Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-04-11, 16:06
Το avatar του χρήστη ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ο χρήστης ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Μηνύματα: 215
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ is on a distinguished road
Εξαερωση ψυγειου

Καλησπερα παιδες μηπωσ μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του για την σωστη διαδικασια εξαερωση σε ε46 2001 1895cc θα αλλαξω μονοσ μου το θερμοστατη και μετα θα αδειασω ολο το κυκλωμα και θελω να ξερω τη σωστηδιαδικασια εξαερεσησ κατι διαβασα οτι ανοιγει και το καλορεφερ ή οχι καποιοσ τα φωτα του ρε παιδια αν το κανω εγω συνιλικο κοστος 80 με γνησια υλικα στην αντιπροσωπεια 150 .Ευχαριστω
__________________
WENN ICH WACHSE, KAUFE ICH BMW M3
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-04-11, 16:26
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα παιδες μηπωσ μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του για την σωστη διαδικασια εξαερωση σε ε46 2001 1895cc θα αλλαξω μονοσ μου το θερμοστατη και μετα θα αδειασω ολο το κυκλωμα και θελω να ξερω τη σωστηδιαδικασια εξαερεσησ κατι διαβασα οτι ανοιγει και το καλορεφερ ή οχι καποιοσ τα φωτα του ρε παιδια αν το κανω εγω συνιλικο κοστος 80 με γνησια υλικα στην αντιπροσωπεια 150 .Ευχαριστω
το καλοριφερ θα το ανοιξεις οταν αδιασεις κ το βαλεις μπροστα μεχρι να σου βγαλει κ τα υπολοιπα υγρα που ειναι στο μπλοκ...σβηνεις...γεμιζεις εχοντας λιγο ανοιχτη τν ταπα εξαερωσης μεχρι να σου βγαλει υγρα απο κει..τελος...εαν θες να του κανεις κ μια συμπληρωματικη..καντην οταν τ αναψεις κ ανοιξει ο θερμοστατης..με ανοιχτο καλοριφερ..(ανοιγεις λιγο τν ταπα παλι)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-04-11, 20:35
Το avatar του χρήστη yiorgosxania
yiorgosxania Ο χρήστης yiorgosxania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2007
Μηνύματα: 678
yiorgosxania is on a distinguished road
Θέλει προσοχή γιατί αν ανεβάσει υποπίεση και ανοίξεις απότομα την τάπα θα σου πετάξει τα καυτά νερά στο πρόσωπο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-04-11, 21:28
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
έλα στο είπα και απο το τηλέφωνο, στο είπα και απο κοντά... Πές όμως και εσύ στα παιδιά . το τί ακρυβώς σου έκαναν στην αντιπροσωπεία ????? ή να το πώ εγώ...????? οκ.... θα το πώ εγώ....
ΚΥΡΙΟΙ.....ο φόλος απόστολος, επισκέυτηκε εξουσιοδωτημένο συνεργείο BMW για αλλαγή ψυγείου πρίν ένα χρόνο....αφού του το άλλαξαν , έβαλαν μέσα κάποιο διάφανο παχύρρευστο υγρό και μετά του συμπλήρωσαν ΝΕΡΟ ΒΡΥΣΗΣ....ΜΑΛΙΣΤΑ...ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΥΣΗ ...
Όταν ο Αποστόλης τους ρώτησε, γιτί δέ βάζετε αποσταγμένο αυτοί του απήντησαν με περίσσια εξυπνάδα...οτι απαγορεύεται να βάλεις αποσταγμένο νερό. Πάντα θα συμπληρώνεις απο τη βρύση.
ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ??????? ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ Ο ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ.....ευτυχώς το βρήκε σε πολύ καλή τιμή απο e-bay....
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-04-11, 21:53
Το avatar του χρήστη ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ο χρήστης ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Μηνύματα: 215
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ is on a distinguished road
μου εβαλαν μεσα ενα υγρο απο ενα μπουκαλι bmw μετα πηραν ενα αδειο τετραλιτρο και το γεμισαν με νερο βρυσης τουσ λεω ρε παιδια τι γινεται απο βρυση και μου λενε παντα οχι απεσταγμενο (αυτο το υγρο που εβαλαν δεν ηταν καποιο φωσφοριζε ) μετα μου ειπαν οτι οποτε θελει συμπληρωμανα βαζω απο βρυση στο διαστημα που εκατσα ειδα οτι εβαζαν νερο βρυσης και σε αλλα αυτοκινητα ξαναρωταω καποιον αλλο και μου λεει ειναι φαρμακο και θα το συμπληρωνεισ μονο με νερο βρυσης . Τωρα ο θερμοστατης ειναι απο οτι διαβασα στο νετ συχνο προβλημα Θανο δε νομιζω να εγινε απο αυτο ξερω και γω
__________________
WENN ICH WACHSE, KAUFE ICH BMW M3
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-04-11, 21:56
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
μου εβαλαν μεσα ενα υγρο απο ενα μπουκαλι bmw μετα πηραν ενα αδειο τετραλιτρο και το γεμισαν με νερο βρυσης τουσ λεω ρε παιδια τι γινεται απο βρυση και μου λενε παντα οχι απεσταγμενο (αυτο το υγρο που εβαλαν δεν ηταν καποιο φωσφοριζε ) μετα μου ειπαν οτι οποτε θελει συμπληρωμανα βαζω απο βρυση στο διαστημα που εκατσα ειδα οτι εβαζαν νερο βρυσης και σε αλλα αυτοκινητα ξαναρωταω καποιον αλλο και μου λεει ειναι φαρμακο και θα το συμπληρωνεισ μονο με νερο βρυσης . Τωρα ο θερμοστατης ειναι απο οτι διαβασα στο νετ συχνο προβλημα Θανο δε νομιζω να εγινε απο αυτο ξερω και γω
φίλε συχνό προβλημα είναι...αλλά μήπως το προκαλούν να χαλάσει πιό γρήγορα?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-04-11, 22:06
Το avatar του χρήστη ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ο χρήστης ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Μηνύματα: 215
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε συχνό προβλημα είναι...αλλά μήπως το προκαλούν να χαλάσει πιό γρήγορα?
ναι σιγουρα
__________________
WENN ICH WACHSE, KAUFE ICH BMW M3
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-04-11, 22:27
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
ρε σεις οι Καλαματιανοι πως αντεχετε ρε και δεν τους παιρνετε με τις πετρες και τιποτα βρεγμενες σανιδες στον λοκο???
ακου δεν κανει το απεσταγμενο νερο...
Τολη να παμε μαζι στο συνεργειο να γελασουμε φιλε
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-04-11, 22:32
Το avatar του χρήστη ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ο χρήστης ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Μηνύματα: 215
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ is on a distinguished road
http://cgi.ebay.co.uk/BMW-COOLANT-AN...item19c43a3baf

αυτο εβαλαν
__________________
WENN ICH WACHSE, KAUFE ICH BMW M3
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-04-11, 22:34
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
παιδια σε ολα τα συνεργεια νερο βρυσης βαζουν .το υγρο που σου βαλαν ηταν αυτουσιο αντιψυκτικο και το αρεωνης με νερο. αναλογως ποσο δυνατο θες να ειναι στις χαμηλες θερμοκρασιες -30 πχ.τοτε βαζεις μισο -μισο αντο θες για -10 πχ. τοτε βαζεις πιο πολυ νερο και λιγοτερο απο το αντιψυκτικο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.