Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-03-12, 22:02
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Πρέπει να ανοίξεις τις ταπετσαρίες στις πόρτες γιατί είναι στερεομένες σε κλίπς δίπλα στην 6πινη...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-03-12, 23:36
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
ωπα ωπα παλικαριαααα. λοιπον με τα υπαρχοντα φυσακια (2πινα) δεν μπορεις να προγραμματισεις να κλεινουν και να ανοιγουν με το κλειδωμα/ξεκλειδωμα ουτε να κανουν ανακληση στην οπισθεν. μονο με το κουμπι ανοιγοκλεινουν. αν το αμαξι δεν εχει αναμονη τοτε θελει και το εγκεφαλακι και καλωδιωση στις πορτες και στο αμαξωμα. αν δεν εχεις αναμονες φιλε ΜΑΚΟ και δεν εχεις καποιον να στο περασει(αν δεν ξερεις ο ιδιος η δεν εχεις τα υλικα) τοτε καλυτερα βαλε χειροκινητους!
Αγαπητέ guiama...έχω βάλει ηλεκτρικά αναδιπλούμενους(ετυχε να τους βρω σε καλή τιμή)...δεν έχω βάλει ούτε εγκεφαλάκι,ούτε εξτρα καλωδιώσεις ούτε τπτ(δεν είχα αναμονές!)....παρα μονο χειροκινητα τους κλεινω,όποτε τους κλείνω!
Και εγώ στον Τάκη χειροκινητους προτεινα να βαλει(λόγοι οικονομίας) γ να μην μπλεκει μιας κ οι δικοι του (τωρινοί) είναι χειροκινητα αναδιπλουμενοι!Αν τυχον έχει αναμονές όμως(αν δεν ανοιξει ταπετσαρίες όμως πως θα το μάθει?) μπορεί να βάλει κ ηλεκτρικά αναδιπλούμενους, αλλάζοντας φυσικά το διακόπτη στην πορτα(που θαχει πλεον κ κουμπι γ την αναδιπλωση)...κ κάνοντας ενδεχομένως καποιον προγραμματισμό.....

Υ.Γ γνωρίζω απο το thread του μέλους paris, πως γίνεται να λειτουργησεις την αναδίπλωση σε Ε46 mirrors εστω κ αν δεν εχεις αναμονές στα άπλα Ε46, απλά θέλει φασαρία(εξτρα καλώδια,το εγκεφαλακι κτλ) γιαυτό κ δεν το έκανα........
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ditris : 19-03-12 στις 23:40
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-03-12, 08:32
Το avatar του χρήστη TAKIS-BMW
TAKIS-BMW Ο χρήστης TAKIS-BMW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-11-2009
Μηνύματα: 136
TAKIS-BMW is on a distinguished road
Καλημέρα παιδιά.. ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα γιατί ψάχνω τι να κάνω με την ανάκλιση.
έβγαλα το διακόπτη για τους καθρέπτες για να δω πόσα καλώδια και αν έχει 2 φύσες η μία..
λοιπόν. εμένα στο διακόπτη μπαίνουν 10 καλόδια!!! και είναι δύο φύσες μία κάθετη και μία οριζόντια...
υπάρχει περίπτωση να έχει αναμονές??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-03-12, 08:39
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TAKIS-BMW Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα παιδιά.. ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα γιατί ψάχνω τι να κάνω με την ανάκλιση.
έβγαλα το διακόπτη για τους καθρέπτες για να δω πόσα καλώδια και αν έχει 2 φύσες η μία..
λοιπόν. εμένα στο διακόπτη μπαίνουν 10 καλόδια!!! και είναι δύο φύσες μία κάθετη και μία οριζόντια...
υπάρχει περίπτωση να έχει αναμονές??
Εννοείς έβγαλες το διακόπτη της πόρτας(εκείνο που ρυθμίζει τους καθρέπτες)?Αν ναι, τότε όντως σε αυτόν πηγαίνουν 2 φίσες...μία απο τον έναν καθρέπτη αριστερό και η άλλη(που λες είναι κάθετα κουμπωμένη) είναι γ τον δεξή καθρέπτη.......
Συνολικά 10 καλώδια καταλήγουν στον διακόπτη?Δηλαδή 5 στη μία φίσα και 5 στην άλλη?

Υ.Γ Η έξτρα φίσα(αν υπάρχει) γ την αναδίπλωση βρίσκεται (κάπου χύμα μέσα) και θα την δεις μόνο αν βγαλεις την ταπετσαρία της πόρτας........
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-03-12, 09:01
Το avatar του χρήστη TAKIS-BMW
TAKIS-BMW Ο χρήστης TAKIS-BMW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-11-2009
Μηνύματα: 136
TAKIS-BMW is on a distinguished road
ναι το διακόπτη της πόρτας έβγαλα.. έχει 2 φύσες μια μαύρη και μία άσπρη με 5 καλώδια η κάθε μία.
τα 5 καλόδια είναι ψιλά και τα άλλα 5 τις φύσας είναι λίγο ποιό χοντρά.
αυτό το είπα γιατί έχω δεί και e46 2000 μοντέλο τα πρώτα πρώτα να έχει μία φύσα στο διακόπτη και όχι δύο.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-03-12, 09:19
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΦΙΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ...ΤΟ ΑΣΠΡΟ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ) ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΟΚΚΙΝΟ,ΠΡΑΣΙΝΟ,ΓΚΡΙ, ΕΝΩ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΦΥΣΑΚΙ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ(ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ) ΕΧΕΙ 5 ΧΡΩΜΑΤΑ...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ,ΚΑΦΕ,ΓΑΛΑΖΙΟ_ΑΣΠΡΟ,ΓΑΛΑΖΙΟ_ΚΑΦΕ, ΓΑΛΑΖΙΟ_ΠΡΑΣΙΝΟ......

Υ.Γ 1)η μία φίσα μου δηλαδή έχει 3 καλώδια(όπως και απο άλλα 46ρια) επειδή το κρυσταλλο του οδηγού δεν είναι θερμαινόμενο...
2)δε νομίζω να υπάρχει 46ρι που να καταλήγει μόνο μία φίσα στο διακόπτη!Απο ποιον καθρεπτη είναι εκ των 2?Τότε πως ρυθμίζονται και οι 2 καθρεπτες?
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC05384.jpg (24,4 KB, 7 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC05388.jpg (55,6 KB, 10 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-03-12, 12:19
Το avatar του χρήστη TAKIS-BMW
TAKIS-BMW Ο χρήστης TAKIS-BMW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-11-2009
Μηνύματα: 136
TAKIS-BMW is on a distinguished road
να αυτό το e46 έχει μία φύσα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-03-12, 13:20
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TAKIS-BMW Εμφάνιση μηνυμάτων
να αυτό το e46 έχει μία φύσα..
Τάκη αυτό το αμάξι μάλλον έχει μία επειδή είναι με ηλεκτρικά καθίσματα όπως λέει ο τύπος!Δεν ξέρω τι να πω.....κ αυτό πρώτη φορά το βλέπω-ακούω!

Υ.Γ ο τύπος λέει πάντως πως αν το αμάξι έχει καθίσματα με μνήμες εχει μία φίσα στο διακόπτη που κουμπώνει η οποία είναι γαλαζια(πίσω μεριά)!Αν δεν έχει ηλεκτρικά καθίσματα 2 φίσες κουμπώνουν κ εχει χρωμα μαυρο ή γκρι!Αν έχει αναδίπλωση πάλι μια φίσα κουμπώνει αλλα εχει χρωμα μωβ....
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ditris : 20-03-12 στις 13:27
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-03-12, 14:52
Το avatar του χρήστη TAKIS-BMW
TAKIS-BMW Ο χρήστης TAKIS-BMW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-11-2009
Μηνύματα: 136
TAKIS-BMW is on a distinguished road

αυτές είναι η φύσες μου...
άσπρη φύσα:γκρί,κόκκινο,πράσινο,μαύρο,μαύρο
μαύρη φύσα: γαλάζιο,γαλάζιο,γαλάζιο,καφέ πράσινο.
σύνολο 10 καλώδια...
θυμίζω το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής facelift και είναι 3-2006 μοντέλο παραγωγής (δεν ξέω αν παίζει ρόλο το μοντέλο)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-03-12, 15:07
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
αρα δεν εχει αναμονη για ανακλινωμενους καθρεπτες(ειναι πολυ περιεργο να υπαρχει αναμονη για ανακλινωμενους καθρεπτες.του φιλου σιερα μαλλον ειχε καθρεπτες με ανακλιση και ο πρωην ιδιοκτητης τους εβγαλε. εκτος αν το αυτοκινητο ειναι αμερικανικο(πραγμα πολυ δυσκολο)στα οποια αμερικανικα ειχες επιλογη προεγκαταστασης σχεδον ολων των αξεσουαρ) εσενα εχει 10 καλωδια που σημαινει οτι σου λειπει ενα καλωδιο. ΕΝΑ ΜΠΛΕ ΜΩΒ (το οποιο ειναι και η εντολη αναδιπλωσης)το οποιο κουμπωνει στο 6πιν της μαυρης φυσας!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.