Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-03-09, 13:18
Το avatar του χρήστη volosgt
volosgt Ο χρήστης volosgt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 200
volosgt is on a distinguished road
Για να ενημερωση προς τους ενδιαφερομένους. Στην αντιπροσωπεία της BMW μου ζήτησαν μονο για τα πανια (το πάνω, την μονωση και το μεσα) 3000 ευρώ χωρις τα εξοδα της εγκατάστασης που είναι περιπου 600 ευρω.
Μου ειπαν ακομη οτι δεν υπήρχε stock στην Ελλαδα και επρεπε να παραγγειλλουν απο Γερμανια που θα εκανε καμια εβδομαδα να ερθει και εκτος αυτου δεν μπορουσαν να μου κανουν και εκπτωση.

Πηγα λοιπον στην Λαρισα σε καποιον που έχει μεταχειρισμενα να ρωτησω εαν εχει κουκουλα και ποσο θα κοστιζε, η πλάκα είναι οτι δεν είχε μονο μια αλλα 10!!! κομπλε μαζι με τα μοτερ και ολα τα συναφή.

Μου ζήτησε 1400 ευρω για όλη την κουκουλα χωρις τα μοτερ (κατάσταση κουκουλας που την ειδα, οπως και η δικη μου, κανενα προβλημα δηλαδη). Πηρε τηλεφωνο και καποιον που δουλευε μεσα στην BMW και με 300 ευρω θα παει σημερα το απογευμα να την βάλει και το βραδυ θα είναι ετοιμο.

Για να μην αργησει θα μου βάλει μια με τα μοτερ κομπλε και θα βγαλει μετα τα μοτερ και θα κρατησει απο την δικη μου (κανενα 3ωρο δουλεια απο οτι μου ειπε).

Το συνολο δηλαδη 1700 ευρω (1400 κουκουλα + 300 περαστικα).

Απο την μια χαιρομαι για το κοστος που δεν πηγε στα υψη και απο την αλλη σκεφτομαι το τι επαθα απο το πουθενα επειδη καποιο κ@..παιδο εψαχνε λεφτα και ετυχε στο αυτοκινητο μου.

Οποιος θελει τηλέφωνο απο την αποθηκη με τα μεταχειρισμενα μπορω να του το δωσω (εχει τα παντα σχεδον για ολα τα μοντελα της BMW)
__________________
Life is a bitch and then u die!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-03-09, 13:31
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Φίλε,μην ξεχάσεις να κάνεις ασφάλεια για την κουκούλα...Μίλα με τον ασφαλιστή σου...Και αν η ασφαλιστική δεν καλύπτει κουκούλα (υπάρχουν κάποιες) επι τη ευκαιρία άλλαξε και ασφαλιστική Δεν είναι να δίνεις "κάθε μέρα" απο 2 χιλιάρικα έτσι απλά για το χαβαλέ (ακόμα κι αν σου περισεύουν),αμαρτία το Θεό...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-03-09, 13:45
Το avatar του χρήστη volosgt
volosgt Ο χρήστης volosgt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 200
volosgt is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε,μην ξεχάσεις να κάνεις ασφάλεια για την κουκούλα...Μίλα με τον ασφαλιστή σου...Και αν η ασφαλιστική δεν καλύπτει κουκούλα (υπάρχουν κάποιες) επι τη ευκαιρία άλλαξε και ασφαλιστική Δεν είναι να δίνεις "κάθε μέρα" απο 2 χιλιάρικα έτσι απλά για το χαβαλέ (ακόμα κι αν σου περισεύουν),αμαρτία το Θεό...
Εχεις απολυτο δικιο, το απογευμα θα τους παρω τηλεφωνο να ρωτησω. Για την ιστορια εχω την Allianz, γνωριζει κανεις εαν το καλυπτει.
__________________
Life is a bitch and then u die!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη volosgt : 03-03-09 στις 13:53
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-03-09, 16:51
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
απο τι μια καλο το κοστος αλα και 1700ε για ενα μ@λ@κ.. που στο εσκισε ειναι πολα κανε ασφαλεια για κουκουλα αμεσως!!! στηλε μου το ν αριθμο φιλε με τα ανταλακτικα με μπ ευχαριστω!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-03-09, 17:53
Το avatar του χρήστη leyterhs
leyterhs Ο χρήστης leyterhs δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-02-2009
Μηνύματα: 11
leyterhs is an unknown quantity at this point
καλησπερα αν σε ενδιαφερη για κουκουλα ειπαρχη και ειναι καινουργια
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-03-09, 18:05
Το avatar του χρήστη tmilatos
tmilatos Ο χρήστης tmilatos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 351
tmilatos will become famous soon enoughtmilatos will become famous soon enough
Παιδια λιγες ασφαλιστικες καλυπτουν κουκουλα και αν το κανουν το ποσο ειναι αρκετα υψηλο, δεν θυμαμαι το ποσο, θυμαμαι οτι ηταν τσουχτερη η τιμη...

-Θεοφιλος-
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-03-09, 18:19
Το avatar του χρήστη volosgt
volosgt Ο χρήστης volosgt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 200
volosgt is on a distinguished road
Μιλησα πριν απο λιγο με την Εθνικη και μου ειπαν οτι το καλυπτουν χωρις να χρειαζεται να κανεις μικτη ασφαλιση και με ενα κόστος περι τα 20% πιο πανω.
__________________
Life is a bitch and then u die!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-03-09, 18:23
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από volosgt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλησα πριν απο λιγο με την Εθνικη και μου ειπαν οτι το καλυπτουν χωρις να χρειαζεται να κανεις μικτη ασφαλιση και με ενα κόστος περι τα 20% πιο πανω.
Δηλαδη σαν να τα δωσεις με δοσεις ,γιατι και 20 τις εκατο δεν ειναι μικρη αυξηση στα ηδη ασφαλιστρα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 03-03-09, 18:25
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
εμενα στα 380 ευρω καλυπτει κουκουλα κλοπη(μερικη-ολικη) πυρος τρομοκρατικη ενεργεια
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 03-03-09, 18:29
Το avatar του χρήστη volosgt
volosgt Ο χρήστης volosgt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 200
volosgt is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sp!ros G Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη σαν να τα δωσεις με δοσεις ,γιατι και 20 τις εκατο δεν ειναι μικρη αυξηση στα ηδη ασφαλιστρα.
Δεν νομιζω οτι μεσα σε 4 χρονια που το εχω εγω και μου συνεβει με ενα 20% πιο πανω θα ειχα πληρωσει 4000 ευρω που ηθελα η BMW συνολικα για να μου την αλλαξει.
Εκτος αυτου εαν μου τυχαινε τον 1ο μηνα της ασφαλισης που δεν θα ειχα δωσει σχεδον τιποτα.

Το οτι με ενα σχετικο πολυ μικρο ποσο, εχω το κεφαλι μου ησυχο (εν μερη) και δεν θα χρειαζοταν να τρεχω στο καθε μαγαζι με ανταλλακτικα να βρω κατι με μικροτερο κοστος και να ρισκαρω για την ποιοτητα οπως εκανα τωρα, ειναι πιστευω ενα μεγαλο προτερημα.
__________________
Life is a bitch and then u die!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.