Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-01-17, 21:55
M@kis Ο χρήστης M@kis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 20-01-2017
Μηνύματα: 2
M@kis is on a distinguished road
Προβλημα με antispin σε e39

Καλησπέρα ως νέο μέλος θελω να μοιραστώ μαζί σας ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ε39μου 520 το πρόβλημα ξεκινάει οταν το αυτοκίνητο φτάσει τα 90-100 χιλιόμετρα που μου ανάβει το antispin και μου κόβει το γκάζι,αν το απενεργοποίησω ολα καλα και σταματάει στα 130-140 που αν το ξανά ενεργοποιήσω λειτουργούν ολα ρολόι.Ειναι λιγο εκνευριστικό αυτο γιατι αν το ξεχάσεις ενεργοποιημένο μπορει να σε προδώσει σε καμια προσπέραση ή στροφή.Μετα απο λιγο ψάξιμο(γιατι το αμάξι αγοράστηκε πρόσφατα)κατέληξα οτι μάλλον ειναι λάθος τα εμπρός ελαστικά(225/45/18) και μετράει λάθος κύκλο
Τα πισω ειναι 265/35/18
Εχει αντιμετωπίσει κανεις παρόμοιο πρόβλημα?
Μήπως ειναι κατι άλλο?
Παντως λαμπάκι abs δεν ανάβει!! για να ειναι η μονάδα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-01-17, 22:35
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Απαντώ με μια ερώτηση, χωρίς να γνωρίζω, οπότε μη μου δώσετε βάση. Μήπως τα 265 πίσω είναι πολύ υπερβολή;
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-01-17, 00:05
M@kis Ο χρήστης M@kis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 20-01-2017
Μηνύματα: 2
M@kis is on a distinguished road
Φιλε μου PetrosD ναι και εγω θα συμφωνήσω μαζί σου ειναι υπερβολή για 520 αλλα ειναι οτι μικρότερο μπορει να μπει σε μια 10αρα ζάντα που ειναι η πισω.εχει τα καλα του εχει και τα αρνητικά του,όπως ολα.εστιαζω όμως στο οτι μου αρέσει και που ξερεις μπορει να βρεθεί και άλλος σκοπός υπάρξεις στο μέλλον��
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-01-17, 18:40
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Σε 10αρα ζαντα βαζεις και 225 αν θες.......Παρεπιπτοντως οι διαστασεις ειναι λαθος και πιθανον να φταιει αυτο που διαβαζει λαθος το ASC....255/35R18 θες.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-01-17, 21:43
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Μήπως είναι λάθος οι διαστάσεις των μπροστινών ελαστικων;
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-01-17, 21:57
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο πρέπει να πας σε μια αντιπρωσοποία ή όπου αλλού έχουν αντίστοιχο μηχάνημα για να κάνεις μια αρχικοποίηση του αντισπίν η του ντι ε σί ότι έχεις τέλος πάντων, για κάποιο λόγο έχει χάσει της τιμές που πρέπει να διαβάζει και σου ανάβει λαμπάκι, αν συνεχίσει το πρόβλημα θα το λύσεις μόνο μέσω διαγνωστικού δεν υπάρχει άλλος τρόπος και όσο για τα λάστιχα το μόνο που χρειάζεσαι είναι να έχουν τον ίδιο κύκλο, διάμετρο ανά ζεύγος όσο αναφορά την χρήση του αντισπίν
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-01-17, 10:11
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M@kis Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου PetrosD ναι και εγω θα συμφωνήσω μαζί σου ειναι υπερβολή για 520 αλλα ειναι οτι μικρότερο μπορει να μπει σε μια 10αρα ζάντα που ειναι η πισω.εχει τα καλα του εχει και τα αρνητικά του,όπως ολα.εστιαζω όμως στο οτι μου αρέσει και που ξερεις μπορει να βρεθεί και άλλος σκοπός υπάρξεις στο μέλλον��
για πες τα καλα της 10αρας με 265 σε 520.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.