Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-09-11, 16:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω τα εχωολα αυτα που λες ρε φιλε αλλα οταν βαλω τον διακοπτη παλι θα θελει προγραμα?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα τα 4 κύλινδρα Ε46 είχαν το BC (Board Computer) στον έξτρα εξοπλισμό ενώ ήταν στάνταρ για όλα τα 6κύλινδρα.

Όμως. Η εγκατάσταση, αισθητήρες κλπ, υπάρχουν.
Αυτό που χρειάζεται είναι αλλαγή του λεβιέ των φλας με αυτόν που έχει κουμπί (για τον έλεγχο των ενδείξεων), και προγραμματισμός στον εγκέφαλο για να λειτουργήσει.
Χρειάζεται όπως είπε ο Θάνος, αφαίρεση του τιμονιού.
Πρέπει να γίνει σε συνεργείο BMW φυσικά για να κάνουν τον προγραμματισμό.

Πας και ζητάς ένα καινούριο Retrofit kit, on board computer

Αν θυμάμαι καλά, μου είχε κοστίσει 110-120 ευρώ. Καινούριο. Αλλά έχουν περάσει και σχεδόν 5 χρόνια από τότε. Ρώτα πρώτα πόσο κάνει με την τοποθέτηση, από ένα συνεργείο BMW εξουσιοδοτημένο, εξειδικευμένο, ή αντιπροσωπεία πριν πάρεις μεταχειρισμένο με 50 ευρώ και σου κοστίσει παραπάνω από ότι να το παραγγείλεις καινούριο και να στο βάλουν.

Φυσικά έχει ξανασυζητηθεί μερικές φορές.
1, 2,
Γιατί δεν διαβάζεις όλες τις απαντήσεις? Τι σχέση έχουν τα προβολάκια με αυτό που ρώτησες.

Ναι θέλει λεβιέ και προγραμματισμό.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-09-11, 16:05
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω τα εχωολα αυτα που λες ρε φιλε αλλα οταν βαλω τον διακοπτη παλι θα θελει προγραμα?
εννοείται ρε... άλλο πράμα ο διακόπτης για τα φώτα και άλλο ο διακόπτης on board computer.... μόλις βάλεις το διακόπτη το προγραμματίζεις...διαφορετικά θα λειτουργούν τα φώτα σου και τα φλάς σου, και δέ θα λειτουργεί ο υπολογιστής ταξιδίου... επίσης θα σου ανάψει και μιά κουκκίδα στο καντράν. μόλις το προγραμματίσεις, αυτή θα σβήσει,,,,
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-09-11, 16:09
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
εννοείται ρε... άλλο πράμα ο διακόπτης για τα φώτα και άλλο ο διακόπτης on board computer.... μόλις βάλεις το διακόπτη το προγραμματίζεις...διαφορετικά θα λειτουργούν τα φώτα σου και τα φλάς σου, και δέ θα λειτουργεί ο υπολογιστής ταξιδίου... επίσης θα σου ανάψει και μιά κουκκίδα στο καντράν. μόλις το προγραμματίσεις, αυτή θα σβήσει,,,,
ευχαρισω φιλε καλο καφε να εχετε εκει με το φιλο μου
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-11-11, 16:39
moumtzisa Ο χρήστης moumtzisa δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 61
moumtzisa is on a distinguished road
Το δικό μου δεν έχει OBC και θελω να του βάλω ένα. Το αμαξι είναι το 318ci 2000cc cabrio mod 2002. Από ότι διάβασα στα threads η προεγκατάσταση αισθητάρα κλπ υπάρχει. Ισχύει και για το δικό μου? Έχει σχέση η προεγκατάσταση με το αν έχει το αμαξι auto climate η manual panel?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-11-11, 21:46
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moumtzisa Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δικό μου δεν έχει OBC και θελω να του βάλω ένα. Το αμαξι είναι το 318ci 2000cc cabrio mod 2002. Από ότι διάβασα στα threads η προεγκατάσταση αισθητάρα κλπ υπάρχει. Ισχύει και για το δικό μου? Έχει σχέση η προεγκατάσταση με το αν έχει το αμαξι auto climate η manual panel?
όχι δέν έχει σχέση. ο αισθητήρας είναι μπροστά απο τον εμπρός αριστερό τροχό. σκύβεις απο κάτω και θα δέις να προεξέχει απο την ποδιά ένα μαρκούτσι πιό χοντρό απο καλαμάκι του φραπέ. αυτός είναι ο αισθητήρας της εξωτερικής θερμοκρασίας!!! όλα τον έχουν... και για σένα λοιπόν ισχύουν τα παραπάνω. δηλαδή,αγορά του διακόπτη , τοποθέτηση , προγραμματισμός!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-11-11, 16:31
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως το πηρα μεταχειρο. Το εβγαλα μονος μου απο τροπετο και το εβαλα μονος μου. Μετα απλα πληρωσα 20 ευρω στε εναν νταβα και μου προγραματησε το obc και το διακοπτη των φωτων, μιας και τον αλλαξα και εβαλα με θεση για προβολακια. Στην πορεια οοοοοοταν βαλω προφυλακτηρα Μ/// θα μπουν και τα προβολια για να δουμε ασπρη νυχτα....
χαχαχαχαχαχα
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.