Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 28-08-08, 15:08
116sport Ο χρήστης 116sport δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-11-2007
Μηνύματα: 28
116sport is on a distinguished road
λοιπον τελικα ανεβαλα το ταξιδι την κυριακη κ δευτερα το πηγα στην αντιπροσωπεια.το εβαλαν στον εγλεφαλο ο οποιος ελεγε οτι πρεπει να προγραματιστει παλι καποιο μερος του..απο τοτε δε μου ξανααναψε το λαμπακι.παρατηρησα κ μια διαφορα οτι βγαζει τη δυναμη καπως πιο ομαλα χωρις κομπιασματα..εκτος αν ειναι η ιδεα μου.
  #112  
Παλιά 28-08-08, 18:11
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Ας ελπίσουμε τέλος καλό όλα καλά...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
  #113  
Παλιά 28-08-08, 21:14
nocarder Ο χρήστης nocarder δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2008
Μηνύματα: 78
nocarder is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spaka Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελεος ρε παιδια πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο τι εγραψε και τι δεν εγραψε ο αλλος και τι ηθελε να πει. Ας το παει να το δει ο ανθρωπος να υσηχασει κιαυτος και εμεις. Οταν ανεφερε ο ανθρωπος οτι του αναβει το λαμπακι με το τιμονι και την κλειδαρια νομιζα οτι δεν του ειχε ξανατυχει να του κλειδωσει το τιμονι και γιαυτο εγραψα οτι δεν ειναι τιποτα. Τωρα αντι να εστιαζεις στο προβλημα εσυ ασχολησε με το τι εγραψα εγω. Οκ...
Φίλε μου δεν εστιάζω στο τι έγραψες εσύ...το να λέμε σε κάποιον αβίαστα ότι μην ανησυχείς δεν τρέχει τπτ δεν είναι επικνδυνο?

Είναι προτιμότερο να πείς σε κάποιον να τα ψάχνει όλα με το παραμικρό παρά να "κοιμάται ήσυχος" και η τύχη του να δουλεύει...
  #114  
Παλιά 01-09-08, 11:51
Το avatar του χρήστη TEO
TEO Ο χρήστης TEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 35
TEO is on a distinguished road
KAI EMENA MOU XALASE STA 10000KM TO 2 MPEK PSEKASMOU
  #115  
Παλιά 01-09-08, 19:12
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Συνηθως μιας και ειναι σχεδον καθημερινο θεμα των Ε90-92 και ασσων,ζηταει προγραμματισμο ή κολωνα τιμονιου ή και τα 2.

Κατα μια διαολεμενη συμπτωση,ολα ειναι 4κυλινδρα
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
  #116  
Παλιά 24-09-08, 10:19
grimbmwripper Ο χρήστης grimbmwripper δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 13
grimbmwripper is on a distinguished road
τα ιδια παντελακη μου..... αναψε το check engine λετε να ειναι πολλαπλασιαστης παλι μπα γιατι το λετε αυτο μηπως ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΛΑΞΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ αλλος ενας εμεινε λετε να τον αλλαξω προληπτικα ή και οι καινουργιοι ερχονται ελλατωματικοι
  #117  
Παλιά 10-10-08, 12:24
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Γεια σας , και καλώς σας βρήκα .
Έχω στο μια BMW S1 του 2005 , και είμαι σχετικα απογοητευμένος… είμαι γκαντέμης?
1.Όταν την αγόρασα στους 7 μήνες μου φούσκωσε ο αερόσακος του συνοδηγού μόνος του, έκανε κάτι σαν φραντζολάκι , πήγα στην αντιπροσωπεία , μου είπαν ότι φταίει το εργοστάσιο κτλ και μου άλλαξαν όλο το ταμπλό , μετά άρχισαν και τα προβλήματα .. άκουγα τριξίματα , το πήγα , από πολύ ταλαιπωρία και δικό μου ψάξιμο το βρήκαν , είχαν ξεχάσει να σφίξουν κάτι βίδες στον αεραγωγό.
2. μου γραντζουνισαν το ντουλαπάκι και μου το άλλαξαν
3. από την πρώτη στιγμή στο professional ηχοσηστημα , οι ενδικεις όταν είχε ζέστη εξαφανίζονταν δεν είχα δώσει σημασία.. 1 ½ χρόνο μετά το πήγα μου είπαν ότι εγώ το χάλασα από τα πολλά το άλλαξαν μετά από μέρες , μου έσπασαν όμως την πρόσοψη ,του clima μου έφεραν άλλη.
4. όταν την πήρα από το συνεργείο πήγα σπίτι κατευθείαν. Την άλλη μέρα το πρωί που βγήκα από το γκαράζ λίγο έλειψε να πέσω με την όπισθεν πάνω σε ένα φράχτη. Το parking radar δεν δούλεψε. Το πήγα πάλι αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι επειδή άλλαξε το ηχοσηστημα δεν είχαν περάσει το cd με τους driver για το parking radar…
5. στον μήνα επάνω από την αγορά ένιωθα στο τιμόνι όταν το έστριβα σαν να πήδαγε ένα γρανάζι…να πω.. σαν να έχανε κάτι.. ένα κενό … δεν μπορς να το περιγράψω… όταν κάνεις στροφή με μικρή ταχύτητα νιώθεις ένα τικ στο τιμόνι δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε ,,, το κάνει ακόμα όμως είναι σοβαρό????? Το έχω πει στο συνεργείο και μου έχουν πει ότι δεν βλέπουν τπτ , και ότι είναι τις φαντασίας μου…
6. το καλοκαίρι φέτος 1 μέρα πριν της Παναγίας πάω να ψωνίσω γιατί θα έφευγα για διακοπές και το αυτοκίνητο με το που το έβαλα μπροστά άρχισε να τρέμει ολόκληρο… μπήκε σε standby βλάβη κινητήρα έλεγε το book πήρα τηλ. Mobile care και έστειλε το Χ5.. πολλαπλασιαστής … τον άλλαξα .. στην βδομάδα επάνω πάλι τα ίδια … αυτήν την φορά ήταν το μπεκακι στους πολλαπλασιαστές… πήγα πήρα το ειδικό υγρό και τώρα οκ
7. όταν βάζω μπροστά το πρωί καμία φορά κάνει ένα δυνατό φσουουου από τον κινητήρα .. το πήγα.. πάλι δεν ακούν τπτ…

τι αν πω…. Μάτι???

Ελπίζω να μην σας κούρασα … αυτό με το τιμόνι είναι σοβαρό?
  #118  
Παλιά 10-10-08, 12:51
Το avatar του χρήστη gian_nykt
gian_nykt Ο χρήστης gian_nykt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-12-2007
Μηνύματα: 407
gian_nykt is an unknown quantity at this point
εγω προσωπικά πάντως με τόσα προβλήματα ή θα το ειχα επιστρέψει για αλλαγή (αν ειναι πολύ αμεσα απο τότε που το πήρες) ή πούλημα......

ενα αμάξι που ειχα παλιότερα είχα αλλάξει εγκέφαλο, 2 ή 3 εμπρός δεξιά αμορτεσέρ και εναν πολλαπλασιαστή μέσα σε 10 μήνες εννοείται εντός εγγύσης..αλλά...εχασα την όρεξή μου...οπότε..
.......ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ.....
__________________
ΓΙΑΝΝΗΣ from Calculator Island

www.nyktariselectronics.gr

κοίτα που πας για να μην πας εκει που κοιτάς
  #119  
Παλιά 14-10-08, 02:07
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Για αλλαγη δεν ξερς, το ειχα ζητησει και μου ειπαν δεν γινεται...
να το επιστρεψω στην αντιπρ. και τι να παρω?
  #120  
Παλιά 19-10-08, 23:49
116sport Ο χρήστης 116sport δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 18-11-2007
Μηνύματα: 28
116sport is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 116sport Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον τελικα ανεβαλα το ταξιδι την κυριακη κ δευτερα το πηγα στην αντιπροσωπεια.το εβαλαν στον εγλεφαλο ο οποιος ελεγε οτι πρεπει να προγραματιστει παλι καποιο μερος του..απο τοτε δε μου ξανααναψε το λαμπακι.παρατηρησα κ μια διαφορα οτι βγαζει τη δυναμη καπως πιο ομαλα χωρις κομπιασματα..εκτος αν ειναι η ιδεα μου.
τελικα το λαμπακι αναψε παλι 1 μηνα μετα τον προγραμματισμο.το ξαναπηγα κ μου ειπαν οτι θελει αλλαγη η κολωνα τιμονιου..οπως κ εγινε.το αμαξι τωρα το νιωθω πιο σταθερο στις υψηλες ταχυτητες κ η αισθηση του τιμονιου διαφορετικη,πιο σκληρο δηλαδη
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.