Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-10-06, 10:45
Το avatar του χρήστη RSM
RSM Ο χρήστης RSM δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 10
RSM is on a distinguished road
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από padapanta Εμφάνιση μηνυμάτων
ανακαλώ και συγνώμη. το τελευταίο που θέλω είναι να γίνονται παρεξηγήσεις. Ατυχές χιούμορ. Συγνώμη και πάλι.
EXCEPTED.......& Anakalo pro esena Mono file mou!
Isos gnoristoume exo apo ayton to xoro pou legete Forum

@ Thanks gia ta kala sou logia Kosta

Polous xabaledes blepo edo teleytaia omos ke gia emas tous sobarous isos den teriazi edo??? Correct me if im wrong ???

Ayta.......
RSM
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-10-06, 11:30
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Νίκο υπάρχουν πολλά σοβαρά άτομα στο forum.

Stick around και θα δεις.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-10-06, 11:34
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
???

Quote -
S38B38 Monsta - Νίκο υπάρχουν πολλά σοβαρά άτομα στο forum.
- Unquote



Ευτυχώς ρε Κώστα, γιατι νόμιζα πως είμαι ο μόνος.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-10-06, 11:39
Το avatar του χρήστη RSM
RSM Ο χρήστης RSM δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 10
RSM is on a distinguished road
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο υπάρχουν πολλά σοβαρά άτομα στο forum.

Stick around και θα δεις.
OK.......Xontro eitan aplos eimai ligo sto rev limit simera me ayta pou dibasa!

@ Nothing personal re file papapanda

Pao na beltioso kanena ergalio gia na xedoso ligo!

RSM
__________________
THE DIFFERECE BETWEEN MEN & BOYS.....IS THE PRICE OF THERE TOYZ........
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-10-06, 20:44
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
φιλικά...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ καλό και μίλησα με τον υπεύθυνο .
Ο τύπος μίλαγε για 354 ΤΡΟΧΟ ... με εισαγωγή από csl πρόγραμμα και εξάτμιση (χωρίς χταπόδι αν κατάλαβα...)
Όταν τον ρώτησα που θα γίνει η δυναμομέτρηση πριν και μετά μου λέει :
-Εγώ δεν κάνω dyno το πρόγραμμα είναι stock...

Ε αυτά κάνουν και λένε και μετά λέμε γιατί στην Ελλάδα το Tuning είναι για πλάκα ....

Ρε φίλε μου 354 τροχό = 415 στρόφαλο ούτε με 20 προγράμματα , εισαγωγή από F1 και εξάτμηση από F16 ΔΕΝ γίνεται αυτό ...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από RSM Εμφάνιση μηνυμάτων
File Mou.....
...DEN katalabeno ayti tin ekxthrikotita pros emou???
dioti oute formula poulame, oute f16.....me tis ironies sou!

...Tora piso stin ousia!
sou eixa anaferi oti me ena gruppem, ena superchip,mis exatmisi.bori to e46 m3 na kerdisi +22-25 hp!
oxi ayta pou les file mou!
sou eipa oti, me ta pramata pou forao..pou den tha anafero oles tis leptomeries ,giati then ta poulao ola!
eiani gir tin prosopiki mou xrisi exo , ego! ftasi na apodidi 354 troxo!!!!!!
me 40.8 kgm ropi!!!!!!!! RSM
ΦΙΛΕ (και το εννοώ αφού δεν έχουμε τσακωθεί) Νίκο , παραθέτω τα επίμαχα quotes από τα Post μας και μένω ΜΟΝΟ στην ουσία (αφού και τα δικά μου σχόλια ΚΑΚΩΣ ήταν ειρωνικά και εσύ είπες αρκετά):

1) Αν εννούσες 354 τροχό με ΑΛΛΗ βελτίωση από το ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ (και αυτό το εννοώ) software της superchips τότε ΚΑΚΩΣ άφησες να εννοηθεί άλλο πράγμα.
Όταν διαφημίζεις ένα προιόν βελτίωσης της ισχύος και έχεις δίπλα το αμάξι και λες ότι είναι 354 τροχό ΠΡΟΦΑΝΩΣ ο πελάτης-ενδιαφερόμενος θα καταλάβει ότι το ένα προέκυψε από το άλλο.
Όπως είδες αναφέρω ότι ΑΚΡΙΒΩΣ μου είπες ότι είχες πάνω ήτοι :Φ.Π.Ε, δεν έκρυψα τίποτε ούτε είπα ψεύτικο νούμερο. Εξάλλου ακόμα δεν μας είπες τι "φοράει" το αμάξι.

Αν ήθελα να σε δυσφημίσω όπως λες θα έλεγα ότι είπες 500hp μόνο με το software... εγώ όπως τα είπες έτσι τα μετέφερα.

2)Το νούμερο που αναφέρεις (20-25 hp) είναι ΑΚΡΙΒΩΣ dead on στις προσδοκίες μιάς atm βελτίωσης (8%) και δείχνει την πραγματική επαγγελματική συνέπεια σου.

Αν έλεγες αυτά (ή εν πάση περιπτώση αν δεν γινόταν η παρεξήγηση με το demo -car και τα 354 τροχό) θα έγραφα από την αρχή αυτά που γράφω τώρα. Δυστυχώς ΔΕΝ μου είπες ότι φοράς και ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ , γιατί αν μου το έλεγες τι λόγω είχα α) να μη σε ρωτήσω τι πράγματα , β) να πω ψέματα ??????

(Το μόνο που δεν μετέφερα από την κουβέντα μας ήταν το ότι είχες (ή έχεις ακόμα) Ε30 EVO και αυτό γιατί ΖΗΛΕΥΩ... ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟ )

3)Η παρεξήγηση στην οποία εσύ ως πωλητής - εκπρόσωπος εταιρίας θεωρώ ότι φέρεις την μεγαλυτέρη ευθύνη ,αφού από τα λεγομενά σου τόσο εγώ όσο και ο φίλος μου πραγματικα καταλάβαμε αυτό που έγραψα στην αρχή, ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΛΗΞΕ και ΠΡΟΦΑΝΩΣ μια εταιρία όπως η superchips με τεράστια εμπειρία στο χώρο χαίρει της δική μου (αν αυτό έχει κάποια σημασία...) όπωε και πάρα πολλών άλλων (αυτό έχει σίγουρα σημασία...) εμπιστοσύνης.

4)Τα ειρωνικά σχόλια πέρι F16 ΚΑΚΩΣ ΕΓΙΝΑΝ αλλά στο πνέυμα των post πολλές φορές χρησιμοποιεί ο καθένας και ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ... Παρόλα ταύτα με atm βελτίωση ΔΕΝ πιστέυω ότι έφτασες τα 354 τροχό (εκτός αν άλλαξες από cams έως valve-springs, ελάφρωσες στρόφαλο και γενικά ουσιαστικά άλλαξες σχεδόν όλο το μοτέρ ώστε είτε α) να στροφάρεις 10άρες οπότε χρειάζεσαι εκέι "πάνω" 25,3 kgr@10000 rpm !!!! , β) είτε αν μιλάς για 8000rpm πρέπει να έχεις κρατήσεις έως εκεί 31,7 kg!!!!@8000rpm ροπή....
Αν κάνω λάθος ένα dyno με τα spec τουλάχιστον θα μας διαφωτίσει, εξάλλου από την εμπειρία σου να ΜΑΘΟΥΜΕ θέλουμε (και ΜΗΝ το πάρεις ειρωνικά όντως για εμένα ισχύει...)

5) Τέλος επί της ουσίας καλό θα ήταν (και αυτό το δανέιζομαι σαν άποψη από τον Πάνο...) να προσέφερες για ΟΛΑ τα προιόντα σού τη δυνατότητα να γίνουν 2 dyno's ένα πριν και ένα μετά , ώστε αν τελικά ΔΕΝ δουλέψουν όλα σωστά (π.χ. Στράτος-delage) να γίνουν οι απαραίτητες custom διορθώσεις. Με τέτοια option ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΟΥ ...

6)Ελπίζω να άλλαξες γνώμη για τα άτομα εδώ όπως και εγώ για εσένα ...

Φιλικά ,
Βαγγέλης
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-10-06, 23:04
Το avatar του χρήστη sheriff
sheriff Ο χρήστης sheriff δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2005
Μηνύματα: 452
sheriff is on a distinguished road
καλησπερα και απο εμενα κυριε νικο...

σας ειχα επισκεφτει πριν 1 και κατι χρονο (οντας πολυ ευχαριστημενος πελατης απο το 8v rallye μου)για να προγραμματισουμε το αυτοκινητο μου,δυστηχως η εταιρια δεν ειχε βγαλει προγραμμα για μενα(Ζ4 3.0)

ετσι απευθηνθηκα καπου αλλου...


τωρα στο προκειμενο...
ο τολης σου εμπιστευτηκε το Μ3 του για προγραμμα και εισαγωγη(ηδη φορουσε εξατμιση hamman).μιας και γνωριζα το αυτοκινητο απο πριν πολυ καλα δεν χρειαστηκε να μου πει ο τολης την διαφορα που ειδε με τις αλλαγες που εκανε...
το αυτοκινητο ειχε παρει παντου και πολυ...
και το αποτελεσμα φανηκε και στο δικαστηριο οπου καταφερε να κατσει μπροστα στα 1300 μετρα απο 997s

φιλικα κωστας
__________________
το γαμπριατικο...

http://i14.photobucket.com/albums/a3...n/12213443.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-10-06, 11:52
Το avatar του χρήστη madsex
madsex Ο χρήστης madsex δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-02-2005
Μηνύματα: 99
madsex is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από z4 3.0 Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα στο προκειμενο...
ο τολης σου εμπιστευτηκε το Μ3 του για προγραμμα και εισαγωγη(ηδη φορουσε εξατμιση hamman).μιας και γνωριζα το αυτοκινητο απο πριν πολυ καλα δεν χρειαστηκε να μου πει ο τολης την διαφορα που ειδε με τις αλλαγες που εκανε...
το αυτοκινητο ειχε παρει παντου και πολυ...
και το αποτελεσμα φανηκε και στο δικαστηριο οπου καταφερε να κατσει μπροστα στα 1300 μετρα απο 997s

φιλικα κωστας
Καλα το γεγονος αυτο δεν λεει και πολλα γιατι αν θυμαμαι καλα τωρα τελευταια εχασε απο normal...

Τελος παντων επειδη ειμαι αρκετα δυσπιστος γενικα (αλλα και ειδικοτερα στο θεμα βελτιωσης Μ3) ΔΕΝ πιστευω οτι υπαρχει 'μεγαλο' περιθωριο ατμοσφαιρικης βελτιωσης στο Μ3 (εκτος και αν αλλαξεις ολο το μοτερ...) απο φιλτρα, εισαγωγες, τσιπακια και παρεμφερη... Και το εχω αποδειξει αρκετες φορες!


Τωρα για τα 354 τροχο (αν οντως ειπωθηκε και ισχυει αυτο το νουμερο) τι να πω...


Φιλικα
Κ. Αννιβας
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-10-06, 12:28
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
εαν εχει αλλαξει ολα τα internals και παιζει και κανενας εγκεφαλος motec ναι μπορει να δει 354 στον τροχο...με bolt-on σε καμια περιπτωση,οι αμερικανοι θα ειχανε κανει παρτυ...για την superchip εχω να πω μονο καλα λογια,ειχα παλιοτερα σε lancia hf προγραμμα της και δουλευε υποδειγματικα...οπως και καποιο παιδι που ειχα γνωρισει με το ονομα γαβριηλ,(ειχε απιθανες γνωσεις σχετικα με τα μ3)μου ειχε συστησει superchips για το Μ3 μου,τελικα κατεληξα στον delage
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-10-06, 16:24
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madsex Εμφάνιση μηνυμάτων
....Τωρα για τα 354 τροχο (αν οντως ειπωθηκε και ισχυει αυτο το νουμερο) τι να πω...


Φιλικα
Κ. Αννιβας
Κι εγώ ΔΥΣΠΙΣΤΩ για τα 354 ΤΡΟΧΟ....όπως και για τα 1300m σε 997s (με ισοδύναμους οδηγούς ΔΕΝ είναι λογικό...)

P.S. ο γνωστός και μή εξαιρετέως Αννίβας ?????
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-10-06, 09:08
Το avatar του χρήστη RSM
RSM Ο χρήστης RSM δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 10
RSM is on a distinguished road
Loipon,
Pistevo oti enai siramou na "APOLOGITHO" OK.......
File mou Evagele...T les Poli Orea..Diplomatis kanonikos heheh.......
Ontos den ekatsa, oute tha katse na eksigiso akribos ti ekane giati then einai dimosia information atyo , einai kati pou asxolithika gia ti prosopiki mou epiria.....ke ne, den einai mono FPE..Opos anaferis! siperilambani ke arketa mixanika..........
Ara, ne fteo ke ego eki! ara Entaxi.......tora eimaste patsi file! fenese arketa enimeromenos ke xeroume pou pleon yparxoun atoma pou kanoun know there thing!
then beno se leptomeries loipon sto ti exo kani.........

exis , h exete kathe dikeoma na dispitite.......emena den me apasxoli ayto!
sorry pou to leo etsi, ala h eteria mou asxolite me SUPERCHIPS.....ke oxi me mixanika antalaktika evagele.......ke pou ke pou kapies carbon fibre intakes , ke episis pramata apo tin VORSTIENER........Pou enai episis carbonfibre products gia ta e46 m3......ke csl parts.

ayto apo mena , se eyxaristo pou eipes kapia kala logia file z4 3.0!

ke eimai edo gia na bouthiso otan ke opos boro fili tou forum!

PARAXIGISI TELOS! ke xarika gia tin gnorimia Evagele..........

have a nice weekend!

RSM
__________________
THE DIFFERECE BETWEEN MEN & BOYS.....IS THE PRICE OF THERE TOYZ........
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.