Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-02-11, 18:59
BMWE36 Ο χρήστης BMWE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-12-2006
Μηνύματα: 333
BMWE36 will become famous soon enough
Και εγω αυτα τα φαναρια φοραω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Εχουν τελεια εφαρμογη εκτος του ρυθμιστη υψους και πολυ καλη αποδοση σε φως! Τοποθετησα περυσι και τις καινουργιες τις philips τις 3χρωμες και επαθα πλακα απο το φως τους αν και η τιμη τους ειναι λιγο τζιμπιμενη. Απεκτησα τελεια ορατοτητα καθως οπως γραφει στο χαρτι τους αλλα κ οπως τις βλεπεις παραγουν λευκο φως ευθεια για απσταση κιτρινοπο στα πλαγια για λεπτ και γαλαζιο αριστερα για να μην τυφλωνει τους αλλους.
Εκπληκτικο αποτελεσμα χωρις χενον και χωρις να τυφλωνω κανεναν (κανεις ως τωρα δεν μου χει κανει συνιαλο). Ειδα μεγαλη διαφορα μιας και οταν της εβαλα οδηγουσα καθε σκ σε στοφιλικη επαρχιακου δρομου κ χρειαζομουν κατι καλο σ φως
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-04-12, 17:16
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Επαναφερω το θεμα.Ακομα εχω θεμα με τα φωτα,αν και εχουν βελτιωθει.Μετα απο επισκεψη σε ηλεκτρολογο της προκοπης βρηκαμε οτι οι λαμπες δεν ηταν σωστα κουμπωμενες.Αφου αυτο τακτοποιηθηκε ο φωτισμος βελτιωθηκε πολυ.Εξακολουθω ομως να "τη ψαχνω" αφου ολοι ξερουμε οτι το ατιμο το ικροβιο δεν μας αφηνει ποτε σε ησυχια.Ειδα λοιπον αυτο http://eshop.ktautopart.com/car-hid-...projector.html
Ενταξει ειναι projectors αλλα πως ειναι δυνατον να μπαινουν στο μαμα φαναρι χωρις να πειραξεις κατι;Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο(ή παρομοιο);Ειναι μονο για "πουλ μουρ" ή κανουν πραγματικα δουλεια;
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-04-12, 17:29
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Δεν είναι λιγάκι ακριβά?

Να σκεφτείς οτι με λίγα παραπάνω αγοράζεις depo η και με τα ίδια κάτι σε μαμά με projector.
__________________
Όλοι είμαστε ίσοι. Απλώς μερικοί είναι πιο ίσοι απο τους άλλους!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-04-12, 23:29
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Το θεμα ειναι οτι εαν παρω depo η μαμα μετα θελω και κιτ xenon οποτε παμε για περιπου αλλα τοσα,εαν μιλαμε για κατι φθηνο.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-04-12, 00:53
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
http://www.umnitza.com/depo-dotus-el...p8hbgg3sui1m76


δες εδω
εγω εχω βαλει τα fxr ειναι τα προτζεκτορ και τα εβαλα στα δικα μου φαναρια και απλα τα φωτα δεν παίζονται
η τα περνεις κομπλε η αγοράζεις προτζεκτορ fxr που ειναι και bixenon και απλα με πατεντουλα και οδιγιες που θα βρεις στο ιντερνετ τα βαζεις στα δικα σου φωτα
υπαρχει καπιος που εχει βαλει 4 fxr στο ε 36 του
αν ειναι να κανεις κατι μην κανεις κατι λιγοτερο apo fxr
ειναι η κορυφη που μπορει καπιος να εχει στο θεμα φωτα εκτος ισως που δεν θα στριβουνε για να πιάσουν την τελειότητα αλλα αυτη ειναι λειτουργία του φαναριού και οχι του προτζεκτορα

http://www.umnitza.com/umnitza-bixen...it-p-5810.html
αυτα εβαλα εγω αλλα κρατησα τις δικες μου λαμπες και μετασχηματιστες εσυ θα χρειαστεις να παρεις και κιτακι χενον d2s
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MZ3 : 19-04-12 στις 00:56 Αιτία: χενον
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-04-12, 09:09
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Δειχνουν οντως παρα πολυ καλα.Ομως απο οσο ειδα εαν τα παρω ετοιμα,με φαναρια,θελω 215€(μαζι με τα d2s)για το καθενα χωρις μεταφορικα και τελωνειο!!
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-04-12, 10:52
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Γνήσια με προτζέκτορα ή όχι και μία σωστή ρύθμιση σε ένα επαγγελματία.

Πολλά φανάρια aftermarket φωτίζουν καλά αλλά η ποιότητα τους σε βάθος χρόνου τα απομακρύνει από τα γνήσια. Κυκλοφορούν πολλά μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση με 100€. Αν ψαχτείς και στο αγγλικό ebay θα τα βρείς στη πόρτα σου με 70€ όπως έκανα εγώ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-04-12, 11:50
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
Γειά χαρά στην παρέα...ρε παίδες κ εγώ ειμαι 36αρης κ ψάχνω γνήσια φυσικά φαναρακια,θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότητα καθαρισμού του κρυσταλου (είναι αρκετά ταλεποριμενα) η κάποια οικονομική διεύθυνση για αγορά.εχω ψαχτει ebay αλλά δίνουν μεμονωμένα αριστερό/δεξί κ στο car δεν εχω βρει τίποτα ακόμα...ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-04-12, 12:49
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Απο οτι μου ειχαν πει το κρυσταλο βγαινει,με καποιο τροπο,αλλα οσο και αν προσπαθησα δεν το καταφερα.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 19-04-12, 13:05
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strofimios Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο οτι μου ειχαν πει το κρυσταλο βγαινει,με καποιο τροπο,αλλα οσο και αν προσπαθησα δεν το καταφερα.
To κρύσταλλο βγαίνει με θερμοπίστολο στους 5-10 πόντους και υπομονη και κολλιέται πάλι με φλαντζόκολλα μάυρη ή γκρι. Θέλει προσοχή η επικόλληση γιατί αλλιώς θα παίρνει υγρασία για πλάκα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.