Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 29-12-08, 14:27
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Η αλήθεια είναι οτι αν τα φανάρια δεν έχουν κάτοπτρα για λυχνίες xenon, το πιο πιθανό είναι οτι θα "στραβώνεις" κόσμο, ότι και ρύθμιση να κάνεις.

Το Ζ3 δεν βγήκε απο παραγωγή ποτέ με xenon, έτσι άρχισα και 'γω διαφορες δοκιμές αλλά ότι και να έκανα, τα φώτα ήταν (για τους απέναντι και γι'αυτούς που με είχαν πίσω τους) πολύ ενοχλητικά.

Δόθηκε η ευκαιρία και άλαξα τα φανάρια. Τα αντικατέστησα με φανάρια που έχουν τα ειδικά κάτοπτρα και τώρα είμαι ΟΚ.
Νομίζω οτι είναι και πιο όμορφα σε σχέση με τα εργοστασιακά.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Photo00049sf.jpg (259,9 KB, 80 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Photo00046sf.jpg (243,0 KB, 53 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Photo00045sf.jpg (208,8 KB, 54 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 29-12-08, 15:26
Το avatar του χρήστη dimitris_e36
dimitris_e36 Ο χρήστης dimitris_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2008
Μηνύματα: 193
dimitris_e36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια είναι οτι αν τα φανάρια δεν έχουν κάτοπτρα για λυχνίες xenon, το πιο πιθανό είναι οτι θα "στραβώνεις" κόσμο, ότι και ρύθμιση να κάνεις.

Το Ζ3 δεν βγήκε απο παραγωγή ποτέ με xenon, έτσι άρχισα και 'γω διαφορες δοκιμές αλλά ότι και να έκανα, τα φώτα ήταν (για τους απέναντι και γι'αυτούς που με είχαν πίσω τους) πολύ ενοχλητικά.

Δόθηκε η ευκαιρία και άλαξα τα φανάρια. Τα αντικατέστησα με φανάρια που έχουν τα ειδικά κάτοπτρα και τώρα είμαι ΟΚ.
Νομίζω οτι είναι και πιο όμορφα σε σχέση με τα εργοστασιακά.
οντως ειναι ποιο ωραια και ετσι κανεισ και σωστη δουλεια!
__________________
bmw e36 316i.ρε γαμωτο δεν μπορει ενα πρωι να ξυπνησω και να ειναι 330i????
http://www.youtube.com/watch?v=wfNdTGk6F1E
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 29-12-08, 16:35
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια είναι οτι αν τα φανάρια δεν έχουν κάτοπτρα για λυχνίες xenon, το πιο πιθανό είναι οτι θα "στραβώνεις" κόσμο, ότι και ρύθμιση να κάνεις.

Το Ζ3 δεν βγήκε απο παραγωγή ποτέ με xenon, έτσι άρχισα και 'γω διαφορες δοκιμές αλλά ότι και να έκανα, τα φώτα ήταν (για τους απέναντι και γι'αυτούς που με είχαν πίσω τους) πολύ ενοχλητικά.

Δόθηκε η ευκαιρία και άλαξα τα φανάρια. Τα αντικατέστησα με φανάρια που έχουν τα ειδικά κάτοπτρα και τώρα είμαι ΟΚ.
Νομίζω οτι είναι και πιο όμορφα σε σχέση με τα εργοστασιακά.

Παντως παιζει ρολο και το αυτοκινητο που ειναι πολυ χαμηλο...
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 29-12-08, 18:03
Το avatar του χρήστη teopoulos
teopoulos Ο χρήστης teopoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-03-2008
Μηνύματα: 115
teopoulos is an unknown quantity at this point
Συμπέρασμα!!!!

--Άμα θές να βάλεις φώτα xenon πρέπει να σκάσεις απαραίτητα το χιλιαρικάκι
γιατι αλλιώς είσαι κάγκουρας και ελεινός αφού με 200 ευρώ έκανες τη δουλειά σου!!

--Απαραίτητα φωτίζεις τον πύργο των Αθηνών μεχρι ταράτσα αν δεν έχεις βάλει κατι εργοστασιακό το οποίο πλήρωσες σε χρυσάφι...

--Αν δεν έχεις βάλει το σουπερ ουάου κιτ της bmw η άλλης αναγνωρισμένης εταιρίας
το αυτοκίνητό σου θα πιάσει φωτιά...

Αν δεν έχεις εργοστασιακό κιτ είσαι καταδικασμένος στις απλές λάμπες και πολύ σου
είναι... Αν θές xenon άλλαξε αυτοκίνητο και πάρε ε90 και πανω...
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 29-12-08, 18:54
Το avatar του χρήστη manos_e30
manos_e30 Ο χρήστης manos_e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-09-2008
Μηνύματα: 134
manos_e30 is on a distinguished road
Κανείς σας δεν έχει το δικαίωμα να κράζει όσους προσπαθούν για κάτι οικονομικό. Δεν έχουμε όλοι τα χρήματα, ούτε τα Ε46 Μ3 και 330ci. Έλεος. Μην αποθεώνετε τα εργοστασιακά συστήματα των απλησίαστων τιμών γιατι κι αυτά παρήχθησαν σε χώρες που δεν θέλετε να έχουν σχέση οι Γερμανές σας. Κι αυτό οχι μόνο για τα φώτα xenon αλλα και για οποιαδήποτε άλλη βελτίωση (και τα xenon βελτίωση είναι). Πολλές εφαρμογές έχουν γίνει με αξιοζήλευτα αποτελέσματα, χωρις να έχεις δώσει ενα σκασμό χρήματα. Οπότε ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ.
__________________
Όλα εδώ παίζονται
Απαράδεκτος, κολλημένος, αμετανόητος σχιστομάτης..
miata lover Ήρθε η ώρα για ένα απο δαύτα..
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 29-12-08, 20:58
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Το να στραβώνεσαι στον δρόμο επειδή κάποιος θέλει να βελτιώσει κάτι που δεν βελτιώνεται , επειδή νομίζει πως βελτιώνεται, και με λάθος τρόπο, δεν είναι θέμα κολλήματος για να ξεκολλήσουμε.
Στην τελική τόσα χρόνια χωρίς ξένον, μήπως τρακάρατε τα βράδια επειδή δεν βλέπατε?
Αν θες να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έχουμε χαλάσει τα μάτια μας με τους καραγκιόζηδες που κυκλοφορούν, αλλιώς να βάλω και εγω 4 καρφιά στον προφυλακτήρα να το ρυθμίσω να βαράει μέσα στον αμφιβληστροειδή του απέναντι και όλα καλά.
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 29-12-08, 21:06
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να στραβώνεσαι στον δρόμο επειδή κάποιος θέλει να βελτιώσει κάτι που δεν βελτιώνεται , επειδή νομίζει πως βελτιώνεται, και με λάθος τρόπο, δεν είναι θέμα κολλήματος για να ξεκολλήσουμε.
Στην τελική τόσα χρόνια χωρίς ξένον, μήπως τρακάρατε τα βράδια επειδή δεν βλέπατε?
Αν θες να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έχουμε χαλάσει τα μάτια μας με τους καραγκιόζηδες που κυκλοφορούν, αλλιώς να βάλω και εγω 4 καρφιά στον προφυλακτήρα να το ρυθμίσω να βαράει μέσα στον αμφιβληστροειδή του απέναντι και όλα καλά.
+1
Και ειδικά στο 2ο...τόσα χρόνια χωρίς xenon....πώς τα κατάφερε η ανθρωπότητα?
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 29-12-08, 21:26
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να στραβώνεσαι στον δρόμο επειδή κάποιος θέλει να βελτιώσει κάτι που δεν βελτιώνεται , επειδή νομίζει πως βελτιώνεται, και με λάθος τρόπο, δεν είναι θέμα κολλήματος για να ξεκολλήσουμε.
Στην τελική τόσα χρόνια χωρίς ξένον, μήπως τρακάρατε τα βράδια επειδή δεν βλέπατε?
Αν θες να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έχουμε χαλάσει τα μάτια μας με τους καραγκιόζηδες που κυκλοφορούν, αλλιώς να βάλω και εγω 4 καρφιά στον προφυλακτήρα να το ρυθμίσω να βαράει μέσα στον αμφιβληστροειδή του απέναντι και όλα καλά.
+ 1111

Πέστα Χρυσόστομε γιατί θα τρελλαθούμε εδω μέσα ...οι εταιρίες είναι ηλίθιες που δεν ρίχνουν το κόστος χρησιμοποιώντας αυτές τις καραγκιοζοκατασκευές ..Απλά είναι άχρηστα, δεν κάνουν ούτε για Μoscvitch τελευταίας γενιάς
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 29-12-08, 21:40
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να στραβώνεσαι στον δρόμο επειδή κάποιος θέλει να βελτιώσει κάτι που δεν βελτιώνεται , επειδή νομίζει πως βελτιώνεται, και με λάθος τρόπο, δεν είναι θέμα κολλήματος για να ξεκολλήσουμε.
Στην τελική τόσα χρόνια χωρίς ξένον, μήπως τρακάρατε τα βράδια επειδή δεν βλέπατε?
Αν θες να κάνεις κάτι κάντο σωστά, έχουμε χαλάσει τα μάτια μας με τους καραγκιόζηδες που κυκλοφορούν, αλλιώς να βάλω και εγω 4 καρφιά στον προφυλακτήρα να το ρυθμίσω να βαράει μέσα στον αμφιβληστροειδή του απέναντι και όλα καλά.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
+1
Και ειδικά στο 2ο...τόσα χρόνια χωρίς xenon....πώς τα κατάφερε η ανθρωπότητα?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
+ 1111

Πέστα Χρυσόστομε γιατί θα τρελλαθούμε εδω μέσα ...οι εταιρίες είναι ηλίθιες που δεν ρίχνουν το κόστος χρησιμοποιώντας αυτές τις καραγκιοζοκατασκευές ..Απλά είναι άχρηστα, δεν κάνουν ούτε για Μoscvitch τελευταίας γενιάς

τι να πω ρε παιδια μεσα στο μυαλο μου εισασταν... αυτο ηθελα κι εγω να ρωτησω. τοσα χρονια εμεις, αλλα και οι πατεραδες μας με τις απλες λαμπες (ουτε καν αλογονου τα πρωτα χρονια) παθαμε τιποτα? μια χαρα βλεπαμε, κι οπου δεν βλεπαμε κοβαμε ταχυτητα. προς τι αυτη η μανια με τα ξενον?
οποιος δεν θελει (ή δεν μπορει) ας μη διαβασει μια εμπεριστατωμενη μελετη. ή ας τη διαβασει και ας διατηρησει αντιθετη αποψη. δικαιωμα του. αλλα γιατι πρεπει σωνει και καλα να με πεισει και εμενα να βαλω ξενον ακομα και σε παπι? και αν δεν πεισθω γιατι θεωρουμαι κολλημενος...?
ελευθερος ειναι ο καθενας να διαμορφωσει το οχημα του συμφωνα με το γουστο του. ας βαλει σε ενα κλασσικο πλεον, και ωραιοτατο σχημα 20ετιας, και ξενον και αεροτομες και λαστιχα με 25αρι προφιλ και οτι αλλη αισθητικη ή λειτουργικη παρεμβαση αν θελει ας κανει. εφοσον δε μου ζηταει ουτε τη γνωμη μου, ουτε δανεικα, δεν εχω να πω τιποτα.
μπορω ομως εγω να διατηρησω π.χ. το Ε12 του πεθερου μου, ή ενα Ε30 που σκεφτομαι να αποκτησω, στη μορφη που ειχε ακριβως οπως βγηκε απο το εργοστασιο? ή απαγορευεται και πρεπει να βαλω ξενον και σαλονακι απο δερμα γατας 180 ευρω με τοποθετηση, ωστε να "ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ"?
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 29-12-08, 21:50
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
αν καταλαβα καλα οσοι δεν ειμαστε εφοπλιστες για να εχουμε λεφτα για γνησια xenon και βαλαμε κινεζικα κιτ xenon ειμαστε γκαραγκιοζηδες και καγκουρες γιατι με λιγα λεφτα μπορουμε επιτελους να οδηγησουμε ανετα σε βροχη η και σε αλλες συνθηκες που κολουσαμε τη μουρη μας στο τζαμι για να δουμε η καταλαβα λαθος?

και αυτοι που στραβωθηκανε απο τον απεναντι πως ξερουν οτι αυτος δεν ειχε 100000κ και τα ειχε ρυθμισει σπιτι του?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agrotis328 : 29-12-08 στις 21:52
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.