Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-04-17, 15:01
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Όταν ήμουν μικρός θυμάμαι που έβλεπα BMW E36,E46 Ζ3 κτλ και μου αρεσαν αμέσως, από την πρωτη ματια, χωρίς να έχουν πακέτα Μ ή καμια ζάντα. Ακόμα και στην πιο "γυμνή" τους έκδοση (ειδικά το Ε46).
Καπου εκεί το 04 μου έκανε το ίδιο και η Ζ4 αλλα εκεί ήταν υποκειμενικό το θέμα και ήξερα ότι δεν αρέσει σε όλους.
Υστερα από την Ζ4 το χάος. Έπρεπε όπως είπε και ο Dim να το δω με κανέναν πακέτο Μ, σε ωραιο χρώμα και με καμια ζανταρα για να πω χμμ ωραιο είναι.
Έχω φτάσει σε σημείο να λεω ότι δεν θέλω να δώσω τη Ζ4 γιατί πραγματικά πρέπει να πεισω τον εαυτό μου ότι θα μου αρέσει το Ε92 που θα μπορούσα να πάρω. Την Ζ4 την παρκάρω και γυρνάω 10 φορές να την χαζέψω. Λένε ότι αν δεν το κανεις, τότε αγόρασες το λάθος αμάξι.
Σίγουρα και η σειρά 4 μου έκανε κάτι ποσο μάλλον σε Μ εκδοχή, αυτή όμως που εμενα έχει κλέψει την καρδια είναι η Μ2. Για διαφορους λογους. Είναι μικρή, "προσιτή" (σε λίγα χρονια ειδικά), σε βαρος κοντα στην Ε46, με γήινη ιπποδύναμη (τόσο-όσο) και με τα φουσκώματα απίστευτα τσαμπουκαλεμένη.

Μακάρι να αποκτήσω μια κάποια στιγμή.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 21-04-17 στις 15:07
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-04-17, 15:41
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Προσπαθω να σκεφτομαι με κυριοτερη παραμετρο την εποχη και οχι την ηλικια μου. Δεν εχω σκοπο να γερασω και να καταριεμαι τη νεολαια, την τεχνολογια και δεν ξερω κι εγω τι αλλο, απλως επειδη μεγαλωσα αλλιως. Συνεπως, ψυχανεμιζομαι οτι τα επομενα μπεμβε δεν θα τα πειραζεις αισθητικα οχι μονο επειδη θα ειναι ομορφα ή ''διαστημικα' αλλά κυριως επειδη δε θα τολμας να τα αγγιξεις για να αλλαξεις κατι κι αυτο μου προκαλει μια ιδιαιτερη συγκινηση...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-04-17, 18:13
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα και η σειρά 4 μου έκανε κάτι ποσο μάλλον σε Μ εκδοχή, αυτή όμως που εμενα έχει κλέψει την καρδια είναι η Μ2. Για διαφορους λογους. Είναι μικρή, "προσιτή" (σε λίγα χρονια ειδικά), σε βαρος κοντα στην Ε46, με γήινη ιπποδύναμη (τόσο-όσο) και με τα φουσκώματα απίστευτα τσαμπουκαλεμένη.

Μακάρι να αποκτήσω μια κάποια στιγμή.
Τι ακριβώς εννοείς "προσιτή" και πότε...;
Για διευκρίνησέ το λίγο Στέλιο...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-04-17, 18:31
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ακριβώς εννοείς "προσιτή" και πότε...;
Για διευκρίνησέ το λίγο Στέλιο...
Έχει τιμή εκκίνησης αρκετά χαμηλοτερη απ'οτι είχαν τα Μ Ε46 και Ε92. Με την λογική ότι αυτά ήταν κοντά στα 100.000 καινουρια και πλέον πωλούνται καλές περιπτώσεις στα περιπου 18κ και 30-35κ αντίστοιχα φαντάζομαι δεν θα αργήσουμε να δούμε αγγελίες με Μ2 στα 30κ ή και χαμηλότερα. Εννοείται το προσιτή το βάζω σε εισαγωγικά γιατί φυσικά δεν είναι το μέσο αυτοκίνητο είναι όμως για Μ ότι φθηνότερο έχει βγάλει η BMW για πολλά χρόνια. Το πότε είναι σε μια 5ετια με 7ετια. Όσο τυχεροί μπορούν να το πάρουν και τώρα δύσκολα θα βρουν πιο καλό vfm.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-04-17, 18:34
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν ήμουν μικρός θυμάμαι που έβλεπα BMW E36,E46 Ζ3 κτλ και μου αρεσαν αμέσως, από την πρωτη ματια, χωρίς να έχουν πακέτα Μ ή καμια ζάντα. Ακόμα και στην πιο "γυμνή" τους έκδοση (ειδικά το Ε46).
Καπου εκεί το 04 μου έκανε το ίδιο και η Ζ4 αλλα εκεί ήταν υποκειμενικό το θέμα και ήξερα ότι δεν αρέσει σε όλους.
Υστερα από την Ζ4 το χάος. Έπρεπε όπως είπε και ο Dim να το δω με κανέναν πακέτο Μ, σε ωραιο χρώμα και με καμια ζανταρα για να πω χμμ ωραιο είναι.
Τα 'πες όλα, είναι χρόνια που οι ίδιες σκέψεις γυρίζουν στο μυαλό μου και απλά δεν είχα την ευκαιρία/ερέθισμα ώστε να τις συντάξω σε μερικές γραμμές.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-04-17, 18:59
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει τιμή εκκίνησης αρκετά χαμηλοτερη απ'οτι είχαν τα Μ Ε46 και Ε92. Με την λογική ότι αυτά ήταν κοντά στα 100.000 καινουρια και πλέον πωλούνται καλές περιπτώσεις στα περιπου 18κ και 30-35κ αντίστοιχα φαντάζομαι δεν θα αργήσουμε να δούμε αγγελίες με Μ2 στα 30κ ή και χαμηλότερα. Εννοείται το προσιτή το βάζω σε εισαγωγικά γιατί φυσικά δεν είναι το μέσο αυτοκίνητο είναι όμως για Μ ότι φθηνότερο έχει βγάλει η BMW για πολλά χρόνια. Το πότε είναι σε μια 5ετια με 7ετια. Όσο τυχεροί μπορούν να το πάρουν και τώρα δύσκολα θα βρουν πιο καλό vfm.
Άρα μιλάς για το 2022-24...
Οκ..
Τότε θα χει βγει 100% κάτι άλλο και θα λες το Μ2 απαρχαιωμένο..
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-04-17, 19:14
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα μιλάς για το 2022-24...
Οκ..
Τότε θα χει βγει 100% κάτι άλλο και θα λες το Μ2 απαρχαιωμένο..
Φυσικά αλλά αυτό που λες είναι σαν να λες ότι θα σου κακοπεφτε ένα καθαρό Μ3 Ε46 η Ε92. Ναι μεν ειδικά το 46 πάλιωσε και σαν σχήμα αλλά εμένα άμα μου αρέσει το αυτοκίνητο και είναι καθαρό δεν με χαλάει η παλαιότητα. Η Ζ4 μου είναι αισίως 13 ετών...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-04-17, 10:12
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Όσο μεγαλώνω καταλαβαίνω και πιο πολύ τους παλαιολαγνους. Από το να δώσω πχ 120.000 για ένα Μ4, θα αγόραζα με μεγαλύτερη χαρά 4 παλιά Μ.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-04-17, 10:54
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο μεγαλώνω καταλαβαίνω και πιο πολύ τους παλαιολαγνους. Από το να δώσω πχ 120.000 για ένα Μ4, θα αγόραζα με μεγαλύτερη χαρά 4 παλιά Μ.
ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι.-
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-04-17, 22:20
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εγω παντως (καλα να ειμαστε και όταν εχουν τελειωσει αλλα που εχουν προτεραιότητα) ενα Μ3 Ε30 το πιο πιθανό μια Καλη μετατροπη ή θα το φτιάξω εγω σιγά σιγά, το θέλω δίπλα στο 46αρι μου στο γκαραζ..!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.