκοντρόλ απενεργοποιείς το βάλετ..
Κατά τα άλλα, αν έχω ίδιο εγκέφαλο συναγερμού βγάζεις την μπλέ φύσσα και την άσπρη,
συνδέω τον δικό μου και φεύγω με τον κωδικό μου..
Το πρώτο είναι απλό, το δεύτερο μανούρα που θέλει πάρα πολύ ώρα ψάξιμο...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 25-02-16, 20:57
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παντα χρησιμοποιω το κοντρολ που ΔΕΝ προγραμματιζει τιποτα. Το αλλο το κραταω στο σπιτι. Αλλα μιλαω για την περιπτωση που καποιος θα σε σταματησει στο δρομο και συνεπως δεν θα ειναι ετοιμος για τιποτα απο αυτα. Αν ηταν επαγγελματιας δεν θα με σταματουσε στο δρομο αλλα θα ερχοταν κυριος και προετοιμασμενος στο σπιτι μου και θα το επαιρνε μεσα σε δευτερολεπτα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.