Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-02-18, 12:29
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Καθάρματα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-02-18, 17:32
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Tα μαλακισμενα.
Το ιδιο ακριβως εχει παθει και ο Santo στο Μ5 του....θα προτεινα μια κουκουλα να μην προκαλει τα βλεματα εστω. Οχι οτι αμα θελει καποιο κωλοπαιδο δεν θα την σηκωσει να κανει ζημια. Απλα θελει πιο πολυ προσπαθεια και ΙΣΩΣ να μην ασχοληθει...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-02-18, 20:26
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Οχι ρε φιλε, τον μπασταρδο που το εκανε.. θα το βρει μπροστα του..

Υπαρχει καποιος στο περιστερι που εχει πολυ καλο ονομα..

https://www.xo.gr/profile/profile-911323432/el/

Κι εμενα μου τον προτειναν αλλα επειδη ειμαι μακρυα δεν μπορεσα να παω.. αν θελεις περνα μια βολτα να το δει και να σου πει μια γνωμη πριν κανεις οτιδηποτε..

Αν θεωρηθει διαφημιση ας διαγραφει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-02-18, 23:33
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgepap Εμφάνιση μηνυμάτων
Ημαρτον!!!!!
Αν τον εβρισκα επ αυτοφώρω θα τον σκοτωνα...!!

Προσοχη στο αυτοκινητο αυτο μην του κανουν χειρότερα οι κομπλεξικοι που κυκλοφορουν...!!

Έτσι ήμουν και εγώ όταν το είδα, παρακαλούσα απλά να τον πετύχω κάπου.
Το φοβάμαι και εγώ τα χειρότερα για αυτό το μετέφερα αλλού μέχρι να βρω μια μονιμη λύση.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Με κατι τετοια μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι . Πραγματικα κριμα .
Στα συνεργεια που πας να τους ρωτησεις τι μαρκα ασταρι - χρωμα - βερνικι χρησιμοποιουν . Τα καλα υλικα ( Sikkens , spies hecker , dupont ) κοστιζουν αρκετα για βαφη ενος οχηματος .
Θα μπορουσε να γινει με αερογραφο τοπικα αλλα λογω δυσκολιας μπορει να βγει πιο ακριβα απο ολικο βαψιμο .
Σε ευχαριστώ φίλε. Ήξερα μόνο για τα sikkens. Διάβασα και για τα spies hecker και ακούγονται ότι είναι εξίσου καλά. Αερογράφο πρώτη φορά το ακούω. Παίζει αυτό για τα αυτοκίνητα και δεν θα έχει διαφορά στα χρώματα?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
Καθάρματα!
Κόμπλεξ σε συνδυασμό με απίστευτη ανεγκεφαλιά και γυναικουλίστικες συμπεριφορές. Δεν βγάζω άκρη και απλά μου μένει το γιατί?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Tα μαλακισμενα.
Το ιδιο ακριβως εχει παθει και ο Santo στο Μ5 του....θα προτεινα μια κουκουλα να μην προκαλει τα βλεματα εστω. Οχι οτι αμα θελει καποιο κωλοπαιδο δεν θα την σηκωσει να κανει ζημια. Απλα θελει πιο πολυ προσπαθεια και ΙΣΩΣ να μην ασχοληθει...
Στέλιο στεναχωρήθηκα πολύ ρε φίλε. Ίσως έχεις δίκιο θα πρέπει να πάρω μια για όταν ξαναφύγω για πολύ καιρό, απλά σε υπόγειο γκαράζ που να φανταστώ ότι θα πετύχω τον λαλακα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι ρε φιλε, τον μπασταρδο που το εκανε.. θα το βρει μπροστα του..

Υπαρχει καποιος στο περιστερι που εχει πολυ καλο ονομα..

https://www.xo.gr/profile/profile-911323432/el/

Κι εμενα μου τον προτειναν αλλα επειδη ειμαι μακρυα δεν μπορεσα να παω.. αν θελεις περνα μια βολτα να το δει και να σου πει μια γνωμη πριν κανεις οτιδηποτε..

Αν θεωρηθει διαφημιση ας διαγραφει.
Εύχομαι να το βρει Ζαχαρία... Σε ευχαριστώ για την σύσταση. Μόλις βρώ χρόνο θα περάσω και από εκεί με το αυτοκίνητο να μου πει μια γνώμη.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-02-18, 18:04
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Δες στο youtube με τιτλο clear coat blending πως βαφουν μικρες ζημιες χωρις να βαψουν ολο το πανελ .
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-02-18, 22:48
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω edit το post μου? Δεν μου βγάζει το edit, παρά μόνο στο τελευταίο post.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Δες στο youtube με τιτλο clear coat blending πως βαφουν μικρες ζημιες χωρις να βαψουν ολο το πανελ .
Σε ευχαριστώ, θα το ψάξω.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-02-18, 00:02
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω edit το post μου? Δεν μου βγάζει το edit, παρά μόνο στο τελευταίο post.
Δεν μπορεις να κανεις..

Στειλε πμ σε ενα μοντ/αντμιν να σου κανει οτι διορθωση θελεις..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-02-18, 09:32
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Off topic: Edit δεν μπορει κανεις να κάνει μετα απο λίγη ώρα γιατί τα κρούσματα των "απατεώνων" ηταν πολλά.
Αρκετοί γύριζαν χιλιόμετρα για να πουλήσουν το αυτοκινητο τους πχ και ενω ειχαν αναφέρει στο forum τα πραγματικά τους χλμ οταν τα γύριζαν στο μισό, έκαναν edit στα μυνήματα τους. Άλλοι ήθελαν να κρύψουν ενα ατύχημα γιατι ηθελαν να πουλησουν ατρακαριστο αυτοκινητο κλπ.
Εχω δεχθεί πολλες απειλες απο μέλη που θελουν να κανουν edit ωια να εξαπατήσουν τον κόσμο και απο άλλους που θελουν να διαγράψω ολο το λογαριασμό τους.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-02-18, 13:09
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Off topic: Edit δεν μπορει κανεις να κάνει μετα απο λίγη ώρα γιατί τα κρούσματα των "απατεώνων" ηταν πολλά.
Αρκετοί γύριζαν χιλιόμετρα για να πουλήσουν το αυτοκινητο τους πχ και ενω ειχαν αναφέρει στο forum τα πραγματικά τους χλμ οταν τα γύριζαν στο μισό, έκαναν edit στα μυνήματα τους. Άλλοι ήθελαν να κρύψουν ενα ατύχημα γιατι ηθελαν να πουλησουν ατρακαριστο αυτοκινητο κλπ.
Εχω δεχθεί πολλες απειλες απο μέλη που θελουν να κανουν edit ωια να εξαπατήσουν τον κόσμο και απο άλλους που θελουν να διαγράψω ολο το λογαριασμό τους.
Αυτό είχε ξεκινήσει πριν πολλά πολλά χρόνια, όταν είχα ανακαλύψει ότι κάποιος πωλούσε το τέλειο αυτοκίνητο του με φανφάρες πόσο τέλειο είναι και αντί για αυτό το διαμάντι πάνε όλοι να πάρουν σκουπίδια αγνώστου προελεύσεως.
Όμως ο κύριος είχε ανοίξει διάφορα θρεντ για πάμπολλα φρικτά προβλήματα, τα οποία είχε φροντίσει να διορθώσει. (τα θρεντ διόρθωσε και όχι τα δεκάδες σοβαρά προβλήματα του χρεπιού του).
Έλα μου όμως, που από τα quotes κλπ από κάτω φαινόταν το περιεχόμενο...

Από τότε είπαμε τέλος το edit. (και για εμένα προσωπικά είναι ο κύριος λόγος που έμεινα στο φόρουμ και συνέχισα να έχω την ευθύνη του moderator αφού σημαίνει ότι οι άνθρωποι που έχουν το φόρουμ είναι σοβαροί και όπως έχουν την ευθύνη των πραγμάτων που γράφουν, απαιτούν και από τους χρήστες το ίδιο).

Αν κάποιος θέλει κάτι συγκεκριμένο που υπάρχει λόγος να διορθωθεί, στέλνει ευγενικά μήνυμα στον admin εξηγώντας το λόγο (για κάτι όχι πολύ σοβαρό που να επιτρέπεται η διόρθωση) και φυσικά όταν έχει ο άνθρωπος χρόνο να το διόρθώσει...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 13-02-18, 16:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Off topic...
404.000 χιλιόμετρα... έχω αλλάξει το μισό αυτοκίνητο εκτός απο τον κινητήρα...
Μέχρι και κεντρικό άλλαξα...

Πέρα απο τα παγούρια..
Κανένα ανταλλακτικό δεν επανέλαβε την βλάβη του...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.