Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-11-13, 18:53
astraxan Ο χρήστης astraxan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-09-2012
Μηνύματα: 28
astraxan is on a distinguished road
προβλημα με bbs rc010

τις πηρα απο γερμανια, τις εφερα εδω τις ισιωσα στο μπιλιρη με 200 ευρω,
και οταν τις κουμπωσαμε πανω ειδα οτι βρισκει πισω, το 36αρι ειναι χαμηλωμενο αρκετα, αναγκαστηκα να του αφησω τις παλιες μου γιατι το αμαξι δεν κουνιοταν ετσι, εφυγα απο περιστερι για πειραια τρωγωντας λαστιχο με μαξ 50 χλμ, στις λακουβες εγδερνα, τα φτερα πιασαν θερμοκρασια αφου λεω κοιτα να δεις που θα φουσκωσουν μονα τους.
τωρα ακουω λυσεις...
δεν θυμαμαι το οφσετ αλλα τωρα πια λιγο ρολο πρεπει να παιζει μιας και τις ζαντες τις ακριβοπληρωσα και θα τις κρατησω. το τιμονι ξεχασα να πω αλλαηε λιγο, πιο βαρυ και λιγοτερο αμεσο. οι ζαντες ειναι 8.5 ολες. πισω εχω 225-45-17 και μπροστα 215-40-17 πηγα σε εναν ζαντολαστιχα που δεν του εχω γενικα εμπιστοσυνη και μου την πεσαν 2 πακιστανοι του μαγαζιου και τσεκαραν τα καπακια παραλιγο να τους αρπαξω.. μιλαω με τον ανθρωπο μου λεει φαγωμα η ζαντα για να κατσει πιο μεσα του λεω ξεχνα το, μου λεει δεν γινεται ουτως η αλλως τελικα γιατι ειναι λεπτη η ζαντα.
αλλη λυση σκεφτομαι του λεω ειναι καμπερ, αλλα εχει ηδη καμπερ ( τρωει ηδη το λαστιχο απο μεσα πισω) αλλη λυση του λεω φουσκωμα φτερα, μου λεει θα μαμισεις το αμαξι θα σπασει η μπογια κλπ,
το πιο πολυ που με ανησυχησε ειναι μπροστα, οχι οτι ακουσα να γδερνει αλλα αν σε στροφη παρει κλιση με τριμενο τιμονι το φτερο θα γινει πολυμορφικο. ακουω συμβουλες!! βοηθεια !
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-11-13, 19:28
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
ψήλωμα αρκετο, ενοειτε τα αμορτισερ να μην βουλιαζουν μονα τους να ειναι καλα δηλαδη, και bumb stop μεσα στο αμορτισερ, θα περιορισουν αρκετα τα προβληματα σου
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-11-13, 22:10
Το avatar του χρήστη JiMk
JiMk Ο χρήστης JiMk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-08-2004
Μηνύματα: 41
JiMk is on a distinguished road
1η λύση για μένα fender rolling το οποίο μπορείς να το κάνει άφοβα κ δεν πετάει χρώμα εκτός αν έχεις στοκαρισμένα φτερά

2η λύση είναι τα bump stop που είπε ο φίλος από πάνω αλλά σκέψου ότι θα μειώσεις τη διαδρομή της ανάρτησης σου κ θα γίνει το αμάξι τραπέζι

3η λύση είναι κ ποιο σωστή αφού θέλεις να κρατήσεις αυτό το σετάπ είναι φούσκωμα φτερών-θόλων σε φαναρατζή το οποίο περιλαμβάνει σφυρηλάτηση-βάψιμο-στοκάρισμα με κόστος 400€ το λιγότερο πιστεύω, σωστό λειτουργία ανάρτησης κλπ.

Διαλέγεις κ παίρνεις.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-11-13, 02:17
astraxan Ο χρήστης astraxan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-09-2012
Μηνύματα: 28
astraxan is on a distinguished road
ψηλωμα δεν παιζει στο μπατζετ , δεν ειμαι για αλλες αναρτησεις
εχουν ετ20 οι ζαντες
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.