Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-08-14, 14:12
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
α και κατι ακομα που παρατηρησα σημερα είναι πως μπερδευει από το ρελαντί περιπου μεχρι τις 1500rpm και από τις 5000rpm εως τον κοφτη
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-08-14, 15:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Αν μετρήσεις καυσαέρια θα φανεί απο πού είναι το πρόβλημα..
Φαίνεται αμέσως αν έχεις πλούσιο η φτωχό μείγμα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-08-14, 19:35
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
η εξατμιση μου είναι ολη ελευθερη μονο σωληνα δηλαδή και ένα αδειο τελικο.
πως θα μετρησω καυσαερια?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-08-14, 20:47
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
εγω σηκωνω τα χερια ψηλα
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-08-14, 08:24
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storki Εμφάνιση μηνυμάτων
η εξατμιση μου είναι ολη ελευθερη μονο σωληνα δηλαδή και ένα αδειο τελικο.
πως θα μετρησω καυσαερια?
Και καλαμάκι να έχεις για εξάτμιση, ο τρόπος που μετράμε τα καυσαέρια είναι ένας...
Που βλέπεις πρόβλημα??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-08-14, 11:37
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
προφανως εννοει οτι δεν εχει ουτε καταλυτη και ξερναει καρκινο και δεν βγαζει καρτα.....

αλλα εμεις αλλο του ειπαμε....
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-08-14, 13:23
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
α δεν το καταλαβα ρε παιδια μην τσαντιζεσται. είμαι κι`εγω τρελαμενος ψανχω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα και οι μερες τις αδειας τελειωνουν. αν είμαι και λιγο αποτομος δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλα μπορει να μου βγαινει λογο ολου αυτου δειχτε λιγο κατανοηση.
νομιζα πως αμα είναι ολη ελευθερη η εξατμιση χωρις καταλυτες και λοιπα νομιζα πως δεν μπορει να μετρησει το οργανο εάν φταιει ο λαμδα η όχι γιατι ετσι κι`αλλιως βγαζει καυσαερια καργα. θα το δω και αυτό. πρωτα όμως σημερα θα ξαναλυσω την εισαγωγή να δω μηπως δεν εχει παει κατι καλα στο δεσιμο.
πηρα και καινουργια λάστιχα για την εισαγωγή θα τα βαλω και αυτά για να δουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-08-14, 14:58
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storki Εμφάνιση μηνυμάτων
α δεν το καταλαβα ρε παιδια μην τσαντιζεσται. είμαι κι`εγω τρελαμενος ψανχω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα και οι μερες τις αδειας τελειωνουν. αν είμαι και λιγο αποτομος δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλα μπορει να μου βγαινει λογο ολου αυτου δειχτε λιγο κατανοηση.
νομιζα πως αμα είναι ολη ελευθερη η εξατμιση χωρις καταλυτες και λοιπα νομιζα πως δεν μπορει να μετρησει το οργανο εάν φταιει ο λαμδα η όχι γιατι ετσι κι`αλλιως βγαζει καυσαερια καργα. θα το δω και αυτό. πρωτα όμως σημερα θα ξαναλυσω την εισαγωγή να δω μηπως δεν εχει παει κατι καλα στο δεσιμο.
πηρα και καινουργια λάστιχα για την εισαγωγή θα τα βαλω και αυτά για να δουμε.
παλικάρι,βάλε το αμάξι σε ένα διαγνωστικό να σου δείξει ακριβώς τι βλάβες υπάρχουν και πότε δημιουργήθηκαν και μην παιδεύεσαι άδικα,Και το χρόνο σου χάνεις,και τα νεύρα σου σπας και χαλάς τα λεφτά σου άδικα...
Σε 5 λεπτάκια με το GT1 θα έχεις δει ακριβώς τι φταίει...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-08-14, 15:52
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από storki Εμφάνιση μηνυμάτων
α δεν το καταλαβα ρε παιδια μην τσαντιζεσται. είμαι κι`εγω τρελαμενος ψανχω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα και οι μερες τις αδειας τελειωνουν. αν είμαι και λιγο αποτομος δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλα μπορει να μου βγαινει λογο ολου αυτου δειχτε λιγο κατανοηση.
νομιζα πως αμα είναι ολη ελευθερη η εξατμιση χωρις καταλυτες και λοιπα νομιζα πως δεν μπορει να μετρησει το οργανο εάν φταιει ο λαμδα η όχι γιατι ετσι κι`αλλιως βγαζει καυσαερια καργα. θα το δω και αυτό. πρωτα όμως σημερα θα ξαναλυσω την εισαγωγή να δω μηπως δεν εχει παει κατι καλα στο δεσιμο.
πηρα και καινουργια λάστιχα για την εισαγωγή θα τα βαλω και αυτά για να δουμε.
O Λ μετράει οξυγόνο πριν τον καταλύτη.. Συνεπώς, τα οξυγόνα που υπάρχουν είναι δεδομένα..
Είτε έχεις καταλύτη, είτε όχι.
Τα καυσαέρια ομοίως, είναι πολύ συγκεκριμένα, άσχετα με το γεγονός οτι έχεις αφαιρέσει τον
καταλύτη. Απλά δεν ταυτίζονται με τα καυσαέρια καταλυτικού αυτοκινήτου..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-08-14, 21:45
storki Ο χρήστης storki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-07-2012
Μηνύματα: 25
storki is on a distinguished road
δεν θυμαμαι αν το ανεφερα πιο πριν αλλα το αμαξι μου οσα διαγνωστικα και αν το εχω παει κανενα δεν το εχει διαβασει. εχω παει σε τρεις διαφορετικούς ακομα και σε εξιδiκευμενο τις BMW. επιδη εχει πρόγραμμα.
και μια ερωτηση. δηλαδή οποιος εχει πρόγραμμα και παθει ζημια είναι καταδικασμενος?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.