Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 29-12-08, 22:04
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Δεν το ξέρω πόσα Κ είχε αλλά όταν βλέπω Ε30 ή Ε28 πχ ή Ε36 που δεν είχανε ποτέ ξένον και κάνουν τη μερα νύχτα και τα ματια τα δικά μου κομμάτια, τότε ναι αυτός που τα έχει, και βλέπει στραβώνοντας όλους τους άλλους, όχι μόνο καραγκιόζης και κάγκουρας είναι, αλλά και επικίνδυνος,
Και προσωπικά, πέρα από το αισθητικό του θέματος, (αφού ρε φίλε δεν είχε τί το βάζεις,) δεν καταλαβαίνω και την λογική του "εγω να βλέπω με νοιάζει, και αν εσένα σε στραβώνω στα παπάρια μου"
Γενικότερα δεν ξέρω και πολλούς να κινδυνεύσανε επειδή δεν είχαν ξένον, αν το θέμα είναι ότι δεν βλέπεις με τα εργοστασιακά φανάρια λάμπες, και το κάνεις για αν βλέπεις, πρίν φτάσεις εκεί υπάρχουν και άλλες λύσεις...όπως πχ άλλες λάμπες, ενισχυτές κλπ...
αλλά είναι και η μούρη που πρέπει να πουληθεί και αυτή...να έχει ο γείτονας ξένον και εγώ όχι?? και το κτεό ποιός το γ@μ#ι...αφου έτσι και αλλιώς απ έξω περνάμε...εδω το έχουμε αδήλωτο που λέει ο λόγος στα ξένον θα κολλήσουμε?
τετράγωνη λογική
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 29-12-08, 22:11
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το ξέρω πόσα Κ είχε αλλά όταν βλέπω Ε30 ή Ε28 πχ ή Ε36 που δεν είχανε ποτέ ξένον και κάνουν τη μερα νύχτα και τα ματια τα δικά μου κομμάτια, τότε ναι αυτός που τα έχει, και βλέπει στραβώνοντας όλους τους άλλους, όχι μόνο καραγκιόζης και κάγκουρας είναι, αλλά και επικίνδυνος,
Και προσωπικά, πέρα από το αισθητικό του θέματος, (αφού ρε φίλε δεν είχε τί το βάζεις,) δεν καταλαβαίνω και την λογική του "εγω να βλέπω με νοιάζει, και αν εσένα σε στραβώνω στα παπάρια μου"
Γενικότερα δεν ξέρω και πολλούς να κινδυνεύσανε επειδή δεν είχαν ξένον, αν το θέμα είναι ότι δεν βλέπεις με τα εργοστασιακά φανάρια λάμπες, και το κάνεις για αν βλέπεις, πρίν φτάσεις εκεί υπάρχουν και άλλες λύσεις...όπως πχ άλλες λάμπες, ενισχυτές κλπ...
αλλά είναι και η μούρη που πρέπει να πουληθεί και αυτή...να έχει ο γείτονας ξένον και εγώ όχι?? και το κτεό ποιός το γ@μ#ι...αφου έτσι και αλλιώς απ έξω περνάμε...εδω το έχουμε αδήλωτο που λέει ο λόγος στα ξένον θα κολλήσουμε?
τετράγωνη λογική
αρε γιαννη, αρε γιαννη... κριμα που δεν μπορω να σου ξαναριξω θετικη ψηφο...
ρε geo φτιαξτε επιτελους τα συστηματα... μονο μπαν ξερεις να ριχνεις...
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 29-12-08, 22:28
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν καταλαβα καλα οσοι δεν ειμαστε εφοπλιστες για να εχουμε λεφτα για γνησια xenon και βαλαμε κινεζικα κιτ xenon ειμαστε γκαραγκιοζηδες και καγκουρες γιατι με λιγα λεφτα μπορουμε επιτελους να οδηγησουμε ανετα σε βροχη η και σε αλλες συνθηκες που κολουσαμε τη μουρη μας στο τζαμι για να δουμε η καταλαβα λαθος?

και αυτοι που στραβωθηκανε απο τον απεναντι πως ξερουν οτι αυτος δεν ειχε 100000κ και τα ειχε ρυθμισει σπιτι του?

Προτιμότερο να έχεις 100w λάμπες με ενισχυτή ρυθμισμένες σωστά (κι ας απογορεύεται) παρά τα κινέζικα, που τα λένε "Xenon" ενώ στην πραγματικότητα είναι παράνομα HID κατασκεύασματα

Δυστυχώς, δεν χρειάζεται να είσαι απέναντι για να καταλάβεις οτι κάποιος φοράει αυτά τα "κατασκευάσματα" ...και στο πλάι να είσαι αυτά σε τυφλώνουν ...και έχουν σχεδόν πάντα ψυχρό (cool) πρός το ιώδες (violet) χρωματισμό o οποίος διαχέεται παντού ..γι΄αυτό νομίζεις οτι βλέπεις καλά ...μόνο που τυφλώνεις οποιοδήποτε ζωντανό οργανισμό βρίσκεται απο το επίπεδο του φαναριού και μπρός σε γωνία 360° (παντού δηλαδή)
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 29-12-08, 22:39
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
οποτε το συμπερασμα ειναι οτι ο καθενας βαζει οτι μπορει και οτι του αρεσει...ετσι απλα!
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 29-12-08, 22:44
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
οποτε το συμπερασμα ειναι οτι ο καθενας βαζει οτι μπορει και οτι του αρεσει...ετσι απλα!
...ερκεί να μην ενοχλεί και φέρνει σε δύσκολη θέση το συνανθρωπό του βέβαια. (συνεπώς και τον εαυτό του) γιατί αν κάποιος παππούς που δεν βλέπει καλά, τυφλωθεί και πέσει επάνω σου ...το κρίμα στο λαιμό σου! που λένε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 29-12-08 στις 22:48
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 29-12-08, 22:46
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
...ερκεί να μην ενοχλεί το συνανθρωπό του βέβαια.

Αυτο ειναι το κυριοτερο..αλλα μην ξεχναμε οτι ζουμε στην ελλαδα και οτι μεγαλο ρολο παιζει παιδεια πραγμα που λειπει...οποτε δεν φτιανε ουτε οι λαμπες ουτε κανεις αλλος!
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 30-12-08, 00:00
Το avatar του χρήστη bachis
bachis Ο χρήστης bachis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 71
bachis is on a distinguished road
Αυτοι που βαζουν ξενον πιο πολυ τα αναβουν μερα
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 30-12-08, 00:56
Το avatar του χρήστη sifis_rs
sifis_rs Ο χρήστης sifis_rs δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2008
Μηνύματα: 95
sifis_rs is an unknown quantity at this point
ισως να είναι θεμα φαναριών
ισως οχι
στο δικο μου ουτε τυφλώνω κ ισα ισα βλέπω καλύτερα
σε άλλο ε30 γνωστού , πιο παλιο μοντελο οσο κ να τα ρυθμιζε παλι βαραγαν στο θεο
μπορει να θελει καλιμπρα τ αμαξι, να ειναι σκαρτες οι βασεις, κατι τεχνικο που δεν μου ρχετε τωρα.
αλλα πάντος το ιδιο κιτακι των 200 ευρω φοράμε κ γω εχω τρελη διαφορα
__________________
όπου πάει, με το πλάϊ
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 30-12-08, 01:05
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sifis_rs Εμφάνιση μηνυμάτων
ισως να είναι θεμα φαναριών
ισως οχι
στο δικο μου ουτε τυφλώνω κ ισα ισα βλέπω καλύτερα
σε άλλο ε30 γνωστού , πιο παλιο μοντελο οσο κ να τα ρυθμιζε παλι βαραγαν στο θεο
μπορει να θελει καλιμπρα τ αμαξι, να ειναι σκαρτες οι βασεις, κατι τεχνικο που δεν μου ρχετε τωρα.
αλλα πάντος το ιδιο κιτακι των 200 ευρω φοράμε κ γω εχω τρελη διαφορα
Σήφη,

το avatar σου πάντως με τυφλώνει και η οπτική γωνία είναι από ψηλά...εκτός αν ήταν ακόμα ξερύθμιστα όταν τράβηξες τη φωτό.
Αν ήταν σωστά δεν έπρεπε να βγάζουν είδωλο (αυτό το νέφος γύρω από τα φανάρια)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 30-12-08 στις 01:08
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 30-12-08, 01:13
Το avatar του χρήστη sifis_rs
sifis_rs Ο χρήστης sifis_rs δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2008
Μηνύματα: 95
sifis_rs is an unknown quantity at this point
μπορει να φταίει κ η φώτο
πάντος επειδη παλια είχα σπασμένη βαση απο στουκα κ τυφλωνα κοσμο οταν αλλαξα τα φανάρια ρωταγα τους φιλους αν ενοχλουν
να πω την αληθεια δεν εχει παραπονεθει κανεις
μιλαω μονο για μεσαία σκαλα
γτ οταν αναβω μεγαλη στην κυριολεξια "σκοτωνουν" και δεν ειναι αρυθμιστα ουτε xenon
__________________
όπου πάει, με το πλάϊ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.